Teatro studija „Dramaste“ skatina pasitikėti savimi

Gargždų kultūros centre įsikūrusi teatro studija „Dramaste“ jau rytoj, sekmadienį, 18 val. žiūrovus kvies į spektaklį „Įkaitai“. Režisierė ir jaunieji aktoriai dalijasi savo įgyta patirtimi, džiaugsmais ir išgyvenimais.


Ramybės ugdymas scenoje
Renginių bei teatro režisierė Kristina Kazlauskaitė-Kažukauskienė pasakojo, kad teatro studijos „Dramaste“ pavadinimas kilo iš žodžio „namaste“, kuris reiškia ramybę ir skatina ją atrasti būtent teatre: „Čia žaidžiame psichologinius žaidimus, taikome įdomias praktikas, taigi „Dramaste“ susijusi su dvasiniu komfortu būnant scenoje.“ Ši studija gyvuoja jau 5 metus, tačiau rimtas vaidinimas, kurio premjera laukiama kovo 27 d., bus pirmasis. „Spektaklis tik dabar pasirodys dėl karantino ir mano sveikatos problemų. Tai tikrai nebus mūsų paskutinis pasirodymas – duodam žodį. Mums ir patinka, ir sekasi, o svarbiausia aktoriai be galo talentingi“, ‒ tikino Kristina. Ji akcentavo, jog studijoje keičiasi kartos, po dabartinės ir vėl ateis nauji vaikai. „Tai labai sunku, nes itin prisirišu prie savo ugdytinių, o dar skaudžiau, kai jie įstoja į aukštąsias mokyklas, nebesilanko teatre…“ – emocijų neslėpė režisierė.


Išlaisvina emocijas
Viena iš pagrindinių spektaklio aktorių Kamilė Jonelytė sakė, kad pasirinko savo laisvalaikį praleisti teatre dėl šaunios vadovės ir veiklų, kuriomis jie užsiima. Moksleivė pridūrė, kad dalyvavimas miesto kultūriniame gyvenime, matymas, kas vyksta užkulisiuose, skatina labiau pasitikėti savimi. Paklausta, kaip jaučiasi meniškoje aplinkoje, Kamilė samprotavo, kad teatras ‒ tai netikras gyvenimas, kuriame gali daryti, ką tik nori, būti kuo nori. Jaunoji aktorė Ieva Sutkutė paantrino, jog čia pamiršta visas problemas, tampa kitu žmogumi ir nesibaimina, ką apie ją galvoja kiti. „Teatras yra tarsi terapija. Jei žmogus turi asmeninių problemų realiame gyvenime, jis gali scenoje jas išvaidinti, iškalbėti, išanalizuoti, ir kasdienybėje galbūt viskas tampa lengviau. O šiame spektaklyje būtent ir atsispindės jų pačių patirtys mokykloje“, ‒ papildė teatro studijos vadovė. Apie tarpusavio santykius visi aktoriai atsiliepia teigiamai. Pasak teatro studijos narės Urtės Andrijauskaitės, jie visi lyg antra šeima ir labai vieni kitus myli bei gerbia. Kristupas Žalimas palygino teatro studiją su prieš tai lankytu šokių būreliu, kuriame bendraamžiai esą buvo priešiški, o čia visi labai malonūs, nuoširdūs, draugiški ir niekas nesipyksta. „Dramaste“ nariai ir režisierė skatina visus, norinčius puikiai praleisti laiką, išbandyti save teatro studijoje.


Švietimo ydas – į sceną
Kamilė ir Ieva pokalbyje akcentavo, jog rytojaus spektaklyje yra monologas, kuris ir paaiškina vaidinimo pavadinimą „Įkaitai“: „Tai reiškia, kad visi, o ne tik mokiniai esame švietimo sistemos netobulumų įkaitai.“ Idėja sukurti spektaklį švietimo sistemos ydų tema brendo pamažu. Ji kilo, kai vadovei moksleiviai nuolat išpasakodavo visas mokyklines problemas, o ji pasiūlė savo išgyvenimus sudėti į pjesę. „Šis spektaklis analizuoja švietimo sistemos trūkumus. Pastebėjau, kad jie buvo mano mamos, mano ir vis dar tebėra šių jaunų žmonių laikais. Tikimės, jog mokytojai neįsižeis, nes stengiamės viską parodyti nepiktai. Į šį spektaklį reikėtų žiūrėti kaip į meno apraišką“, ‒ šypsodamasi sakė režisierė.


Persikūnijo savo vaidmenyse
Jaunieji aktoriai kalbėjo, kad įsikūnyti kiekvienam į savo vaidmenis buvo vienas malonumas. Meda Mikalauskytė samprotavo: „Mano talentą įkūnyti specifinių bruožų mokytoją pastebėjo vadovė ir stengėsi ugdyti šį gebėjimą. Dabar išlavinau išskirtinę kalbėseną, kūno judesius, manieras ir tai man labai patinka.“ K. Jonelytė pridūrė, jog išmoko nesijuokti ir išlaikyti rimtumą tam tikrose situacijose. I. Sutkutė, kuri vaidins mokyklos direktorę, dėstė, kad šis vaidmuo, nors ir scenoje, jai leidžia jaustis daug galios turinčiu žmogumi. O teatro studijos naujokė Kornelija Kalvytė pasakojo, kad gavo labai įdomų pamaivos, kitaip tariant „fyfos“, vaidmenį, kuris jai be galo patinka.
Spektaklio režisierė pridūrė, kad moksleiviams iš anksto stengiasi sugalvoti kuo artimesnį personažą, tačiau neišvengia visokiausių išbandymų: „Pavyzdžiui, Laurita Moliakovaitė yra dešimtukininkė, o vaidins visišką blogietę, dvejetukininkę, kuri net namų darbų nedaro, taigi jai tai buvo didelis iššūkis.“
Kitą savaitgalį teatro studija „Dramaste“ dalyvaus „Trolių“ festivalyje.


Egidija JOKUBAUSKAITĖ
Jaunųjų korespondentų klubo narė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių

Skip to content