Termovizija

Dažnas išgirdęs žodį termovizija ar termoviziniai tyrimai suka galvą ką tai galėtų reikšti. Iš anksto norime paraginti skaityti šį straipsnį, nes tai gana svarbi informacija, visiems turintiems būstą ir norintiems sužinoti kaip jį padaryti šiltesniu ir sumažinti šildymo išlaidas. Ir pažadame, kad Jums nereiks laužyti galvos ką reiškia vienas ar kitas terminas, nes paaiškinsime viską paprastai.

Kaip žinome, įvairiose medžiagose nuolat vyksta tam tikri procesai, todėl gali būti spinduliuojamos elektromagnetinės bangos. Daugelis kūnų spinduliuoja šilumą, o tam tikri prietaisai sugeba fiksuoti visus šiuos procesus.  Termovizija reiškia temperatūros fotografavimą per atstumą.

Kaip teigia įmonės „UAB Klaipėdos Statybos kompanija“ direktorius Ričardas Petrikauskas, atlikę termovizijos tyrimą galite pamatyti, pro kurias pastato vietas iš jūsų namų „pabėga šiluma“.  O juk su šiluma „bėga“ ir jūsų pinigėliai, nes būstą šildyti reikalinga daugiau sąnaudų. Tad po šio tyrimo jau aiškiai žinosite kurias jūsų namo vietas reikia taisyti.

Jei planuojate pirkti naują namą ar būstą rekomenduojama atlikti termovizijos tyrimą. Šis tyrimas gali būti lemiamas veiksnys priimant sprendimą dėl būsto įsigijimo. Visų pirma, kad galite pamatyti visus statybos defektus (aišku jei tokių yra).

Dažnam gali kilti paprastas klausimas, o kokia to termovizinio tyrimo nauda?

  • Atlikus termovizijos tyrimą Jūs „kaip ant delno“ pamatote realią savo pastato būklę. Jūs jau žinote kokios vietos yra probleminės. Tereikia imtis priemonių ir išspręsti tas problemas.
  • Termovizijos tyrimas yra gana išsamus ir informatyvus, nes juo pasinaudoję galite pamatyti:

–          Pastato vietas pro kurias netenkate šilumos;

–          Lengvai įvertinti jūsų stogo dangos būklę;

–          Elektros instaliacijos defektus;

–          Įvertinti ar langai ir durys įstatyti kokybiškai;

–          Jei pastate kaupiasi drėgmė termovizijos tyrimas padės tai sužinoti.

  • Padarytose nuotraukose aiškiai matoma pastato dalių temperatūros vietos, tad galima lengvai palyginti.
  • Vienas iš termovizijos privalumų, kad specialia programa gali pamatuoti tikslią temperatūrą norimoje vietoje.
  • Termovizijos tyrimą galima atlikti net tamsoje.
  • Termovizijos tyrimas itin patogus, kuomet reikalinga įvertinti šilumos nuotekio vietas sunkiai prieinamose vietose.

Dar ilgai galima vardinti šio unikalaus termovizijos tyrimo privalumus, tačiau raginame Jus pasirūpinti savo namų šiluma ir jaukumu.  O už sutaupytus pinigus galėsite maloniai paatostogauti.

Žymos: termovizija, termoviziniai tyrimai, termoviziniai matavimai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių