Trichineliozė – ūmi liga

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Klaipėdos valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad Klaipėdos rajono medžiotojų ir žvejų draugijos medžiotojų būrelis „Žvelsa“ sausio 10 d. Šakinių miške, Vėžaičių seniūnijoje, sumedžiojo šerną, kurio diafrag­mos raumens mėginyje rasta Trichinella lervų. Tyrimą atliko Nacionalinio maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo instituto Šiaulių teritorinis skyriaus laboratorija.

Pirminiais duomenimis, medžiotojai ar jų šeimos nariai maistui šernienos nenaudojo. Medžiotojų būreliui „Žvelsa“ nurodyta Trichinella lervomis užkrėstą šernieną sunaikinti UAB „Rietavo veterinarinė sanitarija“.

Trichineliozė yra ūmi žmonių ir gyvūnų liga, kurią sukelia apvaliųjų kirmėlių Trichinella lervos. Žmonės šiais parazitais užsikrečia vartodami užsikrėtusių naminių ir laukinių gyvūnų mėsą. Mėsoje tūnančių trichinų neįmanoma sunaikinti – jos puikiai ištveria aukštą temperatūrą, sūdymą, marinavimą, rūkymą ir šaldymą. Trichinas galima sunaikinti tik sudeginus (sunaikinus) mėsą.

Primename, kad, norint išvengti šios užkrečiamos ligos, būtina tirti savoms reik­mėms paskerstas kiaules ir sumedžiotus šernus. Tyrimui atlikti reikia kiaulės ar šerno skerdenos diafragmos, o jei diafragmos nėra – tarpšonkaulinių ar kramtomųjų raumenų mėginių. Tyrimą dėl trichineliozės galima atlikti Nacionalinio maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo instituto Klaipėdos teritoriniame skyriuje arba kreiptis į privačius veterinarijos gydytojus.

Šiais ir kitais klausimais galite kreiptis į Klaipėdos valstybinę maisto ir veterinarijos tarnybą adresu: Kretingos g. 62, Klaipėda, tel.: (8 46) 35 0242, 8 620 36088, el. p. klaipeda@vmvt.lt.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių