Trimetę sukandžiojusio šuns šeimininkui gresia kalėjimas

Balandžio 24 dieną Klaipėdos apylinkės teismas atvertė baudžiamąją bylą, į teisiamųjų suolą pasodinusią klaipėdietį, kuriam tenka aiškintis, kodėl netinkamai laikė Europos aviganio mišrūną, užpuolusį ir apkandžiojusį neįgalią trimetę mergytę.
Keturkojis mažametei sukandžiojo veidą ir net nuplėšė dalį ausies. Nors teisme dėl to atsidūrė aviganio šeimininkas, šunų elgesio specialistai labiau linkę kaltinti mergaitės neprižiūrėjusius asmenis.
Tragedija vos nesibaigusi nelaimė įvyko pernai Klaipėdos rajone, šuns šeimininkui priklausančio namo kieme. Kaip dar prieš bylą atverčiant teisme informavo Klaipėdos apylinkės teismo teisėjo padėjėja, laikinai atliekanti teismo pirmininko padėjėjo ryšiams su žiniasklaida ir visuomene funkcijas, Monika Vismantė, nepririštas laikytas šuo, kuris be antsnukio ir be priežiūros lakstė kieme, užpuolė pavėsinėje sėdėjusią mažametę.
Trimetė į kaltinamųjų suole atsidūrusio vyriškio namus atvyko kartu su tėčiu ir jo bičiuliu. Kol mergaitės tėvas statėsi automobilį, mažylę, turinčią dauno sindromą, turėjo prižiūrėti tėvo bičiulis. Į ką tuo tarpu buvo sutelktas pastarojo dėmesys, neaišku, nes jis esą nepastebėjo, kaip kieme žaidęs aviganis užpuolė mažylę, parvertė ją ant žemės ir ėmė kandžioti. Aviganis mergaitę draskė be gailesčio – jai buvo nepataisomai sužalotas veidas ir, kaip minėta, nuplėšta dalis ausies. Kaip žurnalistams teigė nukentėjusiųjų advokatė, dėl didžiulių kąstinių ir plėštinių žaizdų mažylei gali prireikti plastinių operacijų. Ne vieną operaciją mažylė turėjo ir iškart po įvykio, kai buvo išgabenta į Kauno klinikas. Jos sveikata rūpinosi bei finansiškai prie to prisidėjo ir šuns šeimininkas. Dėl daugybinių kąstinių ir plėštinių žaizdų ekspertai jai nustatė sunkų sveikatos sutrikdymą, už kurį maksimali šuns savininko laukianti bausmė – treji metai kalėjimo. Tačiau mergaitė patyrė ne tik fizinių sužalojimų, bet ir dvasinių – išgyventa psichologinė trauma išliks visam gyvenimui. Nukentėjusiųjų advokatė į gilesnes diskusijas apie nelaimę su žurnalistais teisme nesileido, tepasakė, jog siekiama iš kaltinamojo prisiteisti turtinę ir neturtines žalas. Kokio jos dydžio, ji taip pat neįvardijo. O štai kaltinamųjų suole atsidūręs klaipėdietis ir jo gynėjas apskritai nieko nekomentavo, tik sakė, kad po šio įvykio šuns neužmigdė.
Pagal Lietuvoje galiojančius įstatymus, net jei žmogus, auginantis keturkojį, gyvena privačiame name, sulaukęs svečių, ypač jei tarp jų yra vaikų, privalo užtikrinti jų saugumą – šuo turi būti uždarytas, pririštas ar bent jau su antsnukiu, nes niekada negali žinoti, kaip vienoje ar kitoje situacijoje jis gali pasielgti.
Apie tai kalba ir šunų elgesio specialistai, šioje konkrečioje istorijoje labiausiai kaltinantys mažametės tėvą ar ją prižiūrėti turėjusį asmenį, o ne šuns šeimininką ar patį vaiką, kuris galėjo išprovokuoti keturkojį. Esą reikėtų amžiams įsidėmėti, jog nors šuo domestifikuotas, jis lieka gyvūnu, turinčiu savo charakterį ir instinktus.
Gintarė KARMONIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių

Skip to content