• 29 gegužės, 2022
|

Tuščių vėliavos stovų šiemet neskaičiavo

Valstybinių švenčių progomis ant namo, daugiabučio ar įstaigos pastato neiškelta trispalvė užtraukia pinigines baudas. Tačiau daliai visuomenės baudos pilietiškumo neįdiegia. Klaipėdos rajone pirmadienį, Vasario 16-ąją, netrūko tuščių vėliavos stovų. Šį kartą viešosios tvarkos pareigūnai jų nefiksavo.

Pirmadienį „Bangos“ žurnalistai sulaukė pilietiškos gargždiškės skambučio. Moteris piktinosi kaimynais, kurie Vytauto gatvėje esą niekada per valstybines šventes nekelia trispalvės. Paaiškinome, kad įstatymiškai valstybinę vėliavą iškelti privaloma, kitaip gresia administracinė atsakomybė – įspėjimas arba piniginė bauda.

Pažeidimus Klaipėdos rajone gali fiksuoti Savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos skyrius ir Klaipėdos rajono policijos komisariato pareigūnai.

Viešosios tvarkos skyriaus vyriausioji specialistė Vida Matulaitytė „Bangą“ informavo, kad šiemet Vasario 16-ąją skyriaus specialistai reidų nerengė. „Tokią prevencinę akciją rengėme pernai Kovo 11-ąją. Užfiksavome 27 pažeidimus, pastatų šeimininkams buvo paskirtos baudos“, – informavo ji. Esą kol kas nėra nuspręsta, ar šiemet Kovo 11-ąją viešosios tvarkos sergėtojai ieškos pažeidėjų.

Klaipėdos rajono PK Viešosios policijos skyriaus viršininkas Gediminas Radzevičius irgi patvirtino, kad pirmadienį policijos pareigūnams nebuvo duotas specialus nurodymas bausti vėliavų neiškėlusius piliečius. „Tokie pažeidimai mūsų darbe nėra prioritetas. Tokią poziciją buvo išreiškęs ir Generalinio komisaro pavaduotojas. Juolab kad vėliavos kėlimo klausimu su visuomene įvairiais būdais diskutuota. Tačiau jei sulauktume pranešimo apie pažeidimą kuriame nors kvartale, turėtume reaguoti“, – kalbėjo G. Radzevičius.

Šiemet Klaipėdos rajono policijos pareigūnai gavo vieną pranešimą – Kvietinių kaime vėliava buvo iškelta ant vandens bokšto. „Kvietiniuose tai ne pirmas atvejis. Pernai per vieną valstybinę šventę vėliava ant bokšto jau kabėjo. Tada nustatėme vėliavą iškėlusį asmenį, su juo bendravome. Žmogus tai padarė ne blogais tikslais, taigi toje veikoje pažeidimo nebuvo, nors tam tikrą socialinį nukrypimą ir galima įžvelgti“, – komentavo G. Radzevičius. Šįsyk bus tikrinama, ar vėliavą iškėlė tas pats asmuo.


  • Įmonių ir organizacijų administracijos vadovams, gyvenamųjų namų savininkams arba asmenims, atsakingiems už gyvenamųjų namų eksploatavimo organizavimą (išskyrus valstybės ir savivaldybių įstaigas), gresia bauda nuo 2 iki 8 eurų, o valstybės ir savivaldybių institucijų bei įstaigų administracijos vadovams – nuo 8 iki 17 eurų. Jei pažeidėjas už tokią pat veiką jau baustas, bauda šokteli iki 8–17 eurų, o valstybės ir savivaldybių institucijų bei įstaigų administracijos vadovams –17–34 eurų.Vėliava privalo kaboti 7–23 val.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių