Uogynus saugo ne tik baidyklės
Nokstant vasaros uogoms jų augintojai nebeišmano, kaip apsiginti nuo paukščių. Šie kelia puotą braškių lysvėse, trešnių medžiuose – mažai kas lieka šeimininkams. Plunksnuotuosius vagišius bando atbaidyti ne tik plevėsuojančiomis juostelėmis, baidyklėmis, bet ir negyvėliais paukščiais. Už tai gali tekti atsakyti baudžiamąja tvarka.
Prieš savaitę gyvūnų globos namų „Nuaras“ administracijai pranešė, jog Nidoje, viešojoje erdvėje augančiame medyje žemyn galva tabaluoja varna. „Su specialiosiomis tarnybomis nulėkėme ir išgelbėjome besigaluojantį paukštį, – sakė šių namų administratorė Gintarė Liutkuvienė. – Kitą dieną gamtininkas pasakė, jog sodyboje pakabinta negyva varna, kad atbaidytų paukščius nuo trešnių.“
Ji negalėjo atsistebėti žmonių žiaurumu – kaip reikėjo pagauti paukštį? Nušauti? Užmušti? „Tai Gyvūnų gerovės įstatymo pažeidimas, žiaurus elgesys“, – akcentavo ji.
Apie šį įvykį informavo Klaipėdos valstybinę maisto ir veterinarijos tarnybą, kad ištirtų.
Kadaise sodybose buvo įprasta matyti žemyn galva pakabintas negyvas varnas. Bet Europos Sąjungos direktyvos verčia būti humaniškiems. Pasak G. Liutkuvienės, yra įvairių priemonių uogynuose atbaidyti plunksnuotuosius vagišius. Tai gali būti paukščių formos muliažai. Antai vienos sodybos šeimininkai įkyriai kieme besiblaškiusiu gandru atsikratė pastatę dirbtinį.
Pasak Klaipėdos valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos viršininko pavaduotojo Virgilijaus Valantino, pakabintais negyvais paukščiais-„sargais“ ypač baisisi užsieniečiai. „Iš tiesų žiaurus elgesys su gyvūnais. Dėl to gali būti pradėtas ikiteisminis tyrimas“, – teigė jis. Ir siūlė baidyti plunksnuočius plazdančiomis popierinėmis, polietileninėmis juostelėmis arba garsiniais signalais. Antai jūrinio erelio garsų imitacija viena įmonė baido paukščius nuo stogo.
Savo uogynuose statykite kaliauses, baidykles, apgaubkite agroplėvele, tinklu ar užuolaidomis, bet nekabinkite nudobtų paukščių. Už tai gresia baudžiamoji atsakomybė.