Už išduotą piktavalį teisininkė skirtų premiją

Noras pasireklamuoti miesto centre teisininkei ir politikei Andželikai Šakinienei baigėsi policijoje. Gargžduose, Klaipėdos gatvėje, ant autobusų stotelės, kabantys jos reklaminiai plakatai buvo nuniokoti piktavalių – ant moters atvaizdo išpiešti ūsai, „pakoreguoti“ antakiai. Išmonės pritrūkę piešėjai išraitė ir tradicinį vandalų atributą – vyrišką lytinį organą.

Kurį laiką stotelėje kabojusį savo reklaminį plakatą Klaipėdos rajono savivaldybės tarybos narė A. Šakinienė sugalvojo atnaujinti – abiejose stacionarios stotelės pusėse pakeitė nuotraukas, papildė informacinį tekstą. Naujieji stendai buvo įrengti gegužės 12 d. vakare, o gegužės 14 d. ryte važiuodama į darbą politikė jau išvydo nemalonų vaizdelį – jos atvaizdas buvo išpaišytas. „Dieną prieš tai buvau nuvažiavusi į Policijos komisariatą ir paprašiau prevencinių lipdukų, kurie žymi, kad objektą stebi policija. Tokių lipdukų pareigūnai neturėjo, man buvo pasiūlyta užsisakyti pačiai. Deja, nespėjau“, – pasakojo A. Šakinienė. Ji įsitikinusi, kad tokia prevencinė priemonė vandalus bent kuriam laikui būtų atbaidžiusi. Visgi prieš tai kabojęs jos plakatas tokį ženklelį turėjo ir vis tiek sveikas neliko – apgadintos akys, lūpos.

Vos pastebėjusi apipaišytus naujuosius plakatus teisininkė nuvažiavo į Klaipėdos rajono policijos komisariatą ir parašė pareiškimą vildamasi, kad pažeidėjui grės baudžiamoji atsakomybė už garbės ir orumo įžeidimą. „Man padaryta didesnė kaip 100 Eur turtinė žala. Dar prašyčiau atlyginti ir neturtinę“, – teigė A. Šakinienė.

Plakato įrengimas teisininkei atsiėjo maždaug 500 Eur. Anot jos, teko ilgai vargti, kol plakatas išvydo dienos šviesą: gauti reklamos įrengimo leidimus iš Savivaldybės ir seniūnijos, taip pat Klaipėdos AVPK, sumokėti Valstybinei mokesčių inspekcijai už reklamos plotą metams.

Klaipėdos rajono PK Viešosios policijos skyriaus Prevencijos poskyrio viršininkas Giedrius Gumuliauskas „Bangą“ informavo, kad baudžiamąją bylą kelti atsisakyta. Visgi jei pažeidėjas būtų rastas, policija atnaujintų tyrimą ir spręstų, kokią atsakomybę vandalui taikyti.

Bėda ta, kad vaizdo kameros stotelės neaprėpia. Dėl to vienintelis būdas rasti niokotojus – prašyti visuomenės pagalbos. Vandalą išdavusiam asmeniui pati A. Šakinienė pažadėjo 50 Eur premiją.

G. Gumuliauskas „Bangai“ priminė, kad pažeidėjus drausminančių lipdukų, esą objektą stebi policija, nebėra – jie ant objektų būdavo klijuojami, kai veikė saugos policija. Prevencinių lipdukų Klaipėdos AVPK turi tik saugios kaimynystės grupėms.

Eglė ŽADEIKYTĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių