Už recepto suklastojimą būsimajai medikei – baudžiamoji byla

Klaipėdos apylinkės teismas baudžiamuoju įsakymu užbaigė bylą, kurios epicentre atsidūrė būsimoji medikė, nuteista už tai, kad suklastojo vaistų receptą ir, bandydama juo pasinaudoti, siekė įsigyti vaistų, kurių sudėtyje yra psichotropinės medžiagos. Kaltinamoji tikino, jog pastarųjų jai reikėjo dėl varginančių nugaros bei galvos skausmų, trukdžiusių užmigti.
Kaip informavo teisėjo padėjėja, laikinai atliekanti Klaipėdos apylinkės teismo pirmininko padėjėjo ryšiams su žiniasklaida ir visuomene funkcijas, Monika Vismantė, byloje nustatyta, kad kaltinamoji ikiteisminio tyrimo tiksliai nenustatytu laiku, bet nevėliau kaip iki 2024 m. rugsėjo 19 d., pasinaudodama medicinos centro specialiuoju receptu, išrašytu kito asmens vardu, suteikiančiu teisę įsigyti vaistų, kurių sudėtyje yra psichotropinės medžiagos – bromazepamo, – tušinuko trintuku ištrynusi recepto datą atspausdino recepto blanką spalviniu elektrografiniu spausdinimo įrenginiu su įmonės spaudo antspaudu bei gydytojo individualiu antspaudu, parašu bei rankraštiniais įrašais, apvedžiojo recepte esančius įrašus ir recepto išrašymo datos grafoje savo ranka įrašė kitą.
Padirbtą receptą moteris praėjusių metų rugsėjo 19 d. pateikė Klaipėdos mieste esančioje vaistinėje, bandydama įsigyti 30 tablečių „Bromazepam“. Tačiau to padaryti jai nepavyko, nes netikrą receptą vaistinės darbuotojas atpažino. Toks poelgis būsimajai medikei „uždirbo“ baudžiamąją bylą.
Nemalonumų užgriūta moteris pripažino savo kaltę ir tikino, jog labai gailisi taip pasielgusi. Ikiteisminio tyrimo metu apklausiama ji pasakojo, jog ją vargina nugaros, galvos skausmai, dėl ko sunku užmigti, todėl reikėjo vaistų, veikiančių nervų sistemą. Kaltinamoji teigė studijuojanti mediciną ir todėl nenorėjusi kreiptis į medikus, kad nebūtų padarytas įrašas sveikatos istorijoje ir kad ateityje neturėtų problemų dėl įsidarbinimo pagal profesiją.
Skirdamas bausmę teismas atsižvelgė į tai, jog kaltinamoji anksčiau neteista, mokosi, gailisi dėl padarytos nusikalstamos veikos. Tai įvertinus jai skirta šešių mėnesių laisvės apribojimo bausmė, įpareigojant jos vykdymo laikotarpiu pradėti dirbti arba užsiregistruoti Užimtumo tarnyboje, arba mokytis. Taip pat jai uždrausta vartoti psichiką veikiančias medžiagas, išskyrus tuos atvejus, kai tam išrašytas gydytojo receptas.
Kaltinamoji, nesutikdama su teismo baudžiamuoju įsakymu paskirta bausme, per keturiolika dienų nuo šio dokumento nuorašo gavimo turi teisę paduoti teismui prašymą surengti bylos nagrinėjimą teisme. Nepasinaudojus šia teise, teismo baudžiamasis įsakymas įsiteisėja ir yra neskundžiamas.
Gintarė KARMONIENĖ