Vaistų skandalas – apynasris savigydai

Praėjusią savaitę per Lietuvą nuvilnijo nepasitenkinimo banga, esą nebegalima be recepto nė vaistų nuo slogos nusipirkti. Ar tikrai suskaudus galvai teks eilėse pas šeimos gydytoją lūkuriuoti? Pasirodo, velnias ne toks baisus, kaip jį paišo. Gargžduose vienoje iš vaistinių nuo skausmo vaistų nusipirkau be recepto, o ir pasirinkimas buvo pakankamas – skirtingų firmų ir kainų.

Užsienyje – norma

Esame ne kartą girdėję, kad užsienyje gyvenantys tautiečiai negali visų norimų vaistų nusipirkti be recepto. Būtinas vizitas pas gydytoją, kuris, beje, dažniausiai kainuoja. Yra tekę ir patiems išgirsti neigiamą atsakymą, susirgus kur užsienio kelionėje. Nėra recepto – neparduos vaistų. Emigrantai, grįžę į Lietuvą, neaplenkdavo vaistinių, kur užsipirkdavo įvairių vaistų – o gal prireiks, o gal susirgs?

Ne paslaptis, jog mūsų vaistininkai, esant reikalui, ir antibiotikų parduodavo, ne tik norimų vaistų nuo skausmo ar kraujo spaudimo. Jeigu farmacininkai sąžiningai būtų dirbę savo darbą, neskatindami žmonių užsiimti savigyda ar vaikydamiesi didesnio pelno, galbūt šio išpūsto skandalo nebūtų. Dabar sumaištis ir pacientų, ir vaistininkų galvose.

Dėl tokios situacijos daugiausia kliuvo sveikatos apsaugos ministrui Aurelijui Verygai, nors vaistų išrašymo tvarka pastaruoju metu nesikeitė. Nuo lapkričio 1 d. vaistininkai ėmė atsakingiau pardavinėti vaistus, nes vaistinėse gali apsilankyti slapti pirkėjai, kurie tikrina, ar vaistininkai, parduodami receptinius vaistus, prašo recepto.

Visą straipsnį skaitykite trečiadienio „Bangos“ 6 puslapyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių