„Vaivorykštės“ prezidentas žada pokyčių vėjus

Naujuoju ir jau 11-u Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijos prezidentu vos prieš keletą savaičių inauguruotas III klasės mokinys Marius Bertulis. „Banga“ smalsavo, koks mokyklos gyvenimas jo akimis, kuo gyvena atsakingas pareigas einantis jaunuolis ir kokie Mariaus ateities tikslai bei artimiausi planai.

M. Bertulis jaučiasi subrendęs inicijuoti ir vykdyti pokyčius. Jaunuolis kasdien maksimaliai stengiasi vardan moksleivių gerovės ir siekia pranokti jų lūkesčius.

M. Bertulis jaučiasi subrendęs inicijuoti ir vykdyti pokyčius. Jaunuolis kasdien maksimaliai stengiasi vardan moksleivių gerovės ir siekia pranokti jų lūkesčius.

Ne žodžiais, o darbais

– Kaip manai, kokia Tu asmenybė? Koks Tavo gyvenimo kredo?

– Apie save nemėgstu daug kalbėti, todėl vienas iš mėgstamiausių posakių yra „laimė mėgsta tylą“. Gyvenime vertinu konkretumą, ryžtingumą ir atkaklumą.

– Ar visuomet buvai aktyvus moksleivis?

– Dėl mokslo švietimo reformos teko pasimokyti visose Gargždų mokyklose. Aktyvus ir žinomas moksleivis buvau visada, ypač popamokinėje veikloje. Nuo pirmos klasės mokiausi Muzikos mokykloje ir baigiau fortepijono skyrių. 8 metus grojau pučiamųjų orkestre. Aplankyta begalė festivalių, dainų švenčių. Šiuo metu lankau trimito skyrių. Muzika, kaip atsipalaidavimo būdas, mano gyvenime išliks visuomet.

Pečius užgulė didžiulė atsakomybė

– Kaip nusprendei siekti mokyklos prezidento posto?

– Tik pravėręs gimnazijos duris supratau, kad noriu tapti jos prezidentu. Jaučiuosi subrendęs inicijuoti ir vykdyti pokyčius. Noriu akademinėje bendruomenėje įskiepyti permainas.

– Ar lengva buvo nurungti net 6 kandidatus?

– Laimėti tikrai nebuvo lengva. Mat pirmą kartą mokyklos istorijoje buvome net 6 lygiaverčiai varžovai. Pirmiausia turėjome parengti prisistatymo kalbą. Ją ruošiau itin atsakingai: bendravau ir tariausi tiek su šeimos nariais, tiek su mokytojais, tiek su Kaune dirbančiu lektoriumi Mariumi Šumanu. Vėliau vyko debatai. Sėkmingai įveikęs rinkimus, surinkau 40 proc. moksleivių balsų.

– Ką Tau pačiam reiškia būti prezidentu? Ar pasikeitė kasdienybė juo tapus?

– Jaučiu, kad mokiniai manimi pasitiki, tad nenoriu jų nuvilti. Maksimaliai stengiuosi, jog išpildyčiau duotus pažadus ir netgi pranokčiau gimnazistų lūkesčius. Būti prezidentu man reiškia didelę atsakomybę. Per rinkimus mano moto buvo „Jūsų idėjos – mano rūpestis“, todėl sieksiu, kad kuo daugiau iniciatyvų būtų įgyvendinta. Norisi, jog gimnazija taptų antraisiais gyvenimo namais, kur užauga daug lyderių kartų. Tapęs prezidentu labiau planuoju savo laiką, nuolat tobulinu viešo kalbėjimo įgūdžius, vis daugiau laiko skiriu apmąstymams.

Žada permainas

– Kokias permainas, naujus vėjus žadi inicijuoti savo prezidentavimo metu? Kokie artimiausi planai?

– Vienas pagrindinių pažadų – kreiptis į Klaipėdos rajono savivaldybę dėl stovėjimo aikštelės įrengimo. Surinkome 800 mokinių parašų, juos perdavėme atsakingiems specialistams. Šiuo metu laukiame atsakymo.

Artimiausiuose planuose yra Lietuvos moksleivių sąjungos (LMS) skyriaus Gargžduose įsteigimas. Tai suburtų visas mokyklas į bendrą organizaciją. Joje siektume kuo efektyviau atstovauti mokiniams bei ginti jų interesus. LMS skatintų moksleivių iniciatyvą, tarpusavio supratimą ir bendradarbiavimą. Kartu viešintume ir spręstume problemas.

– Kaip pristatytum mokykloje verdantį gyvenimą? Kokie iššūkiai, linksmybės ir kasdienybė?

– Kadangi mokiausi visose miesto mokyklose, todėl galiu drąsiai teigti, kad gimnazijoje yra labiausiai jaučiama akademinės bendruomenės atmosfera. Patys gimnazistai motyvuoti siekti aukštų rezultatų, nes finišo tiesiojoje yra valstybiniai egzaminai. Mokiniai koncentruojasi į egzaminus. Nėra blaškymosi. Knyga tampa geriausiu draugu. Čia gimsta ateities svajonės, tikslai, kurių siekiame kasdien.

Planuose – laivų inžinerijos studijos

– Kokie Tavo siekiai ir ambicijos gyvenime? Kokias studijas ketini rinktis? Kokioje srityje norėtum dirbti?

– Gyvenime stengiuosi visada pasiekti maksimalų rezultatą: arba daryti puikiai, arba išvis nedaryti. Baigęs gimnaziją, norėčiau pasilikti Klaipėdos krašte. Esu ištikimas jūrai.

Mokykloje visi dalykai sekasi puikiai. Ją stengsiuosi baigti raudonu diplomu. Pats planuoju laikyti fizikos, matematikos, lietuvių ir anglų kalbų egzaminus. Kalbant apie studijas, pasidomėjau, kad vaikinams didžiausios ateities perspektyvos – tapti arba inžinieriumi arba vadybininku. Kadangi vadybininkai sudaro 75 proc. bedarbių, ši profesija manęs nežavi. Tad pasirinkau inžineriją. Planuoju studijuoti Klaipėdos universiteto Inžinerijos skyriuje laivų inžineriją. Tik Klaipėdos universitete galima tapti profesionaliu laivybos inžinieriumi.

Elena BRIDIKYTĖ

Asmeninio archyvo nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių