Valdininkams ir Tarybai – priestatas

Netelpa valstybės tarnautojai, trūksta patalpų archyvui laikyti, per ankšta Tarybos posėdžių salė – dėl šių priežasčių atgijo Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos priestato idėja. Pastaroji sklandė seniai, tačiau vis nebuvo lėšų jai įgyvendinti. Šiemet rajono Savivaldybės vadovai nusprendė pajudinti pritvinkusį skaudulį.

Meras ragina apsispręsti

„Administracijos priestato projektavimo darbai į rajono Savivaldybės strateginius veiklos planus įtraukiami turbūt nuo 2008–2009 m. Vis numatoma 50 tūkst. Lt, tačiau vėliau išbraukiama. Atėjo laikas apsispręsti dėl priestato projektavimo“, – antradienį Savivaldybėje vykusiame pasitarime kalbėjo rajono Savivaldybės meras Vac­lovas Dačkauskas.

Anot jo, priestato idėja gimė ne iš gero gyvenimo. Esama Tarybos posėdžių salė netenkina nei politikų, nei kitų posėdžio dalyvių. Atvykusiems pritrūksta vietų. Be to, įrengti kondicionieriai neišsprendžia deguonies stokos problemos. Mat vos tik jie įjungiami, kyla sėdinčiųjų šalia nepasitenkinimas: skundžiasi, kad šalta. „Ne kartą juokavau, kad reikia paprašyti Visuomenės sveikatos centro atlikti tyrimus, mat kai kuriems Tarybos nariams apsisuka galva į antrą pusę, pradeda ne ką šnekėti. Deguonies trūkumas veikia“, – replikavo vicemeras Kęstutis Cirtautas.

Įgyvendintų „vieną langelį“

Mero V. Dačkausko nuomone, Savivaldybės priestatas turėtų atsirasti 20 m į priekį gyvenamojo namo link, toliau tęstųsi koridorius, kuriame dabar yra mero, Administracijos direktoriaus kabinetai. Priestato pirmame aukšte būtų įrengti Administracijos darbuotojų kabinetai, o antras ir trečias aukštai skirti Savivaldybės tarybos posėdžių salei. „Esama Tarybos posėdžių salė tiktų „vieno langelio“ principui įgyvendinti. Čia būtų priimami interesantai ir jiems pateikiami atsakymai. Dabar neturime patalpų „vienam langeliui“ įgyvendinti, tai mums nuolat muša balus, kai yra reitinguojamos savivaldybės“, – dėstė V. Dačkauskas. Administracijos Bendrojo skyriaus vedėja Aldona Šėmienė patikino, kad labai svarbu mažinti administracinę naštą gyventojams, tam yra būtinas „vienas langelis“.

„Galbūt atsirastų galimybė grąžinti vieną kitą skyrių iš atokesnių vietų į centrą. Be to, statant šiuolaikinį priestatą nederėtų pamiršti ir esamo pastato. Čia reikėtų kosmetinio pertvarkymo su kai kuriais inžineriniais pakeitimais“, – svarstė Architektūros ir urbanistikos skyriaus vedėjas G. Kasperavičius.

Administracijos Architektūros ir urbanistikos skyriaus vedėjas Gytis Kasperavičius atkreipė dėmesį, kad pastačius priestatą turėtų pagerėti gyventojų aptarnavimo kokybė. „Galbūt atsirastų galimybė grąžinti vieną kitą skyrių iš atokesnių vietų į centrą. Be to, statant šiuolaikinį priestatą nederėtų pamiršti ir esamo pastato. Čia reikėtų kosmetinio pertvarkymo su kai kuriais inžineriniais pakeitimais“, – svarstė G. Kasperavičius. Anot jo, svarbu, kad būtų pastato vientisumas ir statinys atitiktų visus reikalavimus.

Garažams – paskutinės dienos

Dar vienas V. Dačkausko noras – sutvarkyti už Savivaldybės administracijos pastato esančius garažus. „Pastarieji yra apverktinos būklės, apgriuvę, pagal paskirtį nebenaudojami, todėl reikia spręsti garažų klausimą. Yra du variantai. Pirmasis – vietoj jų galėtų būti dviejų aukštų pastatas su patalpomis Savivaldybės administracijos Ūkio dalies tarnybai. Likę plotai būtų skirti šiuolaikinėms archyvo laikymo sistemoms įrengti. Šį pastatą su Administracija, manau, sujungtų koridorius per antrą aukštą, pavyzdžiui, kaip Seime. Kitas variantas – nugriauti garažus ir palikti vietos automobiliams stovėti, o archyvą įrengti naujame priestate, kuriame taip pat būtų, kaip jau minėta, Tarybos posėdžių salė bei dalies darbuotojų kabinetai“, – mąstė V. Dačkauskas.

Bendrojo skyriaus vedėja A. Šėmienė informavo, kad, norint darbuotojų archyvus iš kabinetų sukelti į vieną vietą, reikėtų įrengti lentynas, kurių ilgis turėtų būti apie 2000 tiesinių metrų. „Taip išeitų, kad dviejų kilometrų“, – apibendrino vicemeras K. Cirtautas.

Sprausis į 2–3 mln. Lt

Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos direktorius Česlovas Banevičius ragino gerai viską apsvarstyti. „Ar nevertėtų iškelti dar vieno aukšto? Ar ne pigiau būtų pastatyti naują pastatą?“ – svarstė jis. „Aukšto iškėlimo idėją reikia įvertinti“, – replikavo G. Kasperavičius. O naujo pastato statyboms nepritarė meras. V. Dačkauskas buvo įsitikinęs, kad Savivaldybė turi būti miesto centre, kitu atveju gyvenimas čia apmirs. Be to, priestato statybai ir garažų rekonstrukcijai, jo paskaičiavimais, turėtų užtekti 3 mln. Lt. Jei būtų pasirinktas antrasis variantas (statyti priestatą, o garažus nugriauti ir įrengti automobilių stovėjimo vietas), išeitų dar pigiau – apie 2,2–2,5 mln. Lt. „Šis variantas, manau, logiškiausias“, – užsiminė V. Dačkauskas. O naujas didžiulis pastatas, anot jo, kainuotų apie 16 mln. Lt. Tai neįgyvendinama vizija. „Kaina turi būti racionali. Priestatui lėšų tikimės gauti iš ES struktūrinių fondų naujo 2014–2020 m. finansavimo laikotarpio“, – dėstė meras. Jo nuomone, iki vidurvasario turi būti parengtas sklypo planas. Po to skelbiamas konkursas techniniam projektui parengti: „Šiais metais pradėsime, kitais baigsime. Tokie yra planai. Priestato statybų galime tikėtis apie 2016 m. Tai realus terminas.“


  • Klaipėdos rajono savivaldybės tarybos narė Voldimara JASMONTAITĖ: „Faktas, kad vietos yra per mažai. Tarybos posėdžių salėje patiems politikams dar nėra bėdos, turime savo vietas. Tačiau atvykę žmonės tikriausiai neretai pasijaučia kaip silkės statinėje – neįmanoma sutilpti. O priestato statybos, garažų rekonstravimo galimybes pirmiausia turi išanalizuoti specialistai.“

  • Klaipėdos rajono savivaldybės tarybos narys Algirdas LIAUDANSKIS: „Priestato idėja – nieko naujo. Ji kilo dar 2002 m., mero Ričardo Vaitiekūno kadencijos laiku. Buvo numatytas ir finansavimas priestato projektavimo darbams. Tačiau pasikeitus valdžiai viskas sustojo. Priestatas išties yra vienas iš vietos stokos problemos sprendimo būdų. Jo nuliniame aukšte būtų galima įrengti archyvą. Dabar po miestą yra išbarstyti Savivaldybės administracijos skyriai, todėl gyventojams nepatogu. Tad pirmame priestato aukšte reikėtų įkurdinti Administracijos darbuotojus, o antrąjį skirti Tarybos posėdžių salei.

    Garažai atgyvenę, jei jų vietoje atsirastų naujas pastatas, darbuotojai vaikščios be striukių per lauką, todėl reikalingas jungiamasis koridorius, kad ir požeminis.“


  • Klaipėdos rajono savivaldybės administracijoje dirba 127 darbuotojai (valstybės tarnautojai ir dirbantieji pagal darbo sutartis).

  • Dar 180 eina pareigas seniūnijose, kurios yra Savivaldybės administracijos struktūriniai teritoriniai padaliniai.

  • Iš viso yra per 20 Administracijos skyrių, 11 seniūnijų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių

Skip to content