Žemaitės dvasia atgijo Slengių mokykloje-daugiafunkciame centre

Slengių mokyklos-daugiafunkcio centro Jakų skyrius praėjusį penktadienį prisipildė žemaitiškų žodžių, šokių ir dainų – čia vyko regioninis ikimokyklinio ugdymo įstaigų, jau tradicija tapęs, renginys „Žemaitele tu mana“, skirtas žymios lietuvių rašytojos Žemaitės 180-osioms gimimo metinėms paminėti.

Renginys subūrė jaunuosius žemaičių kultūros puoselėtojus iš Klaipėdos, Mažeikių, Gargždų, Veiviržėnų ir Slengių ugdymo įstaigų. Skambėjo žemaitiškai deklamuojami eilėraščiai, sekamos pasakos, atliekamos lietuvių liaudies dainos, buvo šokami žemaitiški šokiai. Kiekvienas pasirodymas spinduliavo meile gimtajam kraštui, tarmės skambesiu ir pagarba Žemaitei – mūsų tautos istorijos ir moters tapatybės simboliui.

Viskas prasidėjo šiltu visų dalyvių sutikimu. Skambant akordeono muzikai ir mažųjų ugdytinių dainoms, buvo pasitikti 97 renginio dalyviai: vaikai, tėveliai, mokytojai ir kiti bendruomenės nariai. Šventės oficiali dalis, pasirodymai virto tikra kūrybos švente. Mažieji atlikėjai, lydimi savo mokytojų, su pasididžiavimu pristatė paruoštus kūrinius. Vaikų entuziazmas, tarmės skambesys ir sceninė drąsa nepaliko abejingų – tiek žiūrovai, tiek dalyviai patyrė daug teigiamų emocijų.

Šventės tikslas – skatinti vaikų domėjimąsi žemaičių kultūra ir tarmės išlaikymu, ugdyti kūrybingumą bei stiprinti socialinę partnerystę tarp skirtingų ugdymo įstaigų – buvo pasiektas su kaupu. Ši iniciatyva liudija, kad tradicijos gyvos, kai jas perduoda patys mažiausieji, o mokytojų nuoširdus įsitraukimas tampa įkvėpimo šaltiniu.

Renginys buvo užbaigtas padėkos žodžiais visoms dalyvavusioms įstaigoms, dalyviai buvo apdovanoti padėkos raštais, o mokytojams įteikti Klaipėdos rajono švietimo centro pažymėjimai.

Šventės kulminacija – ne tik bendra nuotrauka, bet ir skanios vaišės. Svečiai mėgavosi tradiciniais žemaitiškais valgiais: kastiniu, cibulynė, bandelėmis ir kvapnia namine gira, tai buvo puiki proga ne tik pasivaišinti, bet ir pabendrauti prie stalo, pasidalinti įspūdžiais bei užmegzti naujas pažintis.

Šis renginys – tai ne tik pagarba mūsų krašto literatūros klasikės atminimui, bet ir gyvas įrodymas, kad tarmė, tradicijos ir kūrybiškumas gali būti puoselėjami jau nuo pat ankstyvo amžiaus. Dėkojame visiems, prisidėjusiems prie šios gražios šventės organizavimo ir kūrimo!

Indrė MAŽONIENĖ

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui

Organizatorių nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių

Skip to content