2020 Gegužės 29
Kartu su 7 Žemaitijos rajonuose 25 000 egz. tiražu platinamu spalvotu informaciniu-reklaminiu savaitraščiu 

Antrasis mero rinkimų turas – be įtampos dėl pergalės

„Mus įpareigoja ir skatina žmonių pasitikėjimas ir tikėjimas, kad padarysime laukiamus pokyčius. Nežiūrint į intrigas, nežiūrint į tai, kad nebus lengva suformuoti bendraminčių komandą. Jau dalyvaudami derybose dėl koalicijos patyrėme, kad ne visi pasiryžę aukotis vardan tos Lietuvos ir rajono. Tad mums reikia nusiteikti, kad nebus paprasta. Tačiau gi žinome, ko ėjome, dėl ko atėjome. Be abejonės, viliuosi, kad žmonėms užtektų kantrybės laukti tų rezultatų. Jų pasirinkimas iš tiesų yra geras. Labai norėtųsi, kad nereikėtų peržengti savo įsitikinimų ribos, kad mažiau reikėtų daryti kompromisų su tuo, ko mes nenorime daryti. Atėjome ne vienai kadencijai: jeigu dirbsime sutelktai, išmintingai, ko žmonės ir tikisi, manau, kituose rinkimuose užteks ir vieno turo“, – sakydamas laimėtojo kalbą kovo 17 d. vakarą samprotavo ką tik išrinktas rajono meras B. Markauskas.

Po sekmadienio savivaldos rinkimų 2-ojo turo į mūsų gyvenimus pirmosios svarbos įvykiu pagaliau įsiveržė pavasaris. Rinkėjų emocijas jaudrinusios rinkimų batalijos – jau tik atminties archyvuose. Atgarsiai likę socialinių medijų diskusijose, kuriose racionalius pasvarstymus pastarąsias savaites dažniausiai nublokšdavo lavina užgauliojimų kitaip mąstantiems. Kovo 17 d. vėlų vakarą nebeliko dėl ko laužyti iečių, nebent tik braukti pergalės džiaugsmo ar pralaimėjimo kartėlio ašaras: skaičiuojant rinkimų apylinkių balsus Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos kandidatas Bronius Markauskas aiškiai lenkė Rasą Petrauskienę, Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų pretendentę į Klaipėdos rajono savivaldybės merus.

Rinkimų kampanijoje B. Markauskui svarbus buvo šeimos palaikymas: žmona Žydrė ir dukra Skaistė sekmadienį kartu laukė rinkimų rezultatų ir besąlygiškai tikėjo pergale. Rinkėjai nebuvo uolūs

Pakartotiniuose Klaipėdos rajono savivaldybės mero rinkimuose iš viso buvo įrašyti 47 304 rinkėjai. Tarp jų ir gargždiškių Jurgilaičių šeima, kuri praėjusią savaitę viešėjo Anglijoje pas dukrą.

„Mūsų tikslas buvo būtinai grįžti rinkimų dieną. Palangos oro uoste sekmadienį lėktuvas nusileido apie penktą valandą ir mes pirmiausia važiavome ne į namus, tačiau į rinkimų apylinkę. Labai norėjome pareikšti savo valią mero rinkimuose. Matome, kaip apleisti mūsų Gargždai, kaip būtina atgaivinti mylimą miestą. Tikimės tikrai gerų permainų, viliamės, kad turėsime išmintingą merą ir veiklią rajono Tarybą“, – „Bangai“ sakė ką tik balsavusi gargždiškių pora.

Tačiau Klaipėdos rajone antrajame rinkimų ture ne visi rinkėjai buvo tokie uolūs: savo pilietinę pareigą atliko tik trečdalis turinčiųjų balso teisę – 31,48 proc., Lietuvos vidurkis – dešimtadaliu didesnis. Aktyviais rinkėjais gali didžiuotis Lazdijų rajonas – 64,21 proc., Ignalinos r. – 57,74 proc. Kaimynai šilutiškiai taip pat buvo aktyvesni – jų balsavo 38,10 proc., o pilietiškų kretingiškių buvo 36,36 proc., mus aplenkė ir klaipėdiečiai – 34,94 proc.

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos Klaipėdos rajono skyriaus atstovai kiekvieną rinkimų apylinkės rezultatą pasitikdavo plojimais.Padeda tvirtas žinojimas

Abiejų kandidatų į Klaipėdos rajono savivaldybės merus komandos kovo 17 d. vakarą laikė svarbiu įvykiu ir saviškių būryje laukė rinkimų rezultatų. Po 20 val. pabirus balsams iš rinkimų apylinkių fortūna nuo pirmos minutės šypsojosi „valstiečiui“ B. Markauskui. Susibūrę Gargžduose, savo būstinėje prieš „Minijos“ kino teatrą, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos Klaipėdos rajono skyriaus atstovai plojimais pasitikdavo kiekvienos rinkimų apylinkės rezultatus. Kartu su kandidatu B. Markausku rezultatų santūriai laukė ir jo žmona Žydrė bei dukra Skaistė.

„Nesu viešumos žmogus, nemėgstu afišuotis, kuo nors didžiuotis. Nebuvo lengvas rinkimų periodas visai šeimai, teko vėl patirti ir šmeižto atakų, kurios it virusas plito feisbuko puslapiuose, ir piktų žmonių liežuviai plakė, tačiau viską stengiuosi išgyventi savyje. Savo jausmų aplinkai nerodau ir pati nenoriu būti svarbi bei matoma. Man ištverti padeda labai tvirtas žinojimas, kad Bronius yra patikimas, labai atsakingas žmogus“, – „Bangai“ kalbėjo Ž. Markauskienė.

„Politikoje reikia sugebėti daug ką išgirsti, daug ką išgyventi. Manau, kad dabar tai jau sugebu. Rinkimų rezultatai rodo, kad balsuotojai supranta, kas yra tikra ir kas netikra“, – po pergalingų rezultatų sakė B. Markauskas. „Norėtųsi, kad išliktų žmonių pareikštas pasitikėjimas dėl trijų koalicijos – valstiečių, konservatorių, liberalų, – tada būtų užverstas vienas lapas ir atverstas naujas. Juk tokį norą parodė ir rinkėjai“, – po sveikinimų naujai išrinktam rajono merui B. Markauskui kalbėjo R. Petrauskienė. Varžovė pasveikino gėlėmis

Dar nepaskelbus galutinių antrojo turo rezultatų jau akivaizdžiai laiminčiojo mero rinkimus B. Markausko iš Priekulės, kur buvo susibūrusi TS-LKD komanda, atvyko pasveikinti kandidatė R. Petrauskienė. Naujajam merui įteikta šviesiai rožinės spalvos gerberų puokštė, matyt, simbolizavo buvusių konkurentų taikų sambūvį ateities veikloje.

Priminsime, kad prieš ketverius metus antrajame ture varžėsi socialdemokratas Vaclovas Dačkauskas ir liberalė Audronė Balnionienė. Tuokart už pirmąjį balsavo 5 733 rinkėjai, o už pastarąją – 5 620. Iki pergalės A. Balnionienei trūko apie vieną procentą rinkėjų palankumo.

Klaipėdos rajono savivaldybės tiesioginiuose mero rinkimuose antrajame ture dalyvavo 14 889 rinkėjai. Net 8 701 savo balsą atidavė B. Markauskui, už R. Petrauskienę balsavo 5 943. Tad šiuokart tarp varžovų atotrūkis akivaizdus: „valstietis“ surinko 59,42 proc., konservatorė – 40,58 proc. Negaliojančių biuletenių – 1,65 proc. (245).

Susitelkti be nuoskaudų

Pirmosiomis antrojo rinkimų turo rezultatų akimirkomis abiejų buvusių konkurentų „Banga“ paklausė, kaip bendroje Tarybos veikloje jiedu suderins savo standartus: B. Markauskas rinkimų kampanijoje pasisakė už stabilius pokyčius, kurių laukia žmonės, o R. Petrauskienė skleidė veržlumo idėją – ragino balsuoti už šuolį į ateitį.

Kaip jaučiasi naujasis meras, kurį rinkimų kovoje oponentai nevengė vadinti „žemgrobiu“? „Manau, kad rinkimų rezultatai parodė, jog žmonės vertina darbą, o ne tai, kas apie tave kalbama. Su kolege ne kartą tarėmės dėl bendros veiklos galimybės, aišku, tos derybos dar nėra baigtinės. Yra daug neišspręstų klausimų. Tačiau vardan rajono žmonių gerovės buvusiems oponentams verta pamiršti ambicijas, ne taip ištartus žodžius. Rinkėjams tai mažiausiai rūpi, juos domina, kaip mes dirbsim ir ką dirbsim. Tad reikia susitelkimo bendriems darbams“, – santūriai džiaugdamasis savo pergale kovo 17 d. vakarą kalbėjo naujai išrinktas meras B. Markauskas.

R. Pet­rauskienės komanda rinkimų baigties laukė Priekulėje.Pripažino esant stipresnį

TS-LKD kandidatė R. Pet­rauskienė „Bangai“ sakė visų pirma norinti pasveikinti savo buvusį konkurentą su pergale. „Žmonės išsirinko jį, rinkosi stipresnį. Rinkimų kampanijoje vienas deklaravome proveržį, kitas – stabilius sprendimus, o jei dirbtume koalicijoje, tai stabilumas ir mano energija būtų labai gera sinergija. Trys partijos, kurios gavome daugiausia balsų, tikrai šnekamės, dėliojame, kad turėsime po du postus, tačiau kokius, konkrečiai dar nieko negaliu pasakyti“, – kalbėjo rajono konservatorių lyderė R. Petrauskienė. Ji užsiminė, kad, jos žiniomis, kai kurie pretendentai į postus neturi reikiamo išsilavinimo.

Pirmiausia, kas svarbiausia

Paklaustas, kokių darbų pirmiausia imsis naujasis meras, B. Markauskas sakė, kad geras nuorodas duoda praėjusiais metais atlikta Klaipėdos rajono gyventojų apklausa. „Tyrimas atskleidė, kad žmones labiausiai domina, kas vyksta jų artimoje aplinkoje: gatvės, šaligatviai, apšvietimas, nerekonstruoti viešieji pastatai, kaip, pavyzdžiui, Gargždų kultūros centras, autobusų stotis ir kt. Pritariu liberalų programinei nuostatai, kad iki 2021 m. rajone nebus vaikų, kurie neturės darželio. Neišvengiamai reikia spręsti skaudžią Slengių priemiesčio prob­lemą, reikia pateisinti ir Gargždų miesto gyventojų lūkesčius dėl efektyvesnės seniūno veiklos. Gargždiškiai jaučia, kad seniūnas nėra miesto šeimininkas. Galbūt jis pats susipras“, – sakė ką tik rinkėjų palankumą patyręs rajono vadovas B. Markauskas.

Klaipėdos rajono savivaldybės rinkimų komisijos pirmininko pavaduotoja Vilma Daukšienė „Bangai“ kovo 17 d. vakarą sakė, kad antrasis turas praėjo ramiai ir sklandžiai: komisiją buvo pasiekę tik keletas mažareikšmių skundų.

Reda MILVYDIENĖ

Aut. nuotr.


Taip pat skaitykite:

Etnografinio stiliaus sodyba – dalelė Lapių kaimo istorijos
Švarindami daugiabučio laiptines, iššvarino ir sąskaitą
Garbioji gargždiškė amžiams grįžo į tėviškę
Ūkininkas iš Vainotiškės: gyvename vilkų irštvoje
„Magy žaislai“ Gargžduose: kokybė nenuvils, kaina pradžiugins
Ekonominio sunkmečio užkratui – tvirtas ES atsakas

Paieška

Naujienlaiškis

Žurnalisto pastabos

Žydėjimo terapija

Gal ateityje tapsime kitokie, kitaip…

Plačiau »

Virginija LAPIENĖ

Bendraukite su mumis Facebook