Endriejave aptarti ir rūpesčiai, ir seniūnijoms reikšmingi tikslai

Endriejave aptarti ir rūpesčiai, ir seniūnijoms reikšmingi tikslai

Tęsdami vizitų Klaipėdos rajono seniūnijose ciklą praėjusią savaitę Savivaldybės vadovai lankėsi Endriejavo seniūnijoje. Čia su gausiai susirinkusiais gyventojais aptarti laukiantys darbai, išklausyti rūpesčiai ir pasiūlymai, iš kurių daugiausia – dėl kelių bei infrastruktūros plėtros.

Siekis – gerinti infrastruktūrą

Susitikime su gyventojais pasidalyta žinia, kad šiemet planuojamos didesnės Klaipėdos rajono savivaldybės pajamos, kas suteiks galimybę išspręsti ne vieną aktualų rūpestį.

„Biudžetas auga apie 10 mln. eurų. Tačiau ir poreikiai yra gerokai didesni. Sudėlioti pinigus taip, kad visiems būtų gerai – sunki užduotis. Kad judėtume į priekį, turime taupyti“, – įsitikinęs Klaipėdos rajono meras Bronius Markauskas.

Be to, ateityje į sprendimų priėmimo procesą ketinama labiau įtraukti žmones.

„Būtent gyventojai geriausiai žino, ko jiems reikia. Todėl tikimės dar šiais metais parengti tvarką dėl dalyvaujamojo biudžeto įgyvendinimo. Ką tai reiškia? Ogi tai, kad patys seniūnijos gyventojai galėtų priimti sprendimus, kam skirti prioritetą – kokią gat­vę asfaltuoti, kur pirmiausiai reikia šaligat­vio ar apšvietimo“, – sako Administracijos direktorius Artūras Bogdanovas.

Endriejaviškiai domėjosi Endriejavo miestelio Veiviržėnų gatvės pėsčiųjų-dviračių tako bei apšvietimo įrengimo, rajoninių žvyrkelių asfaltavimo, susidėvėjusių šaligatvių atnaujinimo Endriejavo Liepų ir Gėlių gatvėse galimybėmis. Administracijos direktorius Artūras Bogdanovas informavo, kad visi šie objektai priklauso Lietuvos automobilių kelių direkcijai.

„Kelių direkcija pėsčiųjų ir dviračių takus šalia valstybinės reikšmės kelių tiesia pagal patvirtintą Pėsčiųjų ir dviratininkų infrastruktūros įrengimo prioritetinės eilės sudarymo metodiką. Per praėjusius metus turėjo būti įvertinta visų prie valstybinės reikšmės kelių esančių pėsčiųjų ir dviračių takų būklė. Pagal šiuos duomenis Kelių direkcija ir spręs dėl plėtros, sudarys prioritetų sąrašą“, – sako Administracijos direktorius.

Anot mero B. Markausko, su Kelių direkcija nuolat vyksta diskusijos ir rezultatas jau matyti.

„Metų pabaigoje buvo susiderėta dėl septynių projektų keliose seniūnijose, kurie padės pagerinti infrastruktūrą Klaipėdos rajone. Mes nuolat jiems teikiame informaciją apie Kelių direkcijai priklausančius kelius ir jų būklę. Ir pati savivaldybė yra pasirengusi prisidėti savo biudžeto lėšomis prie regioninių kelių gerinimo, nes tokiu būdu Kelių direkcija skiria prioritetą tam keliui“, – teigia rajono meras.

Apšvietimo plėtrai – daugiau lėšų

Gyventojams iškėlus klausimą dėl Endriejavo Žemaičių g., Rudgalvių k. Žaliosios g. ir Ližių k. Dievupio g. apšvietimo įrengimo, Savivaldybės vadovai sako, kad šiais metais seniūnijos galės pasinaudoti specialiai tam skirtomis lėšomis.

„Šių metų biudžete apšvietimo plėtrai rajone yra numatyta per 105 tūkst. eurų. Tai nauja priemonė, kurios iki šiol nebūdavo“, – sako A. Bogdanovas.

Pasak endriejaviškių, gyvenvietės Sodų g., prie vaikų darželio, ypač reikalinga automobilių stovėjimo aikštelė. Šis klausimas bus svarstomas Strateginio planavimo komisijoje.

Gyventojams pasiteiravus, kaip spręsti apleistų pastatų klausimą, Administracijos direktorius A. Bogdanovas informavo, kad su šia problema susiduria visos savivaldybės. Tiesa, jei žinomi tokių pastatų savininkai, viską išspręsti lengviau. Sunkumų kyla, kai nepavyksta rasti šeimininkų. Tuomet tokį turtą gali perimti savivaldybė, tik procedūros užtrunka metus ir ilgiau. Kasmet bent po keletą tokių pastatų visame rajone yra perimami Savivaldybės, tuomet jie nugriaunami ir išregistruojami.

Endriejavo seniūnijos gyventojams aktualūs ir švietimo klausimai. Jie domėjosi, ar mokyklai numatoma skirti naują autobusą. Administracijos direktoriaus pavaduotojas Mindaugas Šunokas paaiškino, kad šiemet iš Savivaldybės biudžeto pirkti naujų „geltonųjų“ autobusų neplanuojama, tačiau, pagal turimą informaciją, mokyklinių autobusų pirkimo konkursą žada organizuoti Švietimo, mokslo ir sporto ministerija.

„Tikėtina, kad bent vienas autobusas turėtų tekti ir Klaipėdos rajono savivaldybei. Teikdami ministerijai paraišką autobusui gauti įvertinsime situaciją, jau turimų autobusų būklę ir spręsime, kam jį skirti“, – teigia M. Šunokas.

Administracijos direktoriaus pavaduotojas taip pat pristatė išlaidų, patiriamų  dėl mokinių pavėžėjimo į ugdymo įstaigą, kompensavimo tvarką, Savivaldybės vadovai atsakė į kitus klausimus bei pakvietė gyventojus toliau aktyviai bendradarbiauti ir drauge ieškoti problemų sprendimo būdų.

Klaipėdos rajono savivaldybės informacija


Paieška

Naujienlaiškis

Žurnalisto pastabos

Karūnuotieji

Covid-19 nesirenka nei pagal amžių,…

Plačiau »

Agnė ADOMAITĖ

Bendraukite su mumis Facebook

Savaitės klausimas

Ar laikotės karantino?