Gargždų „Minijos“ kino teatras išpildė lūkesčius?

Gargždų „Minijos“ kino teatro modernizacija kainavo apie 2,9 mln. Lt, iš kurių 760 tūkst. Lt skyrė ES ir 1,9 mln. Lt – Savivaldybė iš skolintų lėšų.

2015 metų sausį po dvejus metus trukusios modernizacijos lankytojams buvo atvertos Gargždų „Minijos“ kino teatro durys. Anuomet buvo aktyviai diskutuojama, ar vertėjo rajonui tiek investuoti, kai panosėje uostamiestis su didžiule filmų pasiūla. Klausimas, ar „Minijos“ kino teatras geba išsilaikyti, išlieka aktualus ir šiandien, tad nusprendėme juo pasidomėti.

Mėgstamiausios – lietuviškos komedijos

Priminsime, jog „Minijos“ kino teatro modernizacijos aktyviausias šalininkas buvo tuometis Klaipėdos rajono meras Vaclovas Dačkauskas. Gargždų „Minijos“ kino teatro modernizacija kainavo apie 2,9 mln. Lt, iš kurių 760 tūkst. Lt skyrė ES ir 1,9 mln. Lt – Savivaldybė iš skolintų lėšų.

„Esame vienintelis kino teatras iš aplinkinių rajonų (be Klaipėdos), tad mūsų planas ir tikslas –išlaikyti esamus kino lankytojus ir pritraukti naujų“, – akcentavo Gargždų kultūros centro direktorė V. Skuodienė.Kino teatras yra pavaldus Gargždų kultūros centrui. Pastarojo direktorė Vaida Skuodienė pasakojo, jog 2019 metais kino teatre buvo parodyta apie 1 100 kino seansų, kuriuos aplankė apie 56 000 žiūrovų. „Praėję metai buvo labai panašūs į 2018 metus: tiek lankytojų skaičiumi, tiek pajamų surinkimo išraiška. Džiaugiamės, kad turime nuolatinių žiūrovų auditoriją, kurie nuolat lankosi mūsų kino teatre bei mėgsta kiną“, – kalbėjo V. Skuodienė ir „Minijos“ kino teatro padalinio vadovas Simas Budreckas.

Anot jų, Gargžduose apsilankantys žiūrovai mieliau renkasi lietuviškas komedijas. 2019 m. ypatingo žiūrovų dėmesio sulaukė šie filmai: „Pasmerkti“, „Pats sau milijonierius“, „Džokeris“. Taip pat populiarūs buvo beveik visi vaikiški filmai. „Sunkiai savo žiūrovą mūsų kino teatre randa dokumentiniai filmai. Vyresnio amžiaus žmonės nemėgsta eiti į filmus, kurie nėra įgarsinti lietuvių kalba. Sako, jog nespėja skaityti titrų“, – pastebėjo S. Budreckas.

Vasarą išsilaikyti nepavyksta

Šiuo metu „Minijos“ kino teatre dirba 13 žmonių. Siekiant nepertraukiamo ir sklandaus kino filmų rodymo visą savaitę, yra suformuotos trys darbuotojų pamainos. Pamainą sudaro operatorius, kontrolierė, kasininkė ir valytoja.

Ar kino teatras išsilaiko iš uždirbamų lėšų? „Gargždų kultūros centro „Minijos“ kino teatras visiškai išsilaiko nuo rugsėjo iki gegužės mėnesio. Vasarą ženkliai sumažėja lankytojų. Dėl šios priežasties kino teatras apie keturis mėnesius išsilaiko tik iš dalies arba visiškai neišsilaiko. Šaltuoju metų laiku, kai lankytojų yra daugiausia, iš uždirbtų lėšų yra perkamos reikalingos prekės, atnaujinama įvairi įranga, kuri dėvisi kiekvieną dieną“, – aiškino Kultūros centro direktorė V. Skuodienė. Ji informavo, jog 2018 m. Savivaldybė dotavo „Minijos“ kino teatrą 20 000 Eur, o 2019 m. lėšų neskyrė, tad pats Gargždų kultūros centras iš savo įstaigos biudžeto padengė 15 000 Eur (lėšų reikėjo atlyginimams ir kt.). „Skyrėme iš sutaupytų lėšų“, – sakė V. Skuodienė.

Nuo renovacijos praėjo jau 5 metai, kurios metu buvo įrengta nauja filmų demonstravimo aparatūra. Per šį laiką keistas tik 3D demonstravimo aparatas, kuris transliuoja 3D filmus. Daugiau investicijų į aparatūrą nebuvo. Tačiau S. Budreckas akcentavo, kad visa sumontuota aparatūra dėvisi, tad gedimų pasitaiko ir jų vis daugėja. Reikia atnaujinti serverį, kuriame yra patalpintas puslapis www.gargzdukinas.lt, internetinis bilietų pardavimų puslapis jau pasenęs – labai daug pasitaiko klaidų perkantiesiems bilietus.

Padidino kainas

Išaugę kino teatro išlaikymo kaštai lėmė sprendimą kelti bilietų kainas. „Tai buvo skausminga, tačiau neišvengiama. Kainos keitėsi nuo gruodžio 6 dienos. Buvo žmonių, kurie reiškė nepasitenkinimą ir pyktį, tačiau džiaugiamės, kad atsirado suprantančių ir palaikančių“, – kalbėjo V. Skuodienė ir S. Budreckas.

Bilietas į 2D kino seansus iki 17 val. suaugusiesiems kainuoja 4 Eur, su nuolaida (vaikams iki 12 m., senjorams, neįgaliesiems ir grupėms nuo 30 žmonių) – 3 Eur. Nuo 17 val.: suaugusiesiems 5 Eur, su nuolaida – 3 Eur. Į 3D kino seansus iki 17 val. suaugusiesiems 5 Eur, su nuolaida – 4 Eur. Nuo 17 val. suaugusiesiems 6 Eur, su nuolaida – 4 Eur.


KOMENTARAI

  • Klaipėdos rajono savivaldybės tarybos narys Česlovas BANEVIČIUS (buvęs Administracijos direktorius, šias pareigas ėjęs modernizuojant kino teatrą): „Puikiai prisimenu, kiek buvo diskusijų, ar reikia modernizuoti Gargždų „Minijos“ kino teatrą. Buvo siūlomas ir lengviausias kelias – privatizuoti objektą, ir viskas. Tačiau mes ryžomės senas tradicijas Gargžduose turintį kino teatrą prikelti antram gyvenimui ir čia įrengti vieną iš šiuolaikiškiausių kino salių visoje Lietuvoje. Dabar turbūt nėra nė vieno, kuris sakytų, jog kino teatro Gargždams nereikia. Apie grąžą kalbėti sudėtinga, nes tai kartu ir žmonių socialinių, kultūrinių poreikių tenkinimas, kurių nepamatuosi. Mūsų visa šeima – nuo mažiausių anūkų – lankosi kino teatre.

    Man šiek tiek gaila, kad tokio pat ryžto praėjusioje kadencijoje pristigome dėl Gargždų kultūros centro. Reikėjo pastatą pradėti tvarkyti bent dalimis. Daug investicijų atiteko Kretingalės kultūros centrui, Dovilų etninės kultūros centrui, Judrėnų, Drevernos skyriams ir pan. Mat Europos Sąjungos lėšas galėjome investuoti tik į kaimiškąsias teritorijas, dėl to Gargždų kultūros centras taip ir liko.“

  • Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijos mokinių prezidentė Deimantė MEŠKYTĖ: „Jaunimas labai džiaugiasi atnaujintu „Minijos“ kino teatru, jame rodo ir jaunimui, ir vaikams bei suaugusiesiems patrauklius ir aktualius filmus. Galbūt jaunuoliai dažniau renkasi veiksmo ar siaubo filmus, tačiau yra ir tokių, kurie nueina į filmus, kuriuose gvildenamos svarbios temos. Žinoma, nemanau, kad pakilusiomis kino teatro bilietų kainomis moksleiviai labai džiaugiasi. Būtų puiku, jei moksleiviams ar studentams būtų taikomos nuolaidos. Taip pat smagu, jog filmo seansus galima pagardinti įvairiais užkandžiais. Kainos nemažos, bet retkarčiais galima save palepinti.“
  • Gargždų bendruomenės narys, verslininkas Vytautas ČELEDINAS: „Nesistemingai, bet lankausi Gargždų „Minijos“ kino teatre, ypač kai gaunu jaunosios kartos rekomendacijų. Kino teatro modernizacija buvo brangus, bet, manau, vienas iš labiausiai pavykusių buvusios rajono valdžios darbų. Gargžduose be vandentiekio ir kitų požeminių darbų nelabai kas ir nuveikta... O kino teatro modernizacija buvo ryžtingas ir sveikintinas žingsnis. Anksčiau rajono centras vakarais būdavo apmiręs, o dabar matyti daug mašinų, į kino teatrą atvažiuoja žmonės ir iš aplinkinių miestelių, kaimų. Žmonėms patinka. Žinoma, repertuaro klausimas yra svarstytinas, tačiau juk viena kino salė, tad neįmanoma įtikti visų skoniams. Galima diskutuoti ir dėl kino teatro eksploatacijos išlaidų, dirbančiųjų skaičiaus, tačiau čia turi būti priimti vadybiniai sprendimai.“

Agnė ADOMAITĖ

Aut. ir „Bangos“ archyvo nuotr.


Taip pat skaitykite:

A. Bogdanovas: seniūnijos nebus jungiamos, planuojamos papildomos lėšos jų infrastruktūrai
Pacientai vis dar sunerimę dėl medicinos paslaugų
Pasaulio kolumbariumai išskirtiniai, Lietuvoje dar nepopuliarūs
Gargždiškius miesto centre kankina sunkiasvorių pragaras
106-osios vėžaitiškių Oninės be patoso, įkvėptos kuklumo
Girkališkiai šventė smagiai ir blaiviai
Jaunuoliai mokėsi verslavimo ir limonado gamybos
Šilauogyno Gribžiniuose vėžaitiškis plėsti nežada
Gardžiuokimės su šakočių kepėjais iš Šakių
Susitikimas su Irena Stražinskaite-Glinskiene
Gargždų gimtadienyje – automobilių paroda
Jėgos aitvarų instruktoriui pučia palankūs vėjai

Paieška

Naujienlaiškis

Žurnalisto pastabos

Supratimo: žmogui ir paukščiui

Ryšys su gamtos pasauliu mums…

Plačiau »

Virginija LAPIENĖ

Bendraukite su mumis Facebook