„Grigeo Klaipėda“ nuotekų istorija tęsiasi: pirminį valymą atliks rajone?

Skandalingai išgarsėjusios AB „Grigeo Klaipėda“ gamybinės atliekos šiuo metu laikinai valomos AB „Klaipėdos vanduo“. Tačiau ateityje „Grigeo Klaipėda“ pirminį valymą nori ir pagal įstatyminę bazę privalo atlikti pati, atkūrus-nutiesus nuotekų valymo trasą Klaipėdos rajone, Dumpiuose. Galutinai gamybinės atliekos būtų išvalytos jau „Klaipėdos vandens“. Pasikalbėti apie „Grigeo Klaipėda“ ateities planus bendrovės vadovą Tomą Eikiną pasikvietė Klaipėdos rajono meras Bronius Markauskas. Vykusiame pasitarime dalyvavo ir situaciją akylai stebintys gyventojai.

Buvo priversti stabdyti gamybą

Pasak T. Eikino, dar sausio 7 d. „Grigeo Klaipėda“ nustojusi savarankiškai valyti nuotekas manė, jog galės tęsti veiklą, valymui jas perduodama „Klaipėdos vandeniui“. „Tačiau paaiškėjo, kad „Klaipėdos vandens“ įrenginiai nėra pritaikyti gamybinių nuotekų valymui, tad net kelis kartus buvome priversti stabdyti gamybą. 4 savaites turėjome priverstinių prastovų. Deja, gamybinė įmonė taip veikti negali. Su AB „Klaipėdos vanduo“ ieškojome ilgalaikio ir svarbiausia – abiem pusėms priimtino nuotekų tvarkymo sprendimo ir džiaugiuosi, kad mums pavyko tokį surasti“, – teigia AB „Grigeo Klaipėda“ vadovas T. Eikinas.

Jo teigimu, vienintelis būdas, kuris leistų užtikrintai ir nepertraukiamai dirbti bei neapkrautų „Klaipėdos vandens“ – Dumpiuose esančių bendrovei priklausančių valymo įrenginių veiklos atnaujinimas. „Grigeo Klaipėdos“ įrenginiais būtų atliekamas pirminis nuotekų valymas ir tuomet jos keliautų į „Klaipėdos vandens“ nuotekų valymo įrenginius galutiniam išvalymui. Tai reiškia, jog iš „Grigeo Klaipėdos“ fabriko atkeliavusios nuotekos pirmiausia būtų apvalomos esamais bendrovės nuotekų valymo įrenginiais Dumpiuose, o tada, pasiekus nustatytus taršos rodiklius, naujai nutiesta uždara spaudimine linija transportuojamos į „Klaipėdos vandens“ nuotekų valyklą. Kad „Grigeo Klaipėda“ privalo pati atlikti pirminį gamybinių nuotekų valymą prieš jas atiduodama „Klaipėdos vandeniui“ numato ir nuotekų tvarkymo reglamentas.

Investicijos sieks 700-800 tūkst. Eur

Skaičiuojama, jog „Grigeo Klaipėda“ investicijos į pirminio atliekų valymo sistemos atnaujinimo, įrengimo darbus siektų apie 700-800 tūkst. Eur. T. Eikinas viliasi, kad pirminis atliekų valymas Dumpių valymo įrenginiais galėtų vykti jau po pusmečio, jei visos derinimo procedūros su aplinkosaugos institucijomis, prokuratūra ir pan. vyks sklandžiai. Tiek vicemerė Audronė Balnionienė, tiek Administracijos direktorius Artūras Bogdanovas pastebėjo, kad poveikio aplinkai vertinimo procedūros, statybos leidimo gavimas – daug laiko užtrunkančios procedūros, tad T. Eikino optimizmas galimai nepamatuotas. Juolab kad šioje istorijoje neišvengiama politizavimo. „Jau trečiąkart iš agentūros negauname informacijos apie jūsų projektą. Patys nepolitizuojame, tačiau stebime, teikiame pastabas“, – užtikrino A. Bogdanovas.

Gyventojams itin aktualus ir kvapų klausimas. „Bus imtasi visų įmanomų priemonių susidarančių kvapų neutralizavimui. Dar praėjusiais metais Dumpiuose pirminį nusodintuvą bei išlyginamąjį baseiną uždengėme specialia medžiaga, padedančia sulaikyti išsiskiriančius kvapus. Taip pat buvo instaliuota oro ozonavimo sistema šių sulaikytų kvapų neutralizavimui, įsigytas „AirBorn“ aparatas. Pastarojo kaina apie 5 000 Eur“, – dėstė „Grigeo Klaipėda“ vadovas.

Agnė ADOMAITĖ

KOMENTARAS

Šernų-Ketvergių kaimų bendruomenės pirmininkė Rasa KUZAVIENĖ: „Stebime „Grigeo Klaipėda“ jau seniai, dar 2018 m. rugsėjį mus buvo priėmęs Vyriausybės kancleris, išsakėme savo problemas, kurios yra Dumpiuose. Viena iš didžiausių ir buvo „Grigeo Klaipėda“ valymo įrenginiai. Viską parodėme pirštais, nuo to ir prasidėjo visa epopėja. Dalyvaujame visuose susitikimuose su gyventojais, yra ne viena įmonė, kurią akylai stebime, nenorime, kad dar kas nors atsirastų. Dabar, kai „Grigeo Klaipėda“ turi laikiną sutartį su „Klaipėdos vandeniu“, Ketvergiai dėl kvapų nesiskundžia, pietinė Klaipėda taip pat tyli. Kodėl „Klaipėdos vanduo“ buvo nutraukęs atliekų iš „Grigeo“ priėmimą? Tai baisios nuotekos, jos turi labai daug chemikalų, baisi smarvė lydėjo Ketvergius, aplinkines gyvenvietes. Kontrolės ir toliau neatleisim, laikysim įtemptas vadeles.“


Taip pat skaitykite:

Neįgaliųjų integracija: siekis – kuo daugiau paslaugų
A. Balnionienė: rajono verslininkams – pagalba žengiant į elektroninę erdvę
Skelbiamas konkursas UAB „Klaipėdos rajono energija“ direktoriaus pareigoms
Darželių stygius atveria kelią investuotojams
Mokyklos reorganizavimas nuliūdino judrėniškius
Testai imami nušiurusioje palapinėje
Klestintys Agluonėnai – savojo krašto puoselėtojai
„Pigu.lt“ parduotuvė – Klaipėdos „Molo“ prekybos centre
Dainos vakaras Lapiuose išsilies į festivalį
Ori senatvė „Senjorų dvare“ ne visiems pasiekiama

Paieška

Naujienlaiškis

Žurnalisto pastabos

Urmu!

Svieto pabaiga. Taip sakydavo ir…

Plačiau »

Bendraukite su mumis Facebook