Įspėjamojo mokytojų streiko tyla – griaustinio pradžia

„Kranto“ pagrindinės mokyklos profesinės sąjungos pirmininkas, istorijos mokytojas G. Jankauskas (dešinėje) sako, kad ketvirtadienio įspėjamasis streikas yra ilgo proceso pradžia. Mokykloje streikavo 43 pedagogai, mokytojų kambaryje – dalis jų.

Neįprasta tyla nuo 8 iki 10 val. ketvirtadienį tvyrojo Gargždų „Kranto“ pagrindinėje mokykloje: 43 pedagogai solidarizavosi su Lietuvos mokytojų įspėjamuoju streiku.

„Jaučiuosi lyg Sizifas, ridenęs į kalną akmenį ir jį užkėlęs. Nepaprasta buvo organizuoti šią akciją. Dvi savaites iki ketvirtadienio ryto jaučiau įtampą. Tai – atsakomybė. Tačiau pavyko darniai susitarti su mokyklos administracija, pasirašyti sutartį dėl įspėjamojo streiko sąlygų. Mokytojams už tas dvi valandas bus sumokėta, moksleiviai tuo metu administracijos buvo užimti, tėvams suteikta informacija per Tamo žurnalą“, – „Bangai“ pasakojo „Kranto“ pagrindinės mokyklos profesinės sąjungos pirmininkas, istorijos mokytojas Gintaras Jankauskas. Pasak pedagogo, šis įspėjamasis streikas yra ilgo proceso pradžia. Mokytojai nusivylę ne tik dėl netesimų pažadų, tačiau ir dėl Švietimo, mokslo ir sporto ministerijai vadovaujančiųjų nekompetencijos ir atmestino požiūrio. Šios ministerijos ministrai – ne prioritetinės asmenybės. „Priima pažadus net nesuderinę su Finansų ministerija. Paskui bando taisyti, glaistyti“, – kalbėjo G. Jankauskas. Jo nuomone, akivaizdus įspėjamojo streiko rezultatas yra tai, kad „Kranto“ pagrindinės mokyklos mokytojai parodė esantys vieningi, aktyvūs, pilietiški žmonės.

Ketvirtadienį dvi valandas streikavo 13 Klaipėdos rajono švietimo įstaigų, priklausančių Lietuvos švietimo ir mokslo profesinės sąjungos Klaipėdos rajono susivienijimui.

Lietuvos mokytojų įspėjamojo streiko reikalavimus iškėlė Lietuvos švietimo ir mokslo profesinė sąjunga, Švietimo ir mokslo profesinė sąjunga „Solidarumas“, Lietuvos aukštųjų mokyklų profesinių sąjungų susivienijimas, Lietuvos profesinė sąjunga „Sandrauga“. Jos reikalauja, kad būtų vykdomi šių metų vasarą parengto 2017 m. Lietuvos švietimo ir mokslo kolektyvinės sutarties pakeitimo projekto sutarimai: sulyginti bendrojo ir ikimokyklinio ugdymo pedagogų koeficientus, nuo 2020 m. rugsėjo 1 d. didinti mokytojų pareiginės algos koeficientus 10 proc., nuo 2020 m. kasmet 10 proc. kelti dėstytojų ir mokslo darbuotojų darbo užmokestį.

Praėjusią savaitę švietimo profesinės sąjungos atmetė siūlymą persvarstyti minėtos sutarties pakeitimo projektą. Profsąjungos pasisakė liekančios prie vasarą vadovaujantis Vyriausybės viešojo sektoriaus darbuotojų finansavimo strategijos projektu parengto varianto.

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija dar vasarą šį sutarties pakeitimo projektą pateikė kitoms ministerijoms, tačiau negavo pritarimo, kad sutarties pakeitimus galėtų pasirašyti. 

Norint įgyvendinti sutarimų su profesinėmis sąjungomis projektų nuostatas, 2020 m. iš valstybės biudžeto iš viso reikėtų 117 mln. Eur.

Vilija BUTKUVIENĖ

A. VALAIČIO nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių