Jei tik netingime domėtis

Karantino laikotarpiu tie žmonės, kurie esame aktyvūs kultūros naudotojai, vis tiek randame kažkokią išeitį, kad visiškai neapkerpėtume. Suprantame, kad internetas mums gali šiuo klausimu padėti, nors, antra vertus, juk suvokiame, kad joks virtualus renginys neatstos nei gyvo spektaklio, nei koncerto, nei parodos. Tačiau karantino laikotarpiu tai yra gera išeitis domėtis kultūra.

Noriu paantrinti neseniai perskaitytai laidų vedėjo, režisieriaus Vytenio Pauliukaičio nuomonei. Vis dėlto informacijai ir akiračio plėtrai virtualaus kultūrinimosi aspektas labai svarbus. Režisierius sako, kad labai realu ir tai, kad karantino metu virtualiai apsilankę tam tikrose vietose jam pasibaigus žmonės norės nuvykti jų apžiūrėti gyvai.

Pandemija mus visus priverstinai uždarė namuose, tačiau juk šventę sau galima susikurti ir karantino metu, pavyzdžiui, virtualiai „išeinant“ pasidairyti po Londono ar Paryžiaus muziejus. Dabar esame po pandemijos sparneliu, tad laisvalaikis be interneto neįsivaizduojamas, ir tuo būtina naudotis: plėsti akiratį, ieškoti dominančios informacijos, klausytis muzikos, lankytis virtualiuose teatro spektakliuose, koncertuose, įvairiausiose sporto varžybose, kultūros renginiuose – kas ką domina. Nepakildami nuo sofos galime aplankyti visą pasaulį, ir tai yra nuostabus dalykas.

Mano interesų objektais tapo virtualios parodos muziejuose, spektaklių ar operų tiek iš Lietuvos, tiek iš viso pasaulio transliacijos. Labai daug muziejų eksponuoja savo ekspozicijas, pristato naujus dailininkus, rengia virtualias jų parodas.

Taigi, jeigu norime būti apsišvietę, galime rasti įvairios kultūrinės veiklos ir karantino metu. Svarbu, kad tik patys norėtume, siektume plėsti savo akiratį.

Vilius PETRIKAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių