Kai kurie ūkininkai tyčiojasi iš gamtos

Šitiek kalbama ir rašoma apie visokių atliekų rūšiavimą, apie stambiąsias atliekas priimančias aikšteles, bet dažnai tenka įsitikinti, kad žmonėms trūksta sąmoningumo. Ne tik miškų, pakelių šiukšlintojams, bet ir ūkininkams.

Štai važiuojant iš Gargždų į Kretingą kelintus metus ūkininko žemės ribą pakelėje žymi ant kuolo sumautos padangos. Dar baisiau, kai jos užmaunamos ant jaunučių medžių, kuriuos tiesiog smaugia. Važiuojantieji į Maciuičius turbūt pastebėjo vidury laukų berželį, įrėmintą automobilio padangomis. Kitur taip pat kenčia ąžuoliukas ūkininko laukuose. O vienas netoli Minijos už Kvietinių ūkininkaujantis žmogus vos ne ant kiekvieno pakelės medžio prikalė lenteles „Privati valda“.

Girdėjau, kad kaimyniniame rajone vienas ūkininkas visas atliekas veža į kažkieno nenaudojamą žemę. Netoli didelių eglių ir beržų auga krūvos padangų, plastiko, ten pat išmetamos talpos nuo chemikalų, trąšų. Lauke remontuojama technika, o tepalus ir kitas medžiagas sugeria žemė. Kaimynai nenori pyktis ir tyli, o ūkininkas toliau šiukšlina ir teršia aplinką. Įdomu, ar kas nors domisi, kaip ūkininkai tvarkosi su įvairiomis atliekomis, ar kas tikrina, ar yra nubaustų už aplinkos teršimą? Ar jie neprivalo sudaryti sutarčių su įmonėmis, kurios utilizuoja kenksmingas atliekas?

Gediminas STROPUS


Taip pat skaitykite:

Neįgaliųjų integracija: siekis – kuo daugiau paslaugų
A. Balnionienė: rajono verslininkams – pagalba žengiant į elektroninę erdvę
Skelbiamas konkursas UAB „Klaipėdos rajono energija“ direktoriaus pareigoms
Darželių stygius atveria kelią investuotojams
Mokyklos reorganizavimas nuliūdino judrėniškius
Testai imami nušiurusioje palapinėje
Klestintys Agluonėnai – savojo krašto puoselėtojai
„Pigu.lt“ parduotuvė – Klaipėdos „Molo“ prekybos centre
Dainos vakaras Lapiuose išsilies į festivalį
Ori senatvė „Senjorų dvare“ ne visiems pasiekiama

Paieška

Naujienlaiškis

Žurnalisto pastabos

Urmu!

Svieto pabaiga. Taip sakydavo ir…

Plačiau »

Bendraukite su mumis Facebook