Karatė entuziastų karantinas nesukaustė

Dejuoti ir skųstis ar susikaupti ir veikti? Kovos menų ir sveikatingumo klubo „Karatė visiems“ vadovas Dalius Židonis 4DAN įrodė, kad ne tik treniruotis įmanoma nepažeidžiant karantino, bet ir laikyti egzaminus. Gavus leidimus iš tarptautinių organizacijų pirmą kartą Lietuvoje Goju-ryu karatė egzaminai vyko nuotoliniu būdu.

Karantino metu kovos menų ir sveikatingumo klubo „Karatė visiems“ treniruotės vyksta nuotoliniu būdu. Taip pat buvo organizuoti ir jas lankančiųjų egzaminai.Sudėtinga, bet… naudinga

„Čempionais ir lyderiais tampama ne tada, kai idealios sąlygos progresuoti, o tada, kai sunku“, – teigia Sendvario seniūnijos Slengių kaime veikiančio kovos menų ir sveikatingumo klubo „Karatė visiems“ vadovas D. Židonis. Nors „Karatė visiems“ kaip daugelis sveikatingumo ir sporto klubų išgyvena nelengvą periodą, bet, kaip sako vadovas, nenukabina nosies, o vaikai ir suaugusieji jungiasi į nuotolines treniruotes net tris kartus per savaitę. Nuo valandos iki trijų valandų trunkančiose treniruotėse gilina įgūdžius, o tai, ką išmoko, kartoja dar ir laisvu laiku.

„Kadangi vaikai stropiai treniruojasi, atėjo laikas po penkių mėnesių treniruočių (du mėnesius jos vyko gyvai, tris – nuotoliniu būdu) kelti kvalifikacinį lygį ir laikyti egzaminus, gintis juosteles ir KYU laipsnius – spalvotus diržus“, – sakė D. Židonis. „Karatė visiems“ klubas priklauso dviem tarptautinėms organizacijoms – Goju-ryu Kyokai ir Goju-ryu GKC Global, todėl vykdyti egzaminus buvo reikalingas jų leidimas. Gavus jį, pasak klubo vadovo D. Židonio, pirmą kartą Lietuvos istorijoje Goju-ryu karatė egzaminai vyko nuotoliniu būdu.

Vaikai ir suaugusieji turėjo demonstruoti jėgos, ištvermės ir lankstumo pratimus, karatė bazines technikas: blokus, smūgius ir spyrius, karatė formas (kata) su ginklais ir be jų, kovos menų, pavyzdžiui, kikbokso, bokso, kombinacijas ir kt.

Egzaminų, kurie vyko smulkiose grupėse ir net individualiai, įrašus stebėjo ir peržiūrėjo ne tik klubo vadovas, bet ir kitų klubų treneriai. D. Židonis džiaugėsi, kad net 30 „Karatė visiems“ narių įveikė nelengvus egzamino reikalavimus ir pakėlė kvalifikaciją. Jauniausi, laikę egzaminą, buvo 5 metų vaikai.

Tinka ir vaikams, ir senjorams

Kad sportas yra naudingas, abejonių nėra. Sportas ugdo ištvermę, stiprina imunitetą, teigiamai veikia įvairias organizmo sistemas, turi įtakos svoriui, laikysenai ir, žinoma, gerai nuotaikai.

„Nors nuotolinės treniruotės neatstoja kontaktinių, aktyviai sportuojantys namuose vaikai, paaugliai ir suaugusieji, sugrįžę į sales, toliau progresuos žymiai greičiau gyvose treniruotėse nei karantino periodu buvę pasyvūs“, – įsitikinęs „Karatė visiems“ vadovas D. Židonis. Nuotolinės treniruotės, jo nuomone, moko mąstyti, sportuoti asmeniškai, motyvuoti save konkuruojant su savimi, o ne su kitais, todėl šie įgūdžiai bus neįkainojami grįžus į normalų ritmą.

D. Židonis džiaugiasi, kad karantino metu į nuotolines treniruotes jungiasi ne tik senbuviai, bet ir kovos menų nebandę net penkiamečiai vaikai ir 60-metį perkopę suaugusieji. „Pastarieji dėl sąnarių ar kitų sveikatos problemų negali užsiimti, pavyzdžiui, bėgimu, tačiau gali daryti intensyvius spyrių, smūgių pratimus, kurie stiprina organizmą. Dažnai žmonės mano, kad yra per seni užsiimti kovos menais ir net neįsivaizduoja, kaip klysta, – požiūrį dėstė D. Židonis. – Senovėje sveikatingumo mankštos be kovos menų buvo neįsivaizduojamos, nes garbaus amžiaus žmonės buvo pirmieji nusikaltėlių taikiniai, todėl rytų sveikatingumo mankštos yra persipynusios su kovos menais.“

Klubo „Karatė visiems“ vadovas sakė, kad netrukus vyks tarpklubinės nuotolinės kobudo (Okinavos kovos meno su ginklais) varžybos ir kvietė sporto išsiilgusius vaikus ir suaugusiuosius jungtis į treniruotes. Varžybų metu vaikai su lazdomis demonstruos savo techninius gebėjimus.

Laima ŠVEISTRYTĖ

Klubo „Karatė visiems“ nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių