Kas laimės?

Gargždiškių skanduotė „Kas laimės, kas laimės?“ ir viltingas atsakymas – „Gargždų „Banga“, žinomi kone visoj Lietuvoj. Nesu futbolo mėgėja, bet jeigu „Bangos“ komandai sekasi, pasidžiaugiu. Nesvarbu, kad ten vos kelios lietuviškos pavardės belikusios, daugiau sporto imigrantai susirinkę, bet bent jau pavadinimas tas pats ir dėl to vardo stengiamasi.

Taigi su viena „Banga“ kaip ir viskas gerai klojasi, bet su antrąja, tąja virusine, visiška nežinia. Ar tikrai ji bus? O gal dar pirma nesibaigė? Kas tas, kuris žino ir mums pasakys? Iš atostogų pargrąžintas sveikatos ministras, pasijutęs vyriausiu tautos piemeniu, tuoj ėmėsi visus lyg aveles ginti į aptvarą. O avelės priešinasi, bliauna, kad nepatogu su kaukėm, akiniai rasoja, kvėpuoti trukdo, į pievas nori. Tada botago joms – 500 eurų bauda. Avelės bliauna tyliau. Juk turėjo laiko, net pusę vasaros, galėjo ir pasiganyti.

Iš tikrųjų tai vasara jau sparčiai ritasi į antrąją pusę. Atrodo, dar vakar žydėjo sodai, sodinom gėles ir agurkus ar pirmą kartą sušokom į Miniją maudytis, o štai jau kaštonai kokie. Gal dėl to ji tokia trumpa, kad visą pavasarį teko lindėti namie lyg kokiems indėnams rezervatuose ir klausytis gąsdinančių žinių apie visur tykojantį virusą. Per tą laiką nevalia kitom ligom susirgti, nes skambėjo tik ji – vienintelė, kurią medikai pasitiko kaip sovietiniai pionieriai, pasistatę lauke palapines, o visas kitas prieigas ir duris kruopščiai užsibarikadavę. Net dabar dar neatsidaro, nes gi laukia antrosios bangos. Taip atkakliai belaukiant, žiūrėk, dar ims ir ateis.

Drąsesni piliečiai šį tą spėjo nuveikti. Net užsienį bandė šturmuoti, bet žinia apie grįžus būtiną izoliaciją kelionių karštį gerokai atvėsino. Kas spėjo, tai spėjo, o kiti nugulė Lietuvą kaip skėriai javų laukus. Tiek gražių dalykų joje atrado, lyg ne čia gimę ir augę būtų, o tik pirmąkart tokias grožybes išvydę. Žmonių tokia tirštuma, kad imi galvoti – gal jau mūsų daugiau kaip trys milijonai. Ir ežerai, ir upės, kaimo turizmo sodybos, pažintiniai takai – visur lietuviškai šnekama. Geri tie atradimai, nes taip būtų nematę, nepasidžiaugę tuo, kas čia pat yra. Užuot lingavę ant kupranugarių štai jodinėja žemaitukais ir aikčioja, kaip smagu. Geria miesto vaikas šviežiai pamelžtą karvės pieną ir jau žinos, kad šis ne parduotuvėje gaminasi. Tokios patirties įgavęs gal jau neis ir šieno ravėti. Nuo seno mokoma apsižvalgyti aplink, pažinti savo kraštą, o tik paskui svetimus atrasti. Štai ir atvėrėm horizontus.

Kinas, teatras tai tikrai, bet įstaigas dar tenka šturmuoti kaip kryžiuočių pilis – jėga. „Užsirakinę, užsidarę tarsi dirba, bet kas ten supaisys“, – murma žmonės. Prie durų prisiartinus iškart klausimas: „Ar užsiregistravot?“ Jeigu paklausti, tai niekas net girdėti nesiteikia, pasišnekėt gali tik su tokiais pačiais, eilėje stovinčiais. O šie pikti, nes mandagumu nieko nepasieksi. Štai Prezidentas bandė būti mandagus ir kultūringai atstatydinti ministrą. Nepavyko. Užtat Prezidento pirmtakė tikriausiai tokį ministrą už pakarpos kaip prisidirbusį kačiuką būtų lauk išmetusi, ir tiek. Šioj situacijoj apsikeitimas būtų visai tikęs.

Užtat šįmet grybų užderėjo, ypač voveraičių (baravykų buvo pridygę trumpam, paskui kirmyti ėmė). Kaip ir partijų su „laime“ ir „gerove“ pavadinimuose, kurios kels, gerins, didins, rūpinsis. Ir viskas mums, viskas dėl mūsų. Tik tie rinkėjai kažkokie neįprastai ramūs. Gal jau nebetiki, kad ateis mesijas ir nušvis Lietuvai geras gyvenimas. Bet partijos žada, ypač daug kalba vedliai, kurie nustūmę pirmuosius, išsiveržė lyg kokia antroji banga. Tuoj tuoj trinks mūsų galvas iki susuks visai ir vėl ne taip nubalsuosim. Paskui gudriai šypsosis: „Ką išsirinkot, tą ir turit.“

O šiaip – mes visko turim ir antrajai bangai esam pasiruošę. Dar turim kruopų ir konservų, kaukių, siūtų ir medicininių, muilo visokio, vaistų net dvigubai prisipirkom, internetas veikia. Tad gyvensim, skanduosim ir rinkimų spektaklius žiūrėsim. O jiems, panašu, niekas nesutrukdys.

Dalia DAUGĖLIENĖ

Gargždiškė


Taip pat skaitykite:

Neįgaliųjų integracija: siekis – kuo daugiau paslaugų
A. Balnionienė: rajono verslininkams – pagalba žengiant į elektroninę erdvę
Skelbiamas konkursas UAB „Klaipėdos rajono energija“ direktoriaus pareigoms
Darželių stygius atveria kelią investuotojams
Mokyklos reorganizavimas nuliūdino judrėniškius
Testai imami nušiurusioje palapinėje
Klestintys Agluonėnai – savojo krašto puoselėtojai
„Pigu.lt“ parduotuvė – Klaipėdos „Molo“ prekybos centre
Dainos vakaras Lapiuose išsilies į festivalį
Ori senatvė „Senjorų dvare“ ne visiems pasiekiama

Paieška

Naujienlaiškis

Žurnalisto pastabos

Urmu!

Svieto pabaiga. Taip sakydavo ir…

Plačiau »

Bendraukite su mumis Facebook