Koronavirusas iš rajono dar neatsitraukė: išlikite budrūs, atlikite testus

Medikai, socialiniai darbuotojai testuojami specialiai įrengtoje palapinėje prie Gargždų PSPC.

Šiuo metu Klaipėdos rajone koronaviruso infekcija serga 7 žmonės, visi gydosi namuose. Per pastarąsias 14 dienų patvirtintas 1 koronaviruso atvejis rajone.

Pagal statistinius duomenis Klaipėdos rajono savivaldybė patenka į vienuoliktuką tų savivaldybių, kuriose fiksuotas padidėjęs sergamumas koronavirusu. Dėl to rajono gyventojai raginami aktyviau atlikti testus Klaipėdoje veikiančiame mobiliajame punkte. Ne visi jaučia ligos simptomus, tad užkratą gali platinti to net nenutuokdami, dėl to tikrinimasis, testų atlikimas yra ypatingai svarbus.

Iš viso – 61 atvejis

Nuo pandemijos pradžios iš viso Klaipėdos rajone koronavirusas buvo diagnozuotas 61 asmeniui. Pasveiko 50, mirė 4 žmonės. Klaipėdos universitetinėje ligoninėje gydytas 21 sergantysis, keli jų – Intensyvios terapijos skyriuje. Saviizoliacijoje šiuo metu yra 88 žmonės. Visi jie karantinuojasi savo patalpose.

Gyventojai pasitikrinti, ar neserga koronavirusu, gali mobiliajame Klaipėdos punkte. Paskambinus į karštąją koronaviruso liniją numeriu 1808 žmonės turi pasakyti, kad gyvena Klaipėdos rajone. Taip pat reikės prisistatyti: pasakyti vardą, pavardę, nurodyti gyvenamąją ir registracijos vietą, atsakyti į kitus užduodamus klausimus.

Pasitikrinti raginami visi Klaipėdos rajono gyventojai, ypač tie, kurie darbe tiesiogiai kontaktuoja su kitais žmonėmis, pavyzdžiui, prekybininkai, kiti paslaugas teikiantys asmenys – vien praėjusią savaitę pasitikrino 100 prekybininkų.

„Iš viso, remiantis darbdavių gauta informacija, praėjusią savaitę koronaviruso testas atliktas 215 asmenų. Tikrintis svarbu, nes tai padeda identifikuoti visus atvejus, kai asmenys serga, tačiau nejaučia simptomų. Taip užkertamas kelias ligos plitimui“, – akcentavo Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos Viešųjų ryšių ir bendradarbiavimo skyriaus patarėja Ernesta Badalova.

Jautriausiems segmentams – reguliarios patikros

Gargždų pirminės sveikatos priežiūros centro (PSPC) šeimos gydytoja, vyriausiojo gydytojo pavaduotoja medicinai, šiuo metu laikinai pavaduojanti ir vyriausiąjį gydytoją Agnė Jakubčionytė „Bangą“ informavo, kad toliau kiekvieną pirmadienį testuojami ir medikai, socialinių įstaigų darbuotojai. Priminsime, jog nuo koronaviruso pandemijos pradžios COVID-19 buvo nustatytas vienam greitosios vairuotojui. A. Jakubčionytės duomenimis, daugiau susirgimų tarp medikų neužfiksuota. Pašnekovės teigimu, tiek medikai, tiek socialinių įstaigų darbuotojai tikrinasi dėl COVID-19, jokio pasipriešinimo, nenoro nėra, nes suprantama, kad dirbant šiuose sektoriuose tai tiesiog būtina. „Pacientai į PSPC yra priimami, tačiau prioritetas yra nuotoliniam bendravimui. Jei įmanoma problemą išspręsti nuotoliu, taip ir padarome. Jei reikia tiesioginės konsultacijos, derinamas laikas ir pacientas priimamas“, – kalbėjo A. Jakubčionytė.

Šių eilučių autorei taip pat teko pasidaryti COVID-19 testą. Procedūra ne iš maloniųjų, tačiau tikrai pakeliama kiekvienam, be to, trunkanti turbūt tik minutę. Uostamiesčio mobiliajame punkte dirbantis personalas išskirtinai malonus ir informatyvus, kokybiškai atliekantis savo darbą. Testai imami ir mažamečiams vaikams, net su jais mobiliojo punkto darbuotojai turi metodiką, kaip paimti testą kuo greičiau ir, žinoma, kokybiškai. Čia dirbančiųjų profesionalumas, gebėjimas bendrauti neabejotinai kelia pagarbą ir dėkingumą.


KOMENTARAS

  • Klaipėdos rajono savivaldybės Ekstremaliųjų situacijų komisijos vadovas, Administracijos direktorius Artūras BOGDANOVAS: „Ekstremaliųjų situacijų komisija ir Operacijų centras savo darbo nenutraukė: kartą per savaitę ir dažniau (pagal poreikį) vyksta posėdžiai. Atsižvelgiant į tai, kad užsikrėtusiųjų koronavirusu skaičius Lietuvoje pastaruoju metu didėja, nuolat stebime situaciją, todėl esame pasiruošę laiku reaguoti į pokyčius. Su pirmąja koronaviruso banga susitvarkėme išties gerai, todėl patirties jau yra, žinome, su kokiais iššūkiais gali tekti vėl susidurti, kaip organizuoti Savivaldybės darbą ir valdyti koronaviruso situaciją rajone.“

Agnė ADOMAITĖ

Vilijos BUTKUVIENĖS nuotr.


Taip pat skaitykite:

Neįgaliųjų integracija: siekis – kuo daugiau paslaugų
A. Balnionienė: rajono verslininkams – pagalba žengiant į elektroninę erdvę
Skelbiamas konkursas UAB „Klaipėdos rajono energija“ direktoriaus pareigoms
Darželių stygius atveria kelią investuotojams
Mokyklos reorganizavimas nuliūdino judrėniškius
Testai imami nušiurusioje palapinėje
Klestintys Agluonėnai – savojo krašto puoselėtojai
„Pigu.lt“ parduotuvė – Klaipėdos „Molo“ prekybos centre
Dainos vakaras Lapiuose išsilies į festivalį
Ori senatvė „Senjorų dvare“ ne visiems pasiekiama

Paieška

Naujienlaiškis

Žurnalisto pastabos

Urmu!

Svieto pabaiga. Taip sakydavo ir…

Plačiau »

Bendraukite su mumis Facebook