Nuo bausmės atleistas vairuotojas grįš į teismą

Vasarą neblaivus vairavęs klaipėdiškis S. G. pakliuvo policijos pareigūnams, bet teismas jį atleido nuo bausmės laidavus aštuoniasdešimtmetei motinai. Tačiau įsiteisėjus sprendimui už kelių dienų šis vairuotojas tą patį automobilį vėl girtas vairavo neturėdamas teisės. Ankstesnis sprendimas pagal laidavimą atleisti nuo baudžiamosios atsakomybės nustojo galioti – abi bylos sujungtos, vyksta ikiteisminis tyrimas.

Suteikė galimybę taisytis

Vasarą, liepos 8 d., uostamiestyje buvo sulaikytas klaipėdiškis S. G., girtas vairavęs automobilį „VW Passat“. Pusamžiui vyrui, kuris dirbo vairuotoju vienoje įmonėje, nustatytas girtumas – 2,54 prom. Jis pripažino savo kaltę, pasakojo pareigūnams, jog dviese išgėrę litrą alaus ir puslitrį degtinės. S. G. nuoširdžiai gailėjosi ir prašė automobilį laikinai grąžinti motinai, su kuria gyvena. Jis žadėjo šia transporto priemone nesinaudoti.

Aštuoniasdešimtmetė mama prašė 49-erių metų sūnų atleisti nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą. Teisme graudinosi kiti įtariamojo artimieji. Patikėję teisėsaugininkai nusprendė nutraukti ikiteisminį tyrimą atleisdami vyrą nuo bausmės pagal laidavimą be užstato, perduodami jį laiduotojos motinos A. G. atsakomybėn 1 metams. Įtariamajam buvo paskirtos baudžiamojo poveikio priemonės – atimta teisė 2 metus vairuoti automobilį ir konfiskuotas automobilis „VW Passat“. Klaipėdos apylinkės teismo nutartis įsigaliojo rugpjūčio 26 d.

Laiduotojos pasitikėjimo nepateisino

Rugpjūčio 30 d. pavakarę Toleikių kaime, Klaipėdos rajone, kelyje pavojingai manevruojantį automobilį „VW Passat“ pastebėjęs gyventojas jį sekė iki pat Lėbartų kapinių, kur atvyko įtartinas vairuotojas. Apie tai pilietiškas vyriškis informavo policijos pareigūnus, kurie nedelsdami atvažiavo. Iš pavojingai manevravusio automobilio išlipo girtutėlis S. G., prieš kelias dienas atleistas nuo bausmės už tą pačią nusikalstamą veiką – vairavimą neblaiviam. Šį kartą alkotesteriu nustatytas girtumas – 2,56 prom.

S. G. vairavo ne tik girtas, bet ir neturėdamas vairuotojo pažymėjimo. Automobilis taip ir nebuvo konfiskuotas – jis stovėjo gyvenamojo namo kieme. Vyriškis teisinosi, jog neturėdamas teisės vairuoti sėdo prie automobilio vairo, nes pagailo mamos. Pasak įtariamojo, ji neturėjusi galimybės iš Dituvos sodininkų bendrijos parsivežti vaisių ir daržovių. Vyriškis aiškino, jog alaus prisigėręs Dituvoje, o grįždamas namo sumanė užsukti į Lėbartų kapines aplankyti tėvo kapavietę.

Šiuo metu vyksta ikiteisminis tyrimas.

Klaipėdos apygardos prokuratūros Klaipėdos apylinkės prokuratūros Gargžduose dirbančio prokuroro Mamerto Pauliko teigimu, įstatymas numato, kad asmenį, padariusį baudžiamąjį nusižengimą, neatsargų arba nesunkų arba apysunkį tyčinį nusikaltimą, teismas gali atleisti nuo baudžiamosios atsakomybės, jeigu yra asmens, kuris vertas teismo pasitikėjimo, prašymas perduoti kaltininką jo atsakomybei pagal laidavimą. Tačiau jei pagal laidavimą atleistas nuo baudžiamosios atsakomybės laidavimo metu padarė tyčinį nusikaltimą, ankstesnis sprendimas nustoja galioti ir sprendžiama dėl šio asmens baudžiamosios atsakomybės už abu nusikaltimus.

„Ne kartą buvo laiduota už neblaivias vairavusias moteris bei kitus prasižengusius asmenis. Valstybė sudaro galimybę, kad žmogus suprastų savo klaidą ir siektų taisytis, kabintųsi į gyvenimą, – kalbėjo prokuroras. – Bet laidavimas – trapus dalykas.“ Per 10 metų darbo prokuratūroje jam pirmą kartą teko naikinti laidavimą. Abi bylos sujungtos ir įtarimas bus pareikštas už abi nusikalstamas veikas. Įtariamajam bus skirta griežtesnė bausmė.

Virginija LAPIENĖ


Taip pat skaitykite:

Didesnės ES išmokos žemdirbiams mažins atotrūkį
A. Bogdanovas: seniūnijos nebus jungiamos, planuojamos papildomos lėšos jų infrastruktūrai
Pacientai vis dar sunerimę dėl medicinos paslaugų
Pasaulio kolumbariumai išskirtiniai, Lietuvoje dar nepopuliarūs
Gargždiškius miesto centre kankina sunkiasvorių pragaras
106-osios vėžaitiškių Oninės be patoso, įkvėptos kuklumo
Girkališkiai šventė smagiai ir blaiviai
Jaunuoliai mokėsi verslavimo ir limonado gamybos
Šilauogyno Gribžiniuose vėžaitiškis plėsti nežada
Gardžiuokimės su šakočių kepėjais iš Šakių
Susitikimas su Irena Stražinskaite-Glinskiene
Gargždų gimtadienyje – automobilių paroda
Jėgos aitvarų instruktoriui pučia palankūs vėjai

Paieška

Naujienlaiškis

Žurnalisto pastabos

Supratimo: žmogui ir paukščiui

Ryšys su gamtos pasauliu mums…

Plačiau »

Virginija LAPIENĖ

Bendraukite su mumis Facebook