Nuo pirmadienio – išankstinis balsavimas

Nuo pirmadienio – išankstinis balsavimas

Pirmadienį prasideda LR Seimo rinkimų antrojo turo išankstinis balsavimas. Klaipėdos rajone rinkėjai galės balsuoti Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos pastate (Klaipėdos g. 2), Paslaugų ir civilinės metrikacijos skyriaus salėje. Gargždų vienmandatėje rinkimų apygardoje dėl parlamentaro mandato kovos pats išsikėlęs Petras Gražulis ir Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų kandidatė Rasa Petrauskienė.

Galios ta pati balsavimo tvarka kaip ir pirmajame ture. Išankstinis balsavimas vyks keturias dienas, kasdien – po 13 valandų (nuo 7 iki 20 val.). Rinkėjai į išankstinį balsavimą privalo ateiti su veidą dengiančiomis kaukėmis, atsinešti tapatybę įrodantį dokumentą ir rekomenduojama turėti savo rašiklį.

Gargždų rinkimų apygardos komisijos pirmininkas Zigmas Bitinas „Bangai“ sakė, jog šįkart tikimasi išvengti didelių eilių. „Vienaip ar kitaip viskam esame pasiruošę. Pirmajame ture turėjome 15 saviizoliacijoje buvusių rinkėjų, kurie Vyriausiajai rikimų komisijai (VRK) prašymais buvo išreiškę norą balsuoti. Visi buvo aplankyti ir galėjo balsuoti. Jokių pretenzijų pas mus nebuvo“, – užtikrino Z. Bitinas.

Priminsime, kad po pirmojo rinkimų turo jau išrinkti 70 kandidatų daugiamandatėje rinkimų apygardoje ir 3 kandidatai vienmandatėje rinkimų apygardoje. Iš jų 46 kandidatai yra dabartinės kadencijos Seimo nariai, kurie rinkėjų sprendimu galės tęsti darbus ir 2020–2024 m. kadencijoje.

VRK duomenimis, po pirmojo Seimo rinkimų turo Seimo nario mandatus jau iškovojo 49 (67,12 proc.) vyrai ir 24 moterys (32,88 proc.).

Seimo rinkimuose dalyvavo 1 167 796 arba 47,52 proc. balsavimo teisę turinčių rinkėjų. Iš šio skaičiaus 666 541 yra moterys ir 493 608 – vyrai.

Aktyviausiai į rinkimus balsuoti ėjo rinkėjai, kurių amžiaus grupė nuo 55 iki 64 metų. Rinkimuose balsavo 125 608 šios amžiaus grupės moterų ir 94 746 vyrų.

VRK duomenimis, pasyviausi rinkėjai yra 25–29 m. amžiaus grupėse. Pirmajame Seimo rinkimų ture savo balsus atidavė 38 908 moterys ir 34 631 vyras.

Išrinkus 3 Seimo narius vienmandatėse apygardose pirmajame rinkimų ture, pakartotinis balsavimas nebebus organizuojamas trijose apygardose: Antakalnio, Medininkų ir Šalčininkų-Vilniaus.

Agnė ADOMAITĖ

A. VALAIČIO nuotr.


Taip pat skaitykite:

Šventės rajone: džiugins gražios ir atsakingos iniciatyvos
Stabdoma Gargždų ligoninės  Vaikų ligų skyriaus veikla: lovos reikalingos COVID-19 pacientams
Koalicija: darbų įgyvendinama daugiau nei buvo suplanuota
Į Endriejavą paskirtas klebonas tęsia pažintį su Žemaitija
Kūrėjo eilėraščiuose glūdi paprasta pasaulio erdvė
Judrėnų kultūros namų 50-metis:  žiūrovus traukę originalūs projektai
Karantinas rajono bibliotekoms – (ne)baubas
Visuomenės tolerancijos dėlionė – Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazijoje
Gyventojai šąla – kaltų nėra
Žemaitėška tatuiruotė kel sosėduomiejėma ėr šīpsėnas
Kningas pristatīmė – žemaitėška ruoda
Parduotuvėje „Tikra“ Gargžduose – tikri produktai imunitetui stiprinti
1991 m. sausio 13-oji mūsų atmintyje

Paieška

Naujienlaiškis

Žurnalisto pastabos

Akivaizdu

Laimėti varžybas – viena, o pasidalinti…

Plačiau »

Bendraukite su mumis Facebook