Nuteisė dėl grasinimo nužudyti išteisintą įmonės vadovą

Klaipėdos apygardos teismas praėjusį ketvirtadienį priėmė nuosprendį, kuriuo nusprendė, jog įmonės vadovas pirmosios instancijos teisme dėl grasinimų nužudyti nepažįstamąjį išteisintas nepagrįstai.

Vyras buvo kaltinamas tuo, kad grasino nužudyti ne tik visiškai nepažįstamą asmenį, bet ir policijos pareigūną. Dėl abiejų epizodų pirmosios instancijos teismas vyrą išteisino. Apeliaciniu skundu Klaipėdos apygardos prokuratūros Klaipėdos apylinkės prokuratūra prašė panaikinti pirmosios instancijos teismo nuosprendį ir pripažinti asmenį kaltu. Teisėjų kolegija patenkino prokuroro apeliacinį skundą iš dalies ir pripažino vyrą kaltu dėl grasinimų nužudyti nepažįstamąjį, tačiau paliko nepakeistą nuosprendžio dalį, kuria vyras išteisintas dėl grasinimų policijos pareigūnui.

Teisėjų kolegija, pasisakydama dėl grasinimų policijos pareigūnui, nurodė, kad byloje esantys įrodymai neleidžia daryti išvados, jog kaltinamojo policijos pareigūnui išsakyti žodžiai buvo realus grasinimas nužudyti žmogų ar sunkiai sutrikdyti jo sveikatą. Be to, pareigūnas dėl atliekamo darbo pobūdžio nuolat susiduria su įvairiais žmonėmis, kurie būna neblaivūs, yra nusiteikę prieš pareigūnus ar elgiasi neadekvačiai, todėl kaltinamojo agresyvus elgesys nebuvo netikėtas ir tai akivaizdžiai patvirtina paties pareigūno rami reakcija.

Patenkinęs prokuroro skundo dalį dėl grasinimų nepažįstamajam, teismas nurodė, kad pirmosios instancijos teismo išvada, jog vyro veiksmuose nėra nusikaltimo požymių, yra nepagrįsta, neatitinka bylos aplinkybių, įrodymai įvertinti selektyviai, neatsižvelgiant į įrodymų ir nustatytų bylos aplinkybių visumą. Kolegijos vertinimu, gink­lo nukreipimas tiesiai į asmenį yra realus grasinimas atimti gyvybę ar sunkiai sutrikdyti žmogaus sveikatą. Teismas akcentavo, jog tiriant tokio pobūdžio nusikaltimus ypatinga reikšmė suteikiama nukentėjusiųjų parodymams, o nagrinėjamu atveju nuoseklūs nukentėjusiojo parodymai patvirtina, kad, kaltinamajam abiem rankomis nukreipus ginklą į nukentėjusįjį, šis turėjo pagrindą išsigąsti ir manyti, kad grasinimas gali būti įvykdytas.

Apeliacinės instancijos teismas pripažino vyrą kaltu dėl grasinimų nužudyti nepažįstamąjį ir skyrė jam 148 MGL (7 400 Eur) baudą, konfiskavo šaunamąjį ginklą, taip pat patenkino nukentėjusiojo civilinį ieškinį ir priteisė jam iš kaltinamojo 500 Eur neturtinės žalos atlyginimą.

Klaipėdos apygardos teismo nuosprendis įsiteisėja nuo paskelbimo dienos, tačiau per tris mėnesius kasacine tvarka gali būti skundžiamas Lietuvos Aukščiausiajam Teismui.

Klaipėdos apygardos teismo informacija


Taip pat skaitykite:

Rajonas mokslo metus baigs nuotoliniu būdu
Pasiekti medikus per pandemiją – misija (ne)įmanoma?
Ožkas auginti ryžtasi mėgėjai
Virusas pristabdytas, tačiau budrumas dar reikalingas
Gargžduose gatvių tvarkybos  darbai tęsis
Piliakalniams planuojamos ir specialistų komisijos įžvalgos
„Vaivorykštėje“ – pirmasis virtualus paskutinis skambutis. Karantinas neįveikė dvyliktokų nuotaikingo pasivažinėjimo automobiliais po miestą
Mokytojos ir poetės Elenos Skaudvilaitės 85-osioms gimimo metinėms paminėti
Psichologė ragina nepasiduoti negatyvioms mintims
Vėžaičiuose susidūrė trys automobiliai
Gargždiškis studentas po praktikos NASA: galimybė atrodė neįtikėtina

Paieška

Naujienlaiškis

Žurnalisto pastabos

Žydėjimo terapija

Gal ateityje tapsime kitokie, kitaip…

Plačiau »

Virginija LAPIENĖ

Bendraukite su mumis Facebook