Rajono medikai neskuba naudotis nemokamu poilsiu

Atsidėkojant medikams už darbą koronaviruso pandemijos metu, jiems sudaryta galimybė nuo šių metų rugsėjo 1 d. iki lapkričio 30 d. nemokamai pasinaudoti turizmo paslaugomis, kurių vertė – iki 200 eurų. Paslaugų suteikimo kainą kompensuos valstybė.

„Bangos“ duomenimis, rajono medikai neskuba pasinaudoti šia proga, nes epidemiologinė situacija prastėja, tad baiminamasi iš poilsio oazių parsivežti nepageidaujamų lauktuvių – COVID-19.

Pagalba regionų verslams

Pagal priemonę „Atostogos medikams“ turizmo paslaugų teikėjams už suteiktas paslaugas jau išmokėta 1 mln. eurų kompensacijų. Ekonomikos ir inovacijų ministerijos iniciatyva valstybės kompensuojamomis turizmo paslaugomis už 200 eurų pasinaudoti iš viso galės 64 tūkst. sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojų.

„Džiaugiuosi, kad ši priemonė yra tokia sėkminga – ja labai domisi tiek asmens ir visuomenės sveikatos priežiūros įstaigos, tiek turizmo paslaugų teikėjai. Svarbu ir tai, kad tokia padėka koronaviruso pandemijos laikotarpiu dirbusiems medikams suteikia ne tik galimybę jiems pailsėti, bet ir progą užsidirbti regionų verslams pasibaigus turizmo sezonui“, – teigia ekonomikos ir inovacijų viceministrė Vitalija Jankauskaitė-Milčiuvienė.

Kompensuojamomis turizmo paslaugomis iš viso galės pasinaudoti beveik 44 tūkst. licencijuotų medikų ir per 20,5 tūkst. nelicencijuotų sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojų, kurių sąrašus iki rugsėjo 1 d. sudarė visos Lietuvos savivaldybės.

Vienam – vienas kuponas

Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos Kultūros, sveikatos ir socialinės politikos skyriaus vedėja Laima Kaveckienė informavo, kad Klaipėdos rajono savivaldybės administracija teikė informaciją tik dėl nelicencijuotų sveikatos priežiūros darbuotojų pagal iš įstaigų gautą informaciją. Iš viso gauti vardiniai kuponai 107 asmenims, kurie išdalinti Gargždų PSPC, Gargždų ligoninės, VšĮ „Gyvenimo gija“, VšĮ „Gyvenimo viltis“, V. Gaigalaičio globos namų darbuotojams (slaugytojų padėjėjams, medicinos biologams, greitosios medicinos pagalbos vairuotojams, radiologijos technologams, kineziterapeutams ir kt.). Vienas asmuo kuponą galėjo gauti tik vienoje įstaigoje (t. y. jeigu asmuo dirba dar ir kitoje įstaigoje, tai gavo tik vieną kuponą). „Duomenų apie licencijuotus sveikatos priežiūros specialistus savivaldybė neteikė ir duomenų neturi“, – informavo L. Kaveckienė.

Visa informacija apie atostogas medikams teikiama tinklalapyje www.atostogosmedikams.lt. Šioje specialiai medikų poilsiui sukurtoje interneto svetainėje skelbiami turizmo paslaugų teikėjų sąrašai, kuriuose – daugiau nei 600 turizmo įmonių.

Pratęsė turizmo sezoną

Drevernos uosto vystytojas, UAB „Hortivita“ Martynas Klevinis sakė, jog tokia valstybės parama medikų poilsiui pratęsė turizmo sezoną Lietuvoje. „Laukiame medikų ir kviečiame atvykti į Dreverną“, – sakė M. Klevinis. „Hortivitos“ turizmo padalinio vadovė Liudmila Juk­nienė teigė, jog medikams siūlomi specialūs paslaugų paketai, kuriuose įskaičiuotos ir nakvynės, ir neribotas lankymasis spa zonoje. Jei geras oras, galima pažaisti ir teniso kortuose, krepšinis, tinklinis taip pat galimas. Auksiniu rudeniu smagu gėrėtis atsiveriančiu Kuršių marių vaizdu, pasivaikščioti po Dreverną.

„Pagal valstybės programą ilsėjosi jau 8 medikai, dar turime dvi rezervacijas. Skambinančiųjų buvo nemažai, tačiau tokio antplūdžio kaip Birštone, Druskininkuose čia nėra. Iš atvykusių medikų buvo ir iš mūsų rajono, ir iš Vilniaus, ir iš Kauno. Pas mus apskritai dominuoja lankytojai iš Kauno“, – pastebėjo Turizmo padalinio vadovė L. Juknienė.

Prioritetas – išlikti sveikam ir darbingam

Gargždų PSPC vyriausiasis gydytojas Petras Serapinas „Bangai“ teigė, jog dalis kolegų naudojasi šia poilsio galimybe, dalis – ne. „Pats nežadu poilsiauti. Man svarbiau išlikti sveikam, o visa kita gali palaukti, kol pandemija atslūgs. Tada ilsėsimės, nesvarbu, ar dar bus kompensacija, ar ne. Dabar prioritetas būti darbingam tiek kaip gydytojui, tiek kaip PSPC Administracijos vadovui“, – sakė P. Serapinas. Panašią poziciją išdėstė ir Gargždų ligoninės vyriausioji gydytoja Virgina Ruškienė: „Nesinaudosiu kompensuojamomis atostogomis. Kai epidemiologinė situacija tokia, galima ir COVID-19 parsivežti iš atostogų, tad susilaikysiu.“ Anot jos, kolektyvas elgiasi įvairiai. Dalis kartu su šeimos nariais ar draugais važiuoja į Birštoną, Palangą ir kt. Renkasi įvairias vietas, ne visur jau galima ir patekti, daug užsakymų, žmonių. O kiti lieka namuose ir ilsėtis neketina.

Populiariausia kryptis – Birštonas

Gargždų šeimos medicinos klinikos šeimos gydytoja Silva Misė teigė dar neapsisprendusi, kaip pasielgs. „Situacija dviprasmiška. Gerai, kad tokia galimybė medikams yra, tačiau sergamumo statistika nepalanki, nesaugu ilsėtis, kur daugiau žmonių“, – svarstė S. Misė. Gydytoja chirurgė Irena Ratiukienė teigė, kad poilsį vis dėlto jau susiplanavusi: „Lapkritį su vyru važiuosime į Palangą, „Atostogų parką“. Būtume vykę anksčiau, tačiau tik lapkritį gavome vietų. Žinoma, jei neuždarys. Kolegos naudojasi šia galimybe, viena sesutė jau buvo Birštone, kita dabar važiuos į Birštoną. Mes su vyru pasirinkome artimesnę vietą.“

Priekulės PSPC vyriausioji gydytoja Laima Simenienė pasakojo, kad didelė dalis įstaigos personalo programa „Atostogos medikams“ pasinaudojo. Populiariausia poilsio kryptis – Birštonas. „Ten geriausias kainos ir suteikiamų paslaugų santykis. Kiti mėgsta papiktnaudžiauti: pinigus paima, o paslaugų kokybė prasta“, – sakė L. Simenienė. Anot jos, „Atostogos medikams“ sveikintina iniciatyva, nes medikai ypatingai jautė ne tiek fizinę, kiek psichologinę įtampą. Pati taip pat pasinaudosiu galimybe pailsėti, esame suplanavę aplankyti Birštoną lapkričio mėnesį“, – planus atskleidė pašnekovė.

Pacientų – kaip per gripo epidemiją

Paupių PSPC bendrosios praktikos slaugytoja Zinaida Žilinskienė „Bangai“ teigė, kad niekas niekur nevažiavo (tik iš Kretingalės lyg 1–2): visi pervargę: „Neturime kada, nuo ryto iki vakaro dirbame, po to – namai. O ryte vėl tas pats. Pacientų sąrašai dabar tokie, kokie būna per gripo epidemiją. Skundžiasi žmonės, kad neina pakliūti pas gydytojus. Tai netiesa, visi eina, konsultuojasi, gydosi – durys neužsidaro. Vieni nori apsidrausti ir viską pasitikrinti, visur apsilankyti, nes niekas nežino, ar vėl nebus karantino. O yra ir tokių, kuriuos vadiname turistais, eina nuo vienų gydytojų pas kitus ratais.“


ĮDOMU

  • Projektą administruojanti nacionalinė turizmo skatinimo agentūra „Keliauk Lietuvoje“ nurodo, kad paslaugomis jau pasinaudojo daugiau kaip 4 tūkst. medikų, dar 21 tūkst. yra rezervavę paslaugas.
  • Šiuo metu patenkinta per 1,3 tūkst. mokėjimo prašymų, o už suteiktas turizmo paslaugas „Keliauk Lietuvoje“ yra išmokėjusi kompensacijų už 1 mln. eurų.

Agnė ADOMAITĖ

A. VALAIČIO nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių