Rinkimų drama baigėsi P. Gražulio pergale: R. Petrauskienė sustoti neketina

Visos Lietuvos dėmesį prikausčiusi Petro Gražulio ir Rasos Petrauskienės dvikova LR Seimo rinkimuose Gargždų vienmandatėje apygardoje baigėsi P. Gražulio užtikrinta pergale. Jis nuo rinkimų vakaro pradžios neužleido lyderio pozicijos, surinko 55,75 proc. nuo galiojančių biuletenių, R. Petrauskienė – 44,25 proc. 1 648 balsai – toks galutinis atotrūkis tarp kandidatų. Abu rezultatų laukė apsupti ištikimiausių bendraminčių, bendražygių. Vėžaičiuose, sodyboje „Bočiaus troba“, tradiciškai rinkosi P. Gražulio šalininkai, o kavinėje „Venckai Venckuose“ – R. Petrauskienės komanda.

Rinkimuose dalyvavo 42,18 Gargždų rinkimų apygardos rinkėjų: iš sąrašuose įrašytų 35 317 atėjo balsuoti 14 896. Pirmajame LR Seimo rinkimų ture dalyvavo 44,60 proc.

Į akis vienaip, už akių kitaip

P. Gražulis Seime dirbs jau septintą kadenciją! Jis „Bangą“ patikino, kad jokiomis nuojautomis nesivadovavo: „Tiesiog laukiau rezultatų ir stebėjau situaciją. Turiu didelę patirtį ir žinau, kad žmonės dažnai į akis sako viena, o galvoja kita. Juk balsavimas slaptas, tad kas kaip nori, taip ir balsuoja. Manau, jog R. Petrauskienė buvo tikra, kad laimės. Tačiau įvyko kaip įvyko.“

Abu kandidatai P. Gražulis ir R. Petrauskienė sekmadienio vakarą džiaugėsi, kad rinkimų kovoje juos nuolat palaikė stiprios komandos.Parlamentaras įsitikinęs, kad laimėjo, nes žmonės jį gerai pažįsta. „Visi už mane P. Gražulis teigė, jog, akivaizdu, kad naujajame Seime dirbs opozicijoje, bendra LR Seimo rinkimų baigtis jam atrodo liūdnai: „Dabartinė valdančioji dauguma, kurią rėmiau, padarė daug gerų darbų. Tačiau žmonės juos „nurašė“ ir pasirinko 
žolę, pasirinko linksmybes, alkoholį, vienalytes santuokas – laisvesnį gyvenimą. Iššūkių naujame Seime netrūks. O rajono labui stengsiuosi dirbti toliau, nenuvilti žmonių pasitikėjimo.“balsavusieji laimėjo prieš sistemą. Gargždų apygarda taip domino visą Lietuvą, kad susidarė įspūdis, jog rinkimai vyksta ne visoje Lietuvoje, o Gargžduose. Visos „žvaigždės“ sukilo ne tik prieš mane, bet ir prieš gargždiškius, pradėjo juos kvailinti. Žmonės tuo pasipiktino: jei gyvename demokratinėje šalyje, galime balsuoti, kaip norime, o ne kaip mums pasako Vilnius ar įtakingi sostinės žmonės“, – neabejoja rinkimuose pats išsikėlęs P. Gražulis. Jis pasakojo, kad rinkimų naktį paskutiniosios Gargždų 1-osios rinkimų apylinkės balsų būryje bendraminčių jau nebesulaukę – išsiskirstė, nes buvo matyti, kad šie balsai, kad ir kokie būtų, jau nebeišplėš pergalės iš jo rankų.

Kova su fenomenu užgrūdino

R. Petrauskienė „Bangai“ sakė, jog yra dėkinga kiekvienam atėjusiam ir balsavusiam už jos kandidatūrą: „Tokių rinkėjų Gargždų apygardoje buvo tikrai nemažai. Ačiū jiems! Gerbiu ir rinkėjus, kurie pasirinko varžovą. Reikia pripažinti, kad mano politiniam priešininkui pavyko sukurti populiarią dramą. Tame spektaklyje blogiečiai buvo konservatoriai, o Petras Gražulis – suprask, doras, teisingas šeimos žmogus, kovotojas prieš gėjus. Ir daug kam nesvarbu, kad pagrindinis Seimo nario darbas yra įstatymų leidyba. Net ir po visai Lietuvai gerai žinomų politiko moralės, šokiruojančio elgesio, nederamo politikui, akibrokštų. Matosi, Abu kandidatai P. Gražulis ir R. Petrauskienė sekmadienio vakarą džiaugėsi, kad rinkimų kovoje juos nuolat palaikė stiprios komandos.kad žmonėms tai vis dar patinka. Patinka neįgyvendinami pažadai ir mažos dovanėlės. Toks mūsų dalies rajono gyventojų pasirinkimas. Sprendžia rinkėjai ir tenka susitaikyti su tokiu pasirinkimu. Kita vertus, labai liūdna, kad toks spektaklis mums – mokesčių mokėtojams – brangiai kainuoja ir jau 24-erius metus. Tas populizmas – visuomenės grubus dalijimas per pusę į geruosius ir bloguosius žmones – kenkia mums visiems.“

R. Petrauskienė, paklausta apie asmeninius darbo planus, ar neplanuoja grįžti į Administracijos direktoriaus pavaduotojos pareigas Klaipėdos rajono savivaldybėje, atsakė: „Dar negaliu taip drąsiai atsakyti mūsų partijai formuojant valdančiąją daugumą. Bet mano širdis linksta grįžti dirbti savo rajono žmonėms.“ Kalbėdama apie savo asmeninį pasirodymą R. Petrauskienė teigė, jog rezultatas džiugina, nes tarp stiprių konkurentų patekti į antrąjį turą uždavinys buvo nelengvas. „Pavyko juos įveikti ir susikauti su Gražulio fenomenu. Taigi vertinu gerai. Nekoketuoju ir sakau, kad šiuos rinkimus laikau puikia patirtimi. Po jų esu dar stipresnė“, – sakė konservatorė.

Anot R. Petrauskienės, akivaizdu, kad bendrai šie Seimo rinkimai parodė, jog žmonės nori pokyčių, kitokios politikos. Didžioji dauguma balsavusių žmonių, jos nuomone, yra prieš draudimus. Svarbu pasakyti, jog Lietuva išties modernėja.

22 apylinkių lyderis

Rinkimų rezultatus socialiniame tinkle „Facebook“ apžvelgęs socialinių mokslų (politikos mokslų) daktaras, gargždiškis Remigijus Riekašius taikliai pastebėjo, kad tie, kurie ketina sakyti, jog ne Gargždai išrinko Petrą, turės nuryti karčią piliulę. „Šįkart Gargžduose rezultatas yra 3 216 (52,83 proc.) prieš 2 652 (43,57 proc.) P. Gražulio naudai. Vienintelė Gargždų vieta, kurioje balsuojančiųjų už R. Petrauskienę buvo daugiau, – Gargždų 2-oji apylinkė.“

Seimo nario P. Gražulio patikėtiniai rinkimų kovoje V. Kura ir R. Kernagienė labiausiai džiaugėsi pergale.Iš 25 Gargždų apygardos apylinkių 22-ose daugiau balsų surinko P. Gražulis. R. Petrauskienei, kaip jau minėta, pavyko įveikti varžovą Gargždų 2-ojoje apylinkėje, taip pat Ketvergiuose bei Dituvoje. R. Riekašiaus pastebėjimu, savo tradiciniuose bastionuose (Endriejave, Judrėnuose, Žadeikiuose, Daukšaičiuose, Pėžaičiuose, Šalpėnuose, Girininkuose) Petras tiesiog siautėjo, rinkdamas po 60–70 procentų balsų. Į šią kompaniją dar įsiterpė ir Vėžaičiai. Kitose apylinkėse skirtumas tarp konkurentų buvo kuklesnis.

Balsavo ir sergantieji, ir izoliavęsi

Gargždų rinkimų apygardos komisijos pirmininkas Zigmas Bitinas „Bangai“ teigė, kad rinkimai praėjo ganėtinai sklandžiai, buvo tik nedidelių pastabų. Pavyzdžiui, dėl P. Gražulio plakato Daukšaičiuose. Skųstasi esą jis kabo arčiau nei 50 m iki apylinkės. Tačiau atstumas buvo pamatuotas ir išaiškėjo, kad plakatą nuo apylinkės skiria 63 m, tad pažeidimo nėra. „Dar vienoje komisijoje komisijos narys per neapdairumą pasirašė ne toje vietoje, tad atėjęs rinkėjas ir pamatęs ne vietoje parašą pareikalavo atlikti patikrinimą ir pan. Tačiau tai buvo smulkūs organizaciniai dalykai. Jie bendram procesui jokios įtakos neturėjo. Juolab kad iš abiejų pusių buvo daug stebėtojų, tad darbas vyko itin atsakingai, kruopščiai“, – tvirtino Z. Bitinas.

Iš viso komisijos nariams teko aplankyti aštuonis asmenis, esančius saviizoliacijoje, dalis buvo sergantys. „Šeši balsavo iš anksto, tačiau kad balsuos dar trys (2 – Vėžaičiuose, 1 – Veiviržėnuose), sužinojome tik rinkimų dieną. Pirmajame ture balsavo 15, buvusių saviizoliacijoje, tačiau tuomet nebuvo nė vieno sergančio“, – palygino komisijos pirmininkas. Jis džiaugiasi, kad COVID-19 neparalyžiavo Šalpėnų ir Veiviržėnų apylinkių komisijų darbo, nariai sėkmingai grįžo iš saviizoliacijos ir baigė rinkimus.

Gargždų 1-osios rinkimų apylinkės rezultatai buvo paskelbti patys paskutinieji, nes, anot Z. Bitino, apylinkė didžiausia, be to, buvo net 816 vokų. Tad atsiskaitė tik 1.45 val.

„Smagu, kad Gargždų rinkimų apygarda pagal aktyvumą nesivilko uodegoje. Aišku, ir kova buvo neeilinė, sukeltas didžiulis ažiotažas. Mes tam buvome pasiruošę – susitvarkėme“, – teigė Z. Bitinas.


KOMENTARAS

  • Klaipėdos rajono savivaldybės meras Bronius MARKAUSKAS: „Būsima Vyriausybė dar tik formuojama, todėl šiuo metu sudėtinga vertinti vienus ar kitus galimus pokyčius. Mūsų darbas yra kalbėtis su Vyriausybe, Seimu, juos įtikinti vieno ar kito projekto nauda ir reikalingumu Klaipėdos rajono žmonėms. Tą darėme pastaruosius pusantrų metų, tą darysime ir toliau.“

Agnė ADOMAITĖ

A. VALAIČIO nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių