Savivaldybėje

Aukso gysla – beglobių šunų gaudymas


Klaipėdos rajono savivaldybės taryba ketvirtadienį apsvarstė 31 klausimą. Šis skaičius niekingai mažas, palyginti su ankstesniais posėdžiais. Tad laiko užteko ne tik rankoms kilnoti, bet ir įžvalgomis pasidalinti. Daugiausia dėmesio sulaukė opozicijos atstovo Vaido Molotoko pastebėjimas, kad vieno benamio gyvūno pagavimas Savivaldybei šiuo metu kainuoja per 900 Lt. Ši žinia pribloškė susirinkusiuosius. Užvirus karštoms diskusijoms, ne vienas pagalvojo, kad verta mesti įprastinius darbus ir eiti šunų, kačių gaudyti. Vėliau paaiškėjo, kad sumos yra kiek mažesnės, tačiau vis tiek stulbinančios, tad sunkmečiu tai tikra aukso gysla.


Geros iniciatyvos


Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos Klaipėdos rajono asociacijos pirmininkas, Tarybos narys Česlovas Tarvydas paskelbė, kad rugpjūčio 29 dieną Priekulėje buvo atidarytas galutinai sutvarkytas Gargždų krašto muziejaus filialas Laisvės kovų ir tremties istorijos muziejus. Pasak jo, per 40 proc. lėšų paaukojo rėmėjai.


Žodžio paprašęs politikas Viktoras Kura taip pat pranešė gerą naujieną: „Gargždų miesto bendruomenė mane įpareigojo informuoti Tarybą, kad bendruomenės konferencijos rezoliucija su beveik 9 000 gyventojų parašų, kuriais nepritariama Lietuvos sveikatos sistemos metmenims ir protestuojama prieš Gargždų ligoninės atitinkamų skyrių uždarymą, buvo įteikti Ministrui pirmininkui.“ Rezoliucijos kopijos išdalintos visiems Tarybos nariams.


Skatino paremti policiją


Vėliau pradėti svarstyti konkretūs klausimai. Klaipėdos rajono psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo, ŽIV prevencijos 2007-2010 m. programos 2010 m. priemonių planą pristatė rajono Savivaldybės administracijos Sveikatos apsaugos skyriaus vedėja Laima Kaveckienė. Tarybos narys Vaidas Molotokas pastebėjo, kad beveik visos planui vykdyti numatytos lėšos skiriamos seminarams, mokymamas. „Reikėtų bent 2-3 tūkst. Lt skirti kurui, kad Klaipėdos rajono policijos komisariatas galėtų rengti reidus į jaunimo pasilinksminimo vietas, ugdymo institucijas, aiškintis viešosios tvarkos pažeidinėjimo ar psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo atvejus. Situacija policijoje šiuo metu yra labai prasta, tad, jei neskirsime lėšų, vargu ar galime tikėtis teigiamų rezultatų“, – sakė V. Molotokas. Jam pritarė Tarybos narys Kęstutis Cirtautas. Anot jo, seminarai, paskaitos kartais gali net paskatinti mokinių smalsumą neigiama prasme, tad prioritetą reikėtų teikti reidų organizavimui. L. Kaveckienė akcentavo, kad policijai lėšų jos funkcijoms vykdyti skiriama iš valstybės biudžeto. Be to, rajono Nusikalstamumo prevencijos ir kontrolės programoje yra numatyti 35 tūkst. Lt skirti policijai kuro reikmėms. Rajono meras Vaclovas Dačkauskas sakė, esą reikia priimti kompromisinį variantą ir atsižvelgti į didesnį kuro poreikį svarstant 2010 metų Nusikalstamumo prevencijos ir kontrolės programą. Politikai tam pritarė ir svarstytą programą dėl psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo, ŽIV prevencijos patvirtino.


Paslaugos brangios, o rezultatai…


Didžiausio susidomėjimo sulaukė Pasiutligės plitimo stabdymo Klaipėdos rajone 2010-2011 metų programa, kurią svarstant išaiškėjo vieno beglobio gyvūno pagavimo kaina. V. Molotokas suskaičiavo, kad, jei per metus benamiams gyvūnams gaudyti ir gaišenoms surinkti skiriama per 46 tūkst. Lt, o iki šių metų rugpjūčio 25 d. buvo pagauti 49 gyvūnai, tai pagauti vieną gyvūną iki šiol kainavo per 900 Lt. Vėliau L. Kaveckienė „Bangos“ korespondentei patikslino skaičius: „Galutiniais duomenimis, iš viso buvo sučiupti 63 beglobiai gyvūnai ir išleista per 11 tūkst. Lt. Pagavimo kaina kiekvienoje seniūnijoje skiriasi. Daugiausia vieno gyvūno pagavimas kainavo Sendvario seniūnijai – 266 Lt, mažiausiai – Gargždų seniūnijai – 92 Lt.“ Sveikatos apsaugos skyriaus vedėja sakė, kad atvykus „Nuarui“ būtų geriausia, kad žmonės patys atneštų beglobius gyvūnus, taip jų būtų išvežama žymiai daugiau. Tai daryti turėtų skatinti seniūnai. Tarybos narys Kęstutis Cirtautas klausė, ar beglobių gyvūnų gaudymu užsiima tik „Nuaras“: „Gal yra pigiau šias paslaugas teikiančių bendrovių?“ Kretingalės seniūnas Vytautas Gūžas atsakė, kad pasirinkimo nėra, yra viena įmonė, kuri diktuoja įkainius, todėl išleistos lėšos nepateisina lūkesčių. K. Cirtauto nuomone, už tokius pinigus teikti paslaugas sutiktų bendrovės ir iš tolimesnių vietų. Dovilų seniūnė Nijolė Ilginienė pridūrė, kad dabar išties pinigai išmetami kaip į balą. Šiuo metu kiekviena seniūnija skelbia atskirą konkursą benamiams gyvūnams gaudyti, tačiau, anot seniūnų, tai reikėtų daryti centralizuotai. Savivaldybės administracija turėtų skelbti bendrą konkursą. Politikai tam pritarė ir priėmė atitinkamą protokolinį nutarimą.


Situaciją aiškino Gargždų seniūnas


Tarybos narys Albinas Klizas sunerimo dėl Klaipėdos visuomenės sveikatos centro pateiktų duomenų, pagal kuriuos nemažėja ir netgi daugėja žmonių, kuriuos apkandžioja žinomi sveiki šunys ir katės. O žmonių, kuriems buvo suteikta medicininė pagalba dėl pasiutusių gyvūnų apkandžiojimo, sumažėjo. A. Klizas situaciją pakomentuoti paprašė Gargždų miesto seniūną Saulių Bakšinskį. Anot jo, pasiutligės problemos nėra. Daugiau rūpesčių kyla dėl neprižiūrimų, neregistruotų gyvūnų. Kiek tiksliai surašyta protokolų už atitinkamus pažeidimus, jis negalėjo pasakyti. V. Molotokas pabrėžė, kad dar anksti džiaugtis, jog nėra užfiksuotų pasiutligės atvejų. Tai, pasak jo, tik laiko klausimas, kada ji gali pratrūkti.


Atlyginimai kyla?


Svarstant Klaipėdos rajono strateginio veiklos plano 2009-2011 m. programų lėšų perskirstymą aktyviausia vėl buvo opozicija. V. Molotokui iškilo klausimas, kodėl didinamas darbo užmokestis Gargždų turizmo informacijos centrui ir Priekulės socialinių paslaugų centrui. „Visi solidarizuojasi, eina nemokamų atostogų, atlyginimai mažinami, o čia didinami?“ – stebėjosi politikas Viktoras Kura. Posėdyje dalyvavusi Gargždų turizmo informacijos centro direktorė Daiva Buivydienė tikino, kad, jei pritrūks lėšų, darbuotojai eis nemokamų atostogų. Administracijos Biudžeto ir ekonomikos skyriaus vedėja Irena Gailiuvienė sakė, kad buvo suteikta daugiau paslaugų, tad gauta daugiau pajamų. Tarybos nariai stebėjosi, kad gavus daugiau pajamų iškart keliami atlyginimai. Meras V. Dačkauskas replikavo, kad tai pamąstymai ateičiai. Politikai patvirtino Strateginio veiklos plano pakeitimus. Vėliau pritarta ir patikslintam Savivaldybės biudžetui.


Kitą dieną pakalbinta D. Buivydienė aiškino, esą politikai ne taip viską suprato: „Mūsų atlyginimai nepadidės nė centu. Uždirbome daugiau, tad lėšos bus pridėtos prie darbo užmokesčio, pastarosios bus eikvojamos, kai jų pritrūksime. Jei taip neatsitiks, jos bus perkeltos kitiems metams.“ Pašnekovė tikino, kad Gargždų turizmo informacijos centro darbuotojų atlyginimai sumažėjo kaip ir visų biudžetininkų. „Aš gaunu „į rankas“ 1600 Lt, specialistas su aukštuoju išsilavinimu – 1100 Lt“, – sakė ji.


Agnė ADOMAITĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių