Skaitytoju nuomonės, pasiūlymai, atgarsiai

Seniūnai iš užsienio… nieko neparsivežė


Paprastai į užsienio, ypač į senosios Europos šalis, vykstama pasimokyti, kaip dirbti ir geriau spręsti problemas, kaip gražiau tvarkytis. Pasirodo, mūsiškiai seniūnijų vadovai ten vyksta, bet… nieko gero ir pritaikomo neranda. Taip pareiškė Gargždų ir Sendvario seniūnai.


Kur čia rasi, kai, kaip sužinojome iš „Bangos“ (Nr. 28), Gargžduose po kultūros centro langais tekės dirbtinis upelis ir į jį vanduo galbūt kris iš nuo banko atšniokščiančio „krioklio“. Mes esame gudresni už prancūzus ir vokiečius, tad tegul jie iš mūsų mokosi, kaip turėdami tikrą Miniją, dar galime ir dirbtinę pačiame miesto centre pasidaryti! Savivaldybės valdininkai tikina, kad nereikia raudoti dėl iškirstų eglių, kaštonų – pastatysime žydinčių gėlių piramides! Atrodysime geriau nei pedantai vokiečiai, o juolab kokie nors laisvamaniai prancūzai.


Tik kažin kaip iš tiesų bus, jei vos keli lopinėliai gėlių praėjusią vasarą Savivaldybės aikštėje nuo kaitros leipo, jei kelių gabalėlių žolytės nesuspėdavo laiku nupjauti. O čia žadama visą Klaipėdos gatvę žydinčia alėja paversti! Būtų puiku, jei iš tokios kvalifikacinės kelionės seniūnas parsivežtų žinių, kaip tai ar ką nors kita gera miestui padaryti, o ne kaip… nieko nedaryti.      


Tarptautinis kvalifikacijos kėlimo seminaras, kaip skelbiama tame pačiame „Bangos“ numeryje, buvo skirtas strateginiam planavimui, verslo sektoriaus ir nevyriausybinių organizacijų savitarpio bendradarbiavimui. Galvoju, kad šioje srityje šie seniūnai išties turėtų ko pasimokyti. Bet taip man atrodo, o ne jiems patiems. 


Skaitant „Bangą“ dar vienas klausimas kilo: kas parenka kandidatus į tokias kvalifikacijos kėlimo keliones? Aš vis maniau, kad tokias „dovanėles“ gali pelnyti geriausiai dirbantys seniūnai, o ne tie, kurie pirmiausia turėtų išmokti apsišluoti – savo kiemuose, seniūnijose.


Jonas ULVYDAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių