Tradicijos

Doviliškių puoselėjamos Sekminės – laukiama bendruomenės šventė


Praėjusį penktadienį liaudiškų tradicijų puoselėtojai rinkosi Dovilų lopšelyje-darželyje „Kregždutė“, kur vyko tradicinė Sekminių šventė. Darželio kiemelyje piemenukai šoko ir dainavo, o šeimininkės kiaušiniene ir gira vaišino. Gerą nuotaiką dovanojo Dovilų etninės kultūros centro folkloro ansamblis „Lažupis“ ir jo vadovė Lilija Kerpienė.


Doviliškiai svečius pasitiko vartelius papuošę berželiais, mat Sekminės – ir berželių garbinimo šventė. Pamerktomis berželių šakomis šeimininkai papuošė vaišėmis nukrautus stalus.


Doviliškiai Sekmines minėjo ne vieni, į svečius atvyko uostamiesčio lopšelio-darželio „Bitutė“, Priekulės lopšelio-darželio pedagogai ir piemenukai, Dovilų pagrindinės mokyklos pradinukai.


„Kregždutės“ kiemelyje skambėjo piemenėlių dainos, buvo žaidžiami žaidimai, rateliuose su ugdytiniais kartu buvo tėveliai ir seneliai. Sekminių programą parengė „Kregždutės“ etninės veiklos darbo grupė – muzikos pedagogė Irena Rafailovienė, auklėtoja Dalia Beniušienė ir pavaduotoja ugdymui Laima Sungailienė. Grupių programėles paruošė auklėtoja metodininkė Janina Liukienė, vyr. auklėtojos Regina Antanavičienė, Regina Romankevičienė, Aušra Raišutienė ir Regina Dabrienė.


O kokios Sekminės be karvutės vainikavimo? Tądien vaikų lopšelyje-darželyje apsigyveno ne tik karvė, buvo ožkų, žąsų, vištų, kalakutų, triušių. Mažiausieji doviliškiai lopšelinukai surado paslėptą kiaušinį. Po to visi renginio dalyviai ir svečiai buvo pavaišinti gardžia kiaušiniene.


„Doviluose visada smagu matyti miestelio narių bendrystę. Visi turėjo galimybę pabūti kartu, pažaisti Sekminių žaidimus, susipažinti su gyvūnais, kurių daugelis vaikų savo aplinkoje nebemato, nes gyvena mieste. Ypač tuo džiaugėsi atvykę klaipėdiškiai. Nuostabios gamtos apsuptyje, „Kregždutės“ teritorijoje, pagarbinę šią gražią šventę, vaišinosi šeimininkių iškepta kiaušiniene, gira, kalbėjosi. Džiugu, kad dalyvavo daug jaunų šeimų. Be abejo, dabar Sekminės jau minimos kitaip, kūrybiškai adaptuojamos šiam laikotarpiui, bet pagrindiniai jos akcentai – pagarba gamtos pabudimui, gyvajai gamtai, žmogaus bendravimui su aplinka – išlieka“, – įspūdžiais dalijosi Irena Barbšienė, Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus vyriausioji specialistė.


Vida VALAITYTĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių