2020 Liepos 13
Kartu su 7 Žemaitijos rajonuose 25 000 egz. tiražu platinamu spalvotu informaciniu-reklaminiu savaitraščiu 

Ūkiuose uždarbiauja ukrainiečiai

Nerasdami darbuotojų rajono ūkininkai savo ūkiuose įdarbina užsieniečius. Vieniems reikia sezoniniams darbams, kituose dirba ištisus metus. Praėjusių metų pabaigoje Užimtumo tarnyba patvirtino profesijų, kurių trūksta šalyje, sąrašą pirmajam pusmečiui. Jeigu užsieniečio profesija įtraukta į jį, šiam viza ar leidimas gyventi išduodamas paprastesne tvarka.

Peskojų kaime, Kretingalės seniūnijoje, Romo Liaudansko šeimos ūkyje apie metus dirba du mechanizatoriai iš Ukrainos. „Sunku rasti lietuvių – pagal skelbimus vasarą atsiliepė du, regis, rimti vyrai, bet vienas atvyko pokalbio, kitas dingo kaip į vandenį. Abu įsidarbino Klaipėdoje. Daug emigravusiųjų į užsienį“, – kalbėjo ūkininkas. Jam suprantama – vien dėl kvapų ne visi nori dirbti gyvulininkystės ūkyje.

R. Liaudanskas patenkintas ukrainiečiais darbuotojais, kurie leidimus dirbti gavo Užimtumo tarnyboje. Ūkininkas gyrė, kad šie darbštūs, pareigingi – atvyko užsidirbti. Jie moka valstybei visus mokesčius kaip ir lietuviai.

Praėjusių metų pabaigoje įdarbino dar du užsieniečius – vyras dirba ūkio darbus, o moteris prižiūri veršelius.

„Vienas ukrainietis, padirbėjęs 6 mėnesius, išvyko, nes tik sezoniniam darbui buvo priimtas. Norėjo pasilikti ilgiau, bet reikėjo išvykti ir pusmetį praleisti Ukrainoje, o dar begalė biurokratinių formalumų, kurių neištvėrė“, – kalbėjo R. Liaudanskas.

Paskutinę praėjusių metų dieną Užimtumo tarnyba patvirtino profesijų, kurių darbuotojų trūksta šalyje, sąrašą. Užsienietis atleidžiamas nuo pareigos įsigyti leidimą dirbti, jeigu jo profesija įtraukta į sąrašą tų, kurių trūksta Lietuvoje. Šių profesijų atstovams viza ar leidimas gyventi išduodamas paprastesne tvarka.

Pramonės srityje iki šiol įtrauktas profesijas papildė žuvų darinėtojo, žuvų pjaustytojo, žuvų pusgaminių ruošėjo, mėsos darinėtojo, paukštienos ruošėjo, mėsos išpjaustytojo, moteriškų drabužių siuvėjo, drabužių siuvėjo, vyriškų drabužių siuvėjo ir kitos.

Statybų srityje papildė ugniai atsparių plytų mūrininko, grūdintojo ugnimi, apdailos mūrininko, pastolininko, suvirintojo dujomis, tinkuotojo apdailininko, suvirintojo elektra, dujomis ir kitos. Tačiau sąraše nebeliko betonuotojo, dujų vamzdynų montuotojo, izoliuotojo, elektriko, laivo vamzdynų įrengėjo profesijų.

Paslaugų srityje sąrašas nepasikeitė – trūksta tarptautinio krovinių vežimo transporto priemonės vairuotojų.

Virginija AUKŠTUOLYTĖ


Taip pat skaitykite:

Paieška

Naujienlaiškis

Žurnalisto pastabos

Gera, kur mes

Ką jau ką, o gražias…

Plačiau »

Bendraukite su mumis Facebook