Ūkiuose uždarbiauja ukrainiečiai

Nerasdami darbuotojų rajono ūkininkai savo ūkiuose įdarbina užsieniečius. Vieniems reikia sezoniniams darbams, kituose dirba ištisus metus. Praėjusių metų pabaigoje Užimtumo tarnyba patvirtino profesijų, kurių trūksta šalyje, sąrašą pirmajam pusmečiui. Jeigu užsieniečio profesija įtraukta į jį, šiam viza ar leidimas gyventi išduodamas paprastesne tvarka.

Peskojų kaime, Kretingalės seniūnijoje, Romo Liaudansko šeimos ūkyje apie metus dirba du mechanizatoriai iš Ukrainos. „Sunku rasti lietuvių – pagal skelbimus vasarą atsiliepė du, regis, rimti vyrai, bet vienas atvyko pokalbio, kitas dingo kaip į vandenį. Abu įsidarbino Klaipėdoje. Daug emigravusiųjų į užsienį“, – kalbėjo ūkininkas. Jam suprantama – vien dėl kvapų ne visi nori dirbti gyvulininkystės ūkyje.

R. Liaudanskas patenkintas ukrainiečiais darbuotojais, kurie leidimus dirbti gavo Užimtumo tarnyboje. Ūkininkas gyrė, kad šie darbštūs, pareigingi – atvyko užsidirbti. Jie moka valstybei visus mokesčius kaip ir lietuviai.

Praėjusių metų pabaigoje įdarbino dar du užsieniečius – vyras dirba ūkio darbus, o moteris prižiūri veršelius.

„Vienas ukrainietis, padirbėjęs 6 mėnesius, išvyko, nes tik sezoniniam darbui buvo priimtas. Norėjo pasilikti ilgiau, bet reikėjo išvykti ir pusmetį praleisti Ukrainoje, o dar begalė biurokratinių formalumų, kurių neištvėrė“, – kalbėjo R. Liaudanskas.

Paskutinę praėjusių metų dieną Užimtumo tarnyba patvirtino profesijų, kurių darbuotojų trūksta šalyje, sąrašą. Užsienietis atleidžiamas nuo pareigos įsigyti leidimą dirbti, jeigu jo profesija įtraukta į sąrašą tų, kurių trūksta Lietuvoje. Šių profesijų atstovams viza ar leidimas gyventi išduodamas paprastesne tvarka.

Pramonės srityje iki šiol įtrauktas profesijas papildė žuvų darinėtojo, žuvų pjaustytojo, žuvų pusgaminių ruošėjo, mėsos darinėtojo, paukštienos ruošėjo, mėsos išpjaustytojo, moteriškų drabužių siuvėjo, drabužių siuvėjo, vyriškų drabužių siuvėjo ir kitos.

Statybų srityje papildė ugniai atsparių plytų mūrininko, grūdintojo ugnimi, apdailos mūrininko, pastolininko, suvirintojo dujomis, tinkuotojo apdailininko, suvirintojo elektra, dujomis ir kitos. Tačiau sąraše nebeliko betonuotojo, dujų vamzdynų montuotojo, izoliuotojo, elektriko, laivo vamzdynų įrengėjo profesijų.

Paslaugų srityje sąrašas nepasikeitė – trūksta tarptautinio krovinių vežimo transporto priemonės vairuotojų.

Virginija AUKŠTUOLYTĖ


Taip pat skaitykite:

Rašytojos gerbėjai pasodino rožių prie muziejaus Priekulėje
Prijungė prie Gargždų ir uždarė kelią į miestą
Endriejavo kultūros namų rekonstrukcija: skelbiamas naujas konkursas
Savivaldybės durys  vis dar su užraktu
Kvietiniškių kultūros salę išsaugos diskotekos?
Muzikos mokykloje karantinas neužgesino kūrybiškumo
Vaitelių kapinių liepa žadina prisiminimus
Lietuvos okupacija, genocidas, gedulas ir viltis
Sutvarkytas Gargžduose esantis žydų memorialas
Tremties prisiminimai – visam gyvenimui
Susirinks prie kryžiaus Tautos skausmui atminti
Baltarusijos laisvei – neabejingų žmonių palaikymas
Jaunieji šachmatininkai – Lietuvos klasikinių šachmatų pirmenybėse
Dvi vaikų pergalės
Klaipėdos rajoną garsina šonaslydžio klubas „Stylematters“
Balansinių dviratukų lenktynės Kretingoje
Senų akumuliatorių utilizavimas – būtinas

Paieška

Naujienlaiškis

Žurnalisto pastabos

Karštos savaitėlės viražai

Ši karšta savaitė kupina politinių…

Plačiau »

Bendraukite su mumis Facebook