80 metų partizanų kovai – 80 kilometrų jų atminimui

Tęsiame tradiciją Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės vienybės dieną vainikuoti sekmadieniniu žygiu partizanams atminti.

Minint 80 metų nuo Lietuvos partizanų laisvės kovos pradžios, Krašto apsaugos ministerija kartu Lietuvos šaulių sąjunga vienija jėgas ir gegužės 19 d. visuomenę pakvies net į 5 masinius partizanų atminimo žygius skirtingose Lietuvos regionuose – Radviliškio, Kazlų Rūdos, Tauragės, Kauno r. ir Utenos savivaldybėse.

„Istorija stiprina mūsų ryšį su valstybe. Labai svarbu kiekvienam Lietuvos piliečiui saugoti istorinę atmintį ir ją perduoti ateities kartoms. Būtent Lietuvos partizanų laisvės kovos mūsų istorijoje turi ypatingą reikšmę lietuviškos tapatybės formavimuisi, grįstą asmeniniu pasiaukojimui aukštesniems idealams – valstybei ir laisvei“  – sako Krašto apsaugos ministras Laurynas Kasčiūnas.

Jau ne vienerius metus šauliai ir kiti aktyvūs piliečiai organizuoja pėsčiųjų žygius įvairiuose Lietuvos regionuose. Šiais metais žygių maršrutai parinkti taip, kad žygeiviai susipažintų su Lietuvos partizanų veikimo rajonais, jų bunkeriais bei kovų vietomis.

„Šauliai ir kiti Lietuvos patriotai kviečiami jungtis į grupes, tvarkyti laisvės gynėjų kapus, prižiūrėti nutolusias įamžinimo vietas ir taip pagerbti tuos, kurie aplaistė krauju brangią Lietuvos žemelę“, – kviečia Lietuvos šaulių sąjungos vadas plk. ltn. Linas Idzelis.

SAMANOMIS SĄMONINGI

5 žygių iniciatyva – „Samaningi kilometrai“ perduoda svarbią žinią: eidami Laisvės kovotojų mintomis samanomis ugdome savo pačių sąmoningumą. Anuomet jie laisvi išėjo į miškus, kad mes savo laisva valia galėtume jais eiti šiandien.

Partizanų takai buvo slapti, tai nepriminė ėjimo pramintu taku, labiau ėjimą miško paklote – samanomis. Samanos yra ilgaamžiškesnės už medžius, todėl mes einame tomis pačiomis samanomis, kuriomis ėjo ir jie. Taip pat partizanai sąmoningai lipo ant samanos, ji padėjo judėti tyliai, jomis buvo apkraunami bunkeriai, slėptuvės. Taigi samana padėjo gelbėti gyvybes.

Ugdyti sąmoningumą kalbų neužtenka, reikia ir veiksmo, kuris padėtų patirti tai, ką jautė laisvės kovotojai. Kovotojai, kurie sąmoningai išėjo į miškus ir pasirinko padėti savo galvą ant samanų už mūsų visų laisvę.

Anuomet partizanai nuėjo tūkstančius kilometrų, o gegužės 19 d. visoje Lietuvoje, penkiose buvusiose partizanų apygardose nueisime 80 km, minėdami 80 m. praėjusių nuo pasipriešinimo kovų pradžios.

Registracija į 5 žygių iniciatyvą ir daugiau informacijos šioje nuorodoje: https://kam.lt/samaningikm/

Registracijos nuoroda: https://kam.lt/registracijos-anketa-zygiai/

Pranešimas spaudai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių