Ramybė svarbi ir dvasinei, ir fizinei sveikatai

Kardioprotekcinis prof. R. Kubiliaus pašnekesys su Šiaulių vyskupu Dariumi TRIJONIU. Beje, vyskupas D. Trijonis visada su meile prisimena Klaipėdos rajono žmones, Plikių parapiją, kurioje jis kelerius metus klebonavo bei pradėjo Slengių bažnyčios statybą.
– J. E. Vyskupe Dariau, tikėjimas ir dvasinės praktikos – malda, pasninkas teigiamai veikia ir širdies bei kraujagyslių sveikatą?
– Svarbiausia Kristaus Prisikėlimo žinia – po mirties yra amžinasis gyvenimas. O tai reiškia, kad mes gimstame amžinybei ir mūsų gyvenimas nėra tik tam tikras trumpas laiko tarpelis ilgoje žmonijos istorijoje. Ši žinia mums teikia ramybę ir tvirtumą bet kokių išbandymų akivaizdoje. Šiandienos pasauliui reikia ramybės dovanos, kurios negalima perduoti vien tik geru palinkėjimu. Tam reikia Dievo malonės ir mūsų tikėjimo. Jėzus sako savo mokiniams: „Aš jums palieku ramybę, duodu jums savo ramybę. Ne taip aš ją duodu, kaip duoda pasaulis“ (Jn 14, 27).
Ramybė yra vienas iš svarbiausių veiksnių mūsų dvasinei ir fizinei sveikatai. Kuo daugiau vidinės ramybės, tuo sveikesnė širdis ir pozityvesnis žvilgsnis į ateitį.
– Kas Jums yra svarbiausia stiprinant širdies ir kraujagyslių sveikatą? Kiek paprastai per dieną surenkate žingsnių? Ar matuojatės kraujospūdį?
– Dienos darbų ramybę atrasti labai padeda Rožinio malda, kurią paprastai kalbu kurijos kiemelyje, apmąstydamas prabėgusią dieną, pavesdamas Dievui visus savo netobulumus bei nesėkmes ir dėkodamas už viską, ką gero patyriau tos dienos tėkmėje. Šioje maldoje pavedu Dievui sutiktus žmones, pokalbius ir meldžiu išminties bei kitų reikalingų dovanų ateičiai.
Vaikščiodamas po kiemelį suprantu, jog taip tiesiog nepastebimai nužingsniuoju apie 15 000 žingsnelių, kurie teigiamai veikia širdies darbą. Pagal gydytojo patarimą kraujospūdį stengiuosi visada pasimatuoti vakare. Ir nustembu, kad kuo daugiau žingsnelių tą dieną, tuo kraujospūdžio rodikliai tampa geresni.
– Ko palinkėtumėte sulaukusiems 40–60 m. ir vis dar delsiantiems kreiptis į gydytojus pasitikrinti širdies sveikatą?
– Taigi, mano palinkėjimas visiems, kurie perkopė 50 metų laiptelį, negailėti savo laiko tiek dvasinei, o kartu ir fizinei sveikatai. Išmokime mylėti save, nes tik tada mokėsime mylėti ir artimą. O šalia šio palinkėjimo dar noriu pakviesti mus visus branginti kiekvieną savo gyvenimo dieną. Ne tik dėkoti už gyvenimą, bet dėkoti už kiekvieną akimirką, nes viskas yra Dievo dovana. Net ir mažiausia sekundė. Pasidalinsiu prancūzų poetės Madeleinos Delbrel mintimis, ką reiškia gyventi kiekvieną dieną… Pagal ją kiekvienas rytas yra prasidedanti diena, kurią mes gauname iš Dievo rankų. Dievas mums duoda naują dieną, kurią Pats paruošė mums. Tai nėra nei per daug, nei per mažai, tai yra tiek, „kiek reikia“. Tai nėra nieko „šiaip sau“ ir nieko „nieko gero“.
Tai yra skirta mums, kad taptų kiekvienos mūsų dienos šedevras, išgyventas mūsų jausmais, mintimis, širdimi ir visu savimi.
Dažnai mes žvelgiame į prabėgančią dieną tik kaip savo darbo kalendoriaus eilinį puslapį, kurį neretai norime kuo greičiau užversti. Dažnai mes duodamą dieną priimame lengvabūdiškai, tarsi tai būtų paprastas popieriaus lapas, kurį naudojame kaip juodraštį. Jei sugebėtume pažvelgti į kiekvieną savo gyvenimo dieną iš kito šono ar kitos pusės, negu įprastai žiūrime, matyti, kaip ir kam Dievas ruošia mums šią dieną, pradedant nuo amžių amžių glūdumos, suvoktume jos vertę ir prasmę tos vienintelės mūsų gyvenimo dienos, kuri vadinasi šiandiena.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių

Skip to content