Jaunimas grįš į Gargždus pasidalinti profesine sėkme
Asmeninio albumo nuotr.: V. Vilutytė, R. Syminaitė ir L. Rekašius tikisi sudominti Gargždų moksleivius.
Kaip išsirinkti sau tinkančią profesiją, kuri atskleistų gabumus ir tuo pačiu pataikytų į darbo rinkos aukštumas? Atsakymą į šį klausimą vasario 20 dieną Gargžduose renginyje „Kas po to?“ pateiks beveik trys dešimtys jaunų specialistų, baigusių gimtojo miesto mokyklas ir radusių sėkmingą profesinį kelią. Kai kurie iš jų darbdavius žavi pavydėtinais CV, dar kiti patys susikūrė darbo vietas ir jau tapo savo srities profesionalais. Jų pavyzdys užkrės ir įtikins, kad nedidelis miestas irgi atveria globalias galimybes.
„City Alumni“ – ir pas mus
Gimtąjį kraštą palikę ir kitur gyvenimą susikūrę lietuviai raginami atsigręžti į savo gimtuosius miestus ir miestelius. Pasaulio Ekonomikos Forumo jaunimo tinklo „Global Shapers“ Lietuvos skyrius jau antrus metus įgyvendina projektą „City Alumni“. Tai – iniciatyva, kuri skatina burtis iš miestelių išvažiavusius specialistus ir savo idėjomis bei patirtimi prisidėti prie savo gimtojo krašto plėtros įvairiais socialiniais projektais.
Įkvėpta šios idėjos susibūrė Gargždų mokyklas baigusi trijulė – Vilniuje studijavę ir čia sėkmingai karjerą pradėję Rasa Syminaitė, Vytautė Vilutytė ir Laurynas Rekašius, kuris yra minėto „Global Shapers“ klubo narys. Jaunuoliai užsibrėžė tikslą suorganizuoti renginį,
Tolimesnę informaciją apie renginį sekite tinklalapyje www.kaspoto.lt, spaudoje ir mokyklose. Registracija į renginį startuoja jau šiandien tinklalapyje www.kaspoto.lt.
kuriame moksleiviai išgirs apie įvairias profesijas iš pačių gargždiškių lūpų. Į renginį Gargždų kultūros centre siekiama surinkti 25 jaunus profesionalus ir 250 moksleivių iš miesto mokyklų. Kviečiami 11–12 klasių moksleiviai, o likus laisvų vietų – ir 9–10 klasių mokiniai iš Gargždų ir rajono.
„Tokios iniciatyvos trūko, kai patys buvome moksleiviai. Norėjosi, kad kažkas nuoširdžiai papasakotų apie tai, kas laukia, kai baigi mokyklą. Taigi nusprendėme, kad atėjo laikas šią idėją įgyvendinti“, – pasakojo 25-mečiai klasiokai Rasa ir Laurynas. „Iš Gargždų yra kilę daug talentingų, įdomiomis veiklomis užsiimančių žmonių. Šiuo renginiu taip pat norisi suteikti jiems progą susitikti“, – pridūrė Rasa. Galbūt taip atsiras niša kitoms prasmingoms iniciatyvoms mieste.
Patirtis – tarptautinė
L. Rekašius ekonomikos studijas baigė Vilniuje, ISM Vadybos ir ekonomikos universitete, mainų programos metu studijavo Singapūre. „Dirbau Lietuvos laisvosios rinkos institute analitiku. Buvau atsakingas už savivaldybių indekso rengimą ir Lietuvos konkurencingumo didinimą“, – pasakojo vaikinas. Neseniai jis įgyvendino karjeros posūkį ir tapo verslo analitiku tarptautinėje bendrovėje „Western Union“. Gargždiškis yra ir kelių savanorystės organizacijų narys.
Vėžaitiškė R. Syminaitė rugsėjį grįžo iš Niujorko, kur praktikavosi marketingo tyrimų srityje. Vilniaus Gedimino technikos universiteto kūrybinių industrijų programos absolventė studijuodama stažavosi Londone, Tailande, Malaizijoje, Belgijoje. „Su bendraminčiais esame įkūrę vaizdo komunikacijos agentūrą, tad dabar dirbu joje, esu laisvai samdoma marketingo konsultantė ir prisidedu prie programos „TEDx Vilnius“ renginio organizavimo“, – pasakojo mergina. Tuometinę „Kranto“ vidurinę mokyklą baigusi ir kartu su Rasa studijavusi V. Vilutytė save realizuoja geriausioje Baltijos šalyse pripažintoje reklamos agentūroje „Milk“. Ji reklamos idėjas kūrė tokiems klientams kaip „Omnitel“, IKI, „TransferGo“, „DnB“ ir „LTeam“.
Nuo biomedicinos iki menų
Renginys vyks visą dieną, kuri pagal laiką bus suskirstyta į keturias dalis. Pagrindinius pranešimus skaitys Neringa Stroputė, „Kurk Lietuvai“ projektų koordinatorė. Ji papasakos apie darbo rinkos tendencijas. Pažinti savo gyvenimo siekius padės psichologė Gabija Čeledinaitė. Savanorystės naudą ir galimybes pristatys Saulius Varnelis, o Saulius Balčiūnas pasidalins patirtimi, kaip turint entuziazmo idėją išauginti iki verslo. Renginio koordinatorė Rasa papasakos apie galimybes patirties įgyti užsienyje. Vėliau verslo srities perspektyvas pristatys kompanijoje „Eso“ (buvusi „Lesto“) dirbantis Ignas Mikutis ir Tadas Kairys („Mano būstas“). Informacinių technologijų studijų nauda dalinsis Ričardas Drakšas, Tomas Gintalas ir Rūta Jonuševičiūtė. Profesine sėkme mene dalinsis lietuviškų trumpametražių filmų agentūros „Lithuanian Shorts“ vadovė Rimantė Daugėlaitė, architektė Jūratė Cirtautaitė, aktorė Martyna Kerpytė. Dalyvių lauks gargždiškių pasakojimai apie pasiekimus biomedicinos, socialinių mokslų, inžinerijos, fizinių mokslų srityse. Po renginio su pranešėjais bus galima bendrauti neoficialioje aplinkoje. Robotikos mokyklos atstovai dar pristatys 3D spausdintuvą, virtualios realybės akinius ir kitus išradimus.
Neatlygintinai profesinio orientavimo idėjai iškart pritarė Klaipėdos rajono savivaldybė, pažadėjusi prisidėti ne tik finansiškai ir patalpomis, bet ir tolimesniu bendradarbiavimu. Organizatoriai viliasi, kad jų entuziazmą palaikys ir rajono verslo įmonės, į kurias kreipėsi dėl finansinės ar tiesioginės paramos.