Keturių vandenų kraštas pagerbė jam nusipelniusiuosius
Gargždų miesto garbės pilietis, filosofas A. Jokubaitis su savo artimaisiais.
Keturių vandenų krašto apdovanojimai, Gargždų miesto garbės piliečio pasveikinimas – tokia iškilminga ceremonija Kultūros centre penktadienio vakare prasidėjo miesto gimtadienio šventiniai renginiai.
Klaipėdos rajono savivaldybės meras Vaclovas Dačkauskas, apdovanojimų ceremoniją pradėjęs sveikinimo žodžiu, akcentavo, kad savąjį miestą, švenčiantį 762-ąjį gimtadienį, puoselėjame bendromis jėgomis: jis puošiasi, auga ir klesti visų miestiečių, aktyvių piliečių dėka. Seimo narys Petras Gražulis, džiaugdamasis nominantų indėliu į demokratijos vystymą, pastebėjo, kad demokratija yra ne tik laisvė, bet ir įsipareigojimai bei atsakomybė ir visų pirma tai taikoma politikams. Kartais jiems būtina apie tai priminti.
Gargždų miesto atminimo ženklais už bendruomeniškumą, iniciatyvumą, atsakingumą, švietėjišką, kultūrinę, socialinę, sportinę veiklą apdovanoti dvylika Klaipėdos rajonui nusipelniusių žmonių: Stanislovas Anužis, Dalia Beniušienė, Diana Ciparienė, Loreta Jenkuvienė, Vanda ir Vytautas Klimovai, Zita Mažonienė, Nijolė Gotlibienė, Stasys Rameika, Vaclovas Rupšys, Irena Stanevičienė, Rima Tarvydienė, Audronė Vaičiulienė.
Pirmąkart Gargždų miesto atminimo ženklais apdovanotuosius lydėjo keturių rajoną supančių vandenų – Kapstato ežero, Baltijos jūros, Minijos upės ir Kuršių marių – stichijų įvaizdis. „Ceremonijos stilizuotus rūbus planuojame panaudoti ir kituose renginiuose. Juos įsigijome iš Kultūros centro lėšų. Iškilmingas nusipelniusiųjų pagerbimo vakaras kainavo 1 624 eurus. Tai M. Rojaus koncertas, renginio vedėjo, vaizdo operatoriaus, įgarsinimo ir kitos paslaugos“, – „Bangą“ informavo Gargždų kultūros centro direktorė Birutė Oželienė.
Įžvelgti dvi puses
Dvidešimt pirmuoju Gargždų miesto garbės piliečiu paskelbtas filosofas, politologas, humanitarinių mokslų daktaras, profesorius Alvydas Jokubaitis sulaukė iškilmingos ceremonijos žiūrovų audringų plojimų, kurie galėjo reikšti tik viena: šįkart Klaipėdos rajono savivaldybės tarybos sprendimas akivaizdžiai sutapo su visuomenės nuomone.
Be patetikos ir didaktikos kalbėjęs prof. A. Jokubaitis prognozavo, jog Lietuvos, o tuo pačiu ir Gargždų dar laukia pakankamai dideli išbandymai: „Santvarka, kurioje gyvename, vadinasi demokratija. Jai jau du su puse tūkstančio metų. Patikėkite, ji turi ir stiprių, ir silpnų vietų. Tai kiekvienais metais aiškinu savo studentams – tikiuosi, jog šias abi demokratijos puses supranta ir gargždiškiai, kuriems linkėčiau būti realistais.“ Naujasis Gargždų miesto garbės pilietis savo kalbą baigė netradiciškai – per humoro prizmę. „Visi tikriausiai žinote anekdotą apie du gargždiškius, važiuojančius pro senąsias Gargždų kapines. Vienas iš jų – pesimistas sako: „O Viešpatie, kaip liūdna, kiek daug kryžių. O kitas, optimistas atkerta: „Bet užtat kiek pliusų“. Taigi, kalbos moralas paprastas: daug kas priklauso ir nuo mūsų pačių požiūrio.
Skolą grąžins intelektu
Po iškilmingos apdovanojimų ceremonijos kalbėdamasis su „Banga“ profesorius A. Jokubaitis apgailestavo, jog pastaraisiais dešimtmečiais Lietuvoje nesugebėjome sukoncentruoti intelektinio potencialo, išvystyti kritinį mąstymą. „Galvodamas, kaip galėčiau mane išugdžiusiems ir įvertinusiems Gargždams grąžinti skolą, turiu sumanymą čia surengti nestandartinių, įkvepiančių, tiesiog kitokių minčių, kurios galbūt dar net nesklando viešojoje erdvėje, debatus. Noriu, kad tai būtų patrauklu ir kuo daugiau gargždiškių tuo susidomėtų. Žinodamas, kad nėra taip lengva suformuoti pranešėjų, imlių pašnekovų komandą iš Vilniaus, visgi ieškosiu atitinkamos progos, galimybių ir, tikiuosi, įgyvendinsiu savo pažadą“, – savo sumanymais dalijosi A. Jokubaitis.
Žinomas faktas, kad į profesoriaus paskaitas studentai plūste plūsta, nes tose paskaitose mūsų garbingasis kraštietis vengia formalizmo, žadina savarankiško mąstymo poreikį. Studentai turi galimybę prisiminti esą ne statistiniai vienetai, bet savitą mąstymo būdą turinčios asmenybės. Galbūt A. Jokubaičio ateityje suorganizuoti kitokių minčių debatai Gargžduose taip pat prabudintų mumyse aktyvesnį poreikį intelektinei veiklai.