Ketvergiškiai buria šokėjų bendruomenę

„Socialiniai šokiai – tai nuolatinis tobulėjimas: galimybė pažinti save, ugdyti pagarbą vienas kitam, tobulėti santykiuose su antra puse ir aplinkiniais. Taip pat tai kūno, proto, vaizduotės išlaisvinimas. Mūsų šokių bendruomenė atvira kiekvienam – esame jauki, didelė šeima, kurioje rūpinamės vienas kitu“, – šokio pasaulį pažinti ragino ketvergiškiai G. ir R. Milašiai.

Ketvergiškių Giedrės ir Raimondo Milašių akys žėri iš laimės. Mat jau trečius metus jie pildo savo svajonę – ne tik patys sukasi ant parketo, tačiau šokio pasaulį atveria ir į jį įtraukia vis daugiau entuziastų. Lotynų Amerikos ir Afrikos šokių bachatos, kizombos, zouko ar salsos jie moko Klaipėdoje įkurtoje šokių studijoje.

Šokių studija – iš noro dalintis

Giedrę ir Raimondą muzika bei šokiai lydi nuo pat mokyklos laikų. „Turbūt išbandėme visas šokių rūšis – pramoginius, tautinius ir kt., tačiau labiausiai mus užbūrė socialiniai šokiai salsa, bachata, kizomba. 2013 metais šokių aikštelėje sutikome vienas kitą ir nebeišsiskyrėme“, – pažinties pradžią šypsodamiesi prisiminė ketvergiškiai. Jie tikino, kad šokyje atrado gyvenimo džiaugsmą, laisvę, nuostabią muziką, šiltą, atvirą bendruomenę. Juos sužavėjo ir įtraukė ypatingas ryšys poroje, kiekvieno šokio unikalumas ir emocija. „Sunku žodžiais išreikšti jausmus, užplūstančius šokant. Sukdamasis ant parketo pamiršti visas problemas, rūpesčius – tiesiog mėgaujiesi akimirka“, – pasakojo šokėjai.

Pašnekovai šokio gudrybių mokėsi Lietuvoje ir užsienyje vykstančiuose mokymuose. Ilgainiui jų įgūdžiai ir emocijos šokant pradėjo žavėti ir aplinkinius. Tad draugai, pažįstami ir kiti šokėjai pradėjo porą raginti organizuoti šokių pamokas. „Šokis – tai nuolatinis tobulėjimas. Patys patyrėme, kaip šokis gali pakeisti gyvenimą, ugdyti pasitikėjimą, o svarbiausia – leisti pažinti save, sustiprinti ryšį poroje. Degėme noru, kad šias emocijas patirtų kuo daugiau žmonių“, – šokių studijos užuomazgas dėstė pora. Jie prieš beveik trejus metus uostamiestyje įkūrė šokių studiją „Zouk Alegria“ (Taikos pr. 4A, Klaipėda – aut. pastaba). Joje G. ir R. Milašiai moko braziliška aistra ir jausmingumu pulsuojančio zouko, afrikietiškais ritmais užburiančios kizombos, romantišku prieskoniu dvelkiančios bachatos ir, žinoma, Lotynų Amerikos karščiu ir laisvės pojūčiu alsuojančios salsos. Taip pat pora organizuoja seminarus, šokių pamokas ir kituose Lietuvos miestuose. Šokėjų pora įsitikinusi, kad mokytojai turi nuolatos investuoti į save, kaupti žinias. Tad ketvergiškių šių metų planuose – tarptautiniai šokių kongresai Čekijos respublikoje, Nyderlanduose, Lenkijoje. „Svajojame išvykti į Braziliją, Žaliojo Kyšulio salas, kad būtų galima tiesiogiai prisiliesti prie mus žavinčių šokių ištakų“, – pridūrė pora.

Ne tik žingsneliai

G. ir R. Milašiai įsitikinę, kad šokis nėra tik žingsneliai. Šokis – tai kultūra, filosofija ir gyvenimo būdas. Tad neatsiejama „Zouk alegria“ studijos veikla – socialiniai vakarėliai. Pasak pašnekovų, pastarieji yra ne tik būtini įsisavinti išmoktus žingsnelius, tačiau ir suartina šokėjų bendruomenę ir kuria tradicijas. Ketvergiškiai pastebi, kad visi žmonės, nesvarbu iš kur jie, kokio socialinio sluoksnio, rasės, turtinės padėties, nori tų pačių dalykų – būti suprasti, priimti, mylimi ir laimingi. „Per keletą studijos gyvavimo metų pamatėme, jog žmonės pasiilgo natūralumo, buvimo drauge ir nuoširdžių emocijų. Kiekvienas trokšta tiesiog būti savimi. Tad bėgant laikui subūrėme jaukią šokėjų bendruomenę, kuri yra atvira idėjoms, tolerantiška, supratinga, o jos nariai aktyviai dalyvauja renginiuose, palaiko ir paskatina vieni kitus“, – bendrystę pabrėžė šokėjai. Jie pasakojo, kad į iniciatyvas aktyviai buriasi ne tik Klaipėdos krašto šokių entuziastai, tačiau ir svečiai iš užsienio, mainų programos „Erasmus“ studentai. „Siekiame išpopuliarinti socialinius šokius kaip ne tik smagų, bet ir naudingą laisvalaikio praleidimo būdą. Grįžtamasis studijos lankytojų ryšys dar labiau motyvuoja plėstis ir drauge augti“, – džiaugėsi mokytojai.

Aistė NOREIKAITĖ

Asmeninio archyvo nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių

Skip to content