Mokiniams reikalingos poilsio zonos
Psichologai ne kartą yra teigę, kad mokiniams po kiekvienos pamokos būtina pailsėti ir atgauti jėgas. Tam mokymo įstaigos įrengia poilsio zonas: vieni jose žaidžia įvairius žaidimus, kiti skaito, treti paprasčiausiai ilsisi. Tad kokią naudą mokiniams suteikia poilsio erdvės?
Šiūpariškiai laimėjo konkursą
Šiemet Klaipėdos rajono savivaldybė tradiciškai organizavo jaunimo politikos plėtros programos jaunimo veiklos projektų finansavimo konkursą. Iš viso buvo pateiktos 24 jaunimo veiklos projektų paraiškos. Finansavimas suteiktas 20 organizacijų, iš kurių laimėjo ir Šiūparių mokykla-daugiafunkcis centras.
Moksleiviai savo iniciatyva jau kurį laiką svarstė galimybę įrengti erdvę jaunimui, tačiau tam reikėjo papildomų lėšų. Laimėjus konkursą, Klaipėdos rajono savivaldybė ir kiti rėmėjai skyrė reikalingas lėšas. Poilsio erdvė buvo įrengta buvusioje chemijos laboratorijoje.
Šis kambarys yra naudingas tuo, kad jame ne tik ilsimasi per pertraukas, bet ir vyks netradicinės pamokos. Poilsio zonoje laisvą laiką galės praleisti visi mokiniai, nes kurdami kambarį Mokinių tarybos nariai stengėsi atsižvelgti į moksleivių nuomones. Erdvė mokiniams ir jų tėveliams buvo pristatyta rugsėjo 1-ąją.
Akcentai šiuolaikiškai erdvei
Kiekviena mokykla mažiau ar daugiau skiria dėmesio poilsio zonoms. Viena iš tokių – Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazija. Ko gero, tai vienintelė ugdymo įstaiga Klaipėdos rajone, kuri jau metus suteikia galimybę gimnazistams antrojo aukšto fojė žaisti biliardą. Jeigu ne ten, kiekvienas gali rasti kitą erdvę per pertraukas: skaityklą, sėdimas zonas, taip pat yra specialus kambarys poilsiui, o esant šiltiems orams į mokyklos vidinį kiemelį yra išnešami ir sustatomi iš medinių padėklų padaryti suolai.
Kaip „Jauniklių pastogei“ teigė Priekulės Ievos Simonaitytės gimnazijos direktoriaus pavaduotojas Robertas Gricenko, jų mokymo įstaiga turi net kelių hektarų sutvarkytą parką, naujai įrengtą vidinį kiemelį, yra įkurtų aktyvaus poilsio zonų,viduje mokinių iniciatyva įrengtas holas su sėdmaišiais, koridoriuose yra pastatyti pačių mokinių pagaminti suolai.
Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazijos direktorė Laima Navickienė pasakojo, jog jų mokykla turi nemažai erdvių jaunimui. „Savomis jėgomis pasigaminome iš medinių padėklų suolus, yra atskira erdvė, kurioje mokiniai gali naudotis bevieliu internetu, rašyti, mokytis, taip pat ten vykdomos ir pamokos. Turime įsikūrę gimnazijos sodą, tai irgi yra papildoma zona, joje vyksta lauko pamokos“, – kalbėjo direktorė.
Taigi, materialinės naudos iš poilsio erdvių neišspaudžiama, tačiau buvimas tokiose erdvėse padeda atsipalaiduoti, ramiai pasikalbėti su draugais, trumpam užmiršti kasdienius rūpesčius ir produktyviau dirbti kitoje pamokoje.
Robertas MACIUS
„Jauniklių pastogės“ korespondentas