Gabūs kraštiečiai rodys kelią į darbo rinkos aukštumas
Kaip išsirinkti sau tinkančią profesiją, kuri atskleistų gabumus ir tuo pačiu pataikytų į darbo rinkos aukštumas? Atsakymą į šį klausimą vasario 20 dieną 10 val. Gargždų kultūros centre prasidėsiančiame renginyje „Kas po to?“ pateiks beveik trys dešimtys jaunų specialistų, baigusių gimtojo miesto mokyklas ir radusių sėkmingą profesinį kelią. Kai kuriuos renginio dalyvius, pranešėjus, baigusius „Vaivorykštės“ gimnaziją ir „Minijos“ mokyklą, paklausėme, apie ką jie kalbėsis su jaunimu, dar ieškančiu savojo kelio.
Vilius Syminas. Baigęs medicinos studijas Vilniaus universiteto Medicinos fakultete, tęsia bendrosios chirurgijos rezidentūros studijas Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Kauno klinikose – mokosi 4 rezidentūros kurse. Vilius domisi naujovėmis traumų ištiktų pacientų skubios ir specializuotos chirurginės pagalbos teikimo bei minimaliai invazyvios pilvo chirurgijos srityse.
– Gyvename amžiuje, kuriame žinios ir informacija prieinama visiems, kurie jų siekia. Tačiau išsilavinęs ir mąstantis žmogus į visus viešojoje erdvėje skelbiamus teiginius privalo žiūrėti ir juos vertinti kritiškai. Skelbimai ir raginimai rinktis vieną ar kitą studijų kryptį ar vietą irgi ne išimtis, o vienuoliktokui ar dvyliktokui tai juk ypač aktualu. Priimti tinkamą sprendimą reikia įvertinus visą prieinamą informaciją. Šis renginys tuo ir naudingas, kad nešališki, interesais nesupančioti ir laisvi jauni specialistai gali padėti apsispręsti jaunuoliams dalindamiesi tikra ir nepagražinta savo patirtimi, paneigiant arba patvirtinant tam tikrus mitus ar stereotipus, kurie be reikalo gąsdina, o galbūt suteikia neadekvačių vilčių renkantis vieną ar kitą studijų kryptį.
Saulius Balčiūnas. Savamokslis profesionalus vaizdo siužetų kūrėjas, išbandęs save muzikoje, visuomeninėje veikloje, ekstremaliame sporte, fotografijoje ir versle. Būdamas 14-os Gargžduose įkūrė dviračių remonto dirbtuves, o vos 16-os – uždarąją akcinę bendrovę, kuriai vadovauja iki šiol. Šiuo metu Saulius daugiausia kuria vaizdo siužetus, tačiau tvirtai tiki, kad tai – ne paskutinė veiklos sritis.
– Šeštadienio renginyje „Kas po to?“ kalbėsiu apie savimotyvaciją, nebijojimą bandyti naujų skirtingų sričių ir asmenines patirtis, kai įkūriau ir vadovauju dviračių remonto dirbtuvėms, taip pat apie filmavimą. Tai, mano manymu, unikalus renginys – apie studijas, gyvenimo kelio pasirinkimus pasakos ne tolimi žmonės, o gargždiškiai, sėdėję tose pačiose klasėse, mokyti tų pačių mokytojų kaip ir renginio klausytojai, todėl pasakojimai skambės itin artimai ir suprantamai.
Jolita Katkutė. Baigusi „Vaivorykštę“, kaip pati sako, stojo „kur nereikia matematikos ir įdomiai skamba“, pataikė į VU Komunikacijos fakultetą, kur ir baigė bakalauro studijas. Jau šeštus metus dirba vienoje didžiausių Lietuvos komunikacijos agentūrų „VRP Hill+Knowlton Strategies“. Šiandien ji – projektų vadovė. Ji yra festivalio „Kultūros naktis“ komunikacijos vadovė, įvairių projektų ir organizacijų komunikacijos konsultantė, veda protų mūšių žaidimus Vilniuje.
– Tu gali būti populiariausia klasėje, o baigusi universitetą vis dar dirbti kokioje įstaigėlėje už „minimumą“. Tu gali būti klasės patyčių objektas, o po kelerių metų turėti sparčiai augančią pradedančiąją IT įmonę. Tu mokykloje ir tu gyvenime būsite du skirtingi asmenys. Apie tai papasakosiu šeštadienį. Ir dar apie darbą komunikacijoje: su ašaromis, su darbu naktimis ir kartu su aibe pažinčių ir atvertom durim į visus vakarėlius. Čia būna visko. Ateikit pasikalbėt! Ir būtinai atsineškit klausimų.
Gediminas Jotauta. AB „Klaipėdos nafta“ Suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) terminalo eksploatacijos skyriaus vadovas, Klaipėdos universiteto absolventas, chemijos inžinierius, šiuo metu vadovaujantis 24 žmonių komandai ir užtikrinantis, kad SGD į šalį patektų sklandžiai ir laiku.
– Manau, tai puiki proga ieškančiam savęs jaunimui išgirsti jiems aktualiose srityse save realizavusių žmonių istorijas. Ir galbūt atrasti naudingų patarimų, sukursiančių jūsų ateitį.
Rūta Jonuševičiūtė. VU Ekonomikos fakulteto absolventė, vadybos informacinių sistemų bakalaurė. Po mokslų Rūta 2 m. dirbo IT rizikų valdymo konsultante „Ernst & Young Baltic“ įmonėje, po to 5 mėn. keliavo po Pietų Ameriką, o grįžusi prisijungė prie informacinių technologijų paslaugų bendrovės „CSC Baltic“. Studijų metais ir 4 m. po jų savanoriavo Jaunimo linijoje.
– Pasidalinsiu mintimis, ką bendro turi savanorystė „Jaunimo linijoje“ ir IT projektų valdymas, papasakosiu savo kelią nuo mokyklos suolo iki IT projektų vadovės. Taip pat supažindinsiu su savo kasdienine veikla ir atsakysiu į visus klausimus. Manau, kad Gargždų jaunimui čia yra išskirtinė proga išgirsti viską iš pirmų lūpų, užduoti klausimus ir pabendrauti su labai įdomiais žmonėmis.