Ruoškimės žiemai atsakingai visi drauge

Kaip ir kiekvieną rudenį, Savivaldybėje vyko Ekstremaliųjų situacijų komisijos posėdis, kuriame svarbiausias klausimas – pasiruošimas šaltajam metų periodui. Apžvelgti ir darbai, atlikti po pavasarinio posėdžio:  gyventojams skelbta informacija spaudoje apie sausos žolės deginimą ir gaisrų žalą miškams bei durpynams, apie baudas ir žalos gamtai atlyginimą, atnaujintos pakelių mineralizuotos juostos, išplatintas lankstinukas „Kai pievomis šliaužia ugnis“, dirbo ir toliau veiklą tęsia komisija nešienautų sklypų įvertinimui.

Pasiruošimas šaltajam metų periodui, kaip visada, vyksta pagal įvairių atsakingų institucijų planus. Kaip ir kasmet, kaimo gyventojai,  turintys techniką,  tinkamą sniegui valyti, ir  verslo liudijimą, prisidės prie nuolatinių žiemos darbų.

Aptariant pasiruošimo žiemai klausimus labiausiai sustota prie būtinybės kaimuose gyvenamuosiuose namuose sutvarkyti dūmtraukius bei elektros instaliaciją, ypač senuose gyvenamuosiuose namuose bei Savivaldybei priklausančiuose gyvenamuosiuose namuose. Priešgaisrinės tarnybos atstovai pažymėjo, kad visuomenės sąmoningumas auga ir apie 80 proc. naujai statomų pastatų savininkų įsirengia dūmų detektorius, tačiau problemų daugiau yra socialinės rizikos šeimų būstuose, − čia jie kartais netgi išdaužomi ar išmontuojami. Taigi dalis visuomenės vis dar neišmoko  vertinti valstybės (ir savivaldybės) jiems teikiamos pagalbos ir toliau, deja, rizikuoja savo ir savo vaikų sveikata ir gyvybe. Tačiau ugniagesiai ir toliau lankysis socialiniuose būstuose ir tikrins bei įrengs dūmų detektorius. Seniūnijų darbuotojai ir Savivaldybės administracijos Turto valdymo skyriaus atstovai kartu su  ugniagesiais taip pat tikrins krosnių, dūmtraukių bei elektros instaliacijos būklę  gyvenamuosiuose  namuose bei inicijuos pastatų remontą.

Savivaldybės administracija taip pat skirs lėšų priešgaisrinei tarnybai dūmų detektorių įsigijimui bei jų sumontavimui daugiavaikių, sunkiai besiverčiančių  šeimų būstuose bei absorbentų, sorbentų įsigijimui.

Aptartas hidrantų įrengimo ir eksploatavimo klausimas. Priešgaisrinės tarnybos pareigūnai skundėsi, kad iš hidrantų sunku imti vandenį, nes dažnai nebūna reikiamo spaudimo. Kai kuriose naujai tiesiamose trasose įrengiami kokybiški hidrantai, bet jungiant naujas trasas prie senųjų hidrantų pasiekti reikiamo spaudimo neįmanoma. Bendrovė „Klaipėdos vanduo“ saugos hidrantus ir vandens tiekimo sistemas nuo apledėjimo bei užšalimo. Savivaldybės teritorijoje yra sudarytas tvenkinių sąrašas (dalis privačių), iš kurių, reikalui esant, ugniagesiai paimtų reikiamą kiekį vandens. Pabrėžtina, kad tokia galimybė numatyta įstatyme, todėl privačių telkinių savininkai negali uždrausti gaisro atveju paimti vandens iš jų nuosavo vandens telkinio. Sutarčių su ugniagesių tarnybomis sudaryti nereikia arba jos gali būti tik supažindinamojo pobūdžio.

Kaip ir kasmet, bus skelbiama informacija spaudoje apie seniūnijose esančių vietinių kelių valymo eilę bei kelių valymo grafikus.  Nuolat bus bendraujama su valstybės įmone „Kelių priežiūra“ (Klaipėdos padalinio Klaipėdos kelių tarnyba)  dėl atokesnių kelių valymo. Šiai įmonei rekomenduota bendrauti su seniūnijomis dėl spartesnio kelių valymo ruožuose, kur vyksta mokykliniai autobusai.

Savivaldybės administracijos Komunalinio ūkio ir aplinkosaugos skyriui rekomenduota skirti daugiau lėšų vandens telkinių pritaikymui vandens paėmimui gaisrams gesinti (iki 20 tūkst. eurų).

Kita svarbi rekomendacija − Ekstremaliųjų situacijų komisijos nariams, seniūnijų seniūnams, kitiems seniūnijų darbuotojams bei kitų įstaigų darbuotojams nustatyti savo mobiliuosius telefonus, kad į juos būtų galima siųsti perspėjimo pranešimus apie gresiančią ar susidariusią ekstremaliąja situaciją. Tai turi žinoti ir seniūnijų gyventojai bei kiti darbuotojai. Telefonų nustatymo instrukcijos ir daugiau informacijos apie šią sistemą pateikiama departamento tinklalapyje adresu http://www.vpgt.lt. Nuspręsta teikti informaciją gyventojams, kad kiekvieno mėnesio pirmąją darbo dieną 10 val. bus atliekamas trumpųjų perspėjimo pranešimų sistemos patikrinimas, t. y. pranešimai bus perduodami tris kartus tiesiogiai į mobiliuosius telefonus. Pranešimai bus kartojami kas 4 minutes.

Svarbus priminimas gyventojams, kūrenantiems kietuoju kuru (malkomis) – draudžiama kūrenti dažytomis, lakuotomis ir klijuotomis plokštėmis, nes degant cheminėms medžiagoms į aplinką išsiskiria nuodingos, taip pat ir vėžį sukeliančios medžiagos.

Posėdyje priminta, kad reikia skubėti skiepytis nuo gripo, kuris neišvengiamai jau atkeliauja į mūsų kraštą.

Aptarta ir afrikinio kiaulių maro plitimo situacija. Šiuo metu Lietuvoje gyventojų ūkiuose, kur laikomos kiaulės, susirgimų afrikiniu kiaulių maru, palyginti su 2017 m., padidėjo nuo 30 iki 50 atvejų ir, nors židiniai artėja prie mūsų rajono, Klaipėdos rajone dar nepasitaikė. Rekomenduojama mažinti šernų populiaciją, stebėti jų sveikatingumą, kiaulių laikymo vietose laikytis griežtų biologinės apsaugos priemonių, ypatingai sustiprinti virtuvės atliekų kontrolę, grėsmės zonose esančiuose mažuose namų ūkiuose rekomenduotina nelaikyti kiaulių, siekiant sumažinti galimą maro išplitimo riziką.

Daiva BELIOKAITĖ

Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos Ryšių su visuomene skyriaus vedėja

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių

Skip to content