Gargždiškiai populiarina stendinį modeliavimą

Pagrindiniai konkurso „Gargždai 2018“ organizatoriai – Gargždų vaikų ir jaunimo laisvalaikio centras ir neformali jaunimo grupė „Gargždų guliveriai“. Jie sulaukė gausaus būrio dalyvių ne tik iš Lietuvos, bet ir iš Lenkijos. „Šis konkursas – galimybė susitikti su bendraminčiais, kolegomis, draugais ne tik iš Lietuvos, bet ir iš kitų šalių. Taip pat jame galėjome savo darbus parodyti gargždiškiams ir miesto svečiams bei taip didinti popierinio modeliavimo populiarumą“, – džiaugėsi P. Sungaila.

 

Konkurse – 170 originalių modelių

Pirmieji stendinio modeliavimo konkursai Lietuvoje buvo pradėti organizuoti Gargžduose. Praėjus dešimčiai metų Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijos sporto salėje praėjusią savaitę būrys modeliuotojų ir vėl varžėsi konkurse „Gargždai 2018“. Stendinio modeliavimo entuziastai kupini idėjų. Jie ir toliau siekia populiarinti popierinį modeliavimą, kuris išlaisvina kūrybiškumą.

Net baikerės gražuolės ir hidrolėktuvas

Jauniausių vaikų iki 10 metų amžiaus grupėje dalyvavo 8 modeliuotojai su 16 modelių, vyresniųjų vaikų (10–14 metų) amžiaus grupėje – 8 modeliuotojai su 25 modeliais. Jaunimo amžiaus grupėje (14–19 metų) 15 modeliuotojų konkursui pateikė 39, o suaugusiųjų (daugiau kaip 19 metų) amžiaus grupėje 13 modeliuotojų konkursui pateikė 89 modelius. Iš viso buvo 170 modelių, dar 20 – parodinių.

Į Gargždus konkurso dalyviai atvyko iš Lietuvos (Panevėžio rajono ir Kauno), Lenkijos Chelmžos, Inovroclavo, Bydgoščės ir Šviecie miestų. „Netikėtai sulaukėme buvusio gargždiškio, jau senokai gyvenančio Taline ir turinčio Estijos pilietybę, modelių. Gaila, kad pats negalėjo atvykti. Gripas pakišo koją ir svečiams iš Latvijos ir Baltarusijos“, – pasakojo „Gargždai 2018“ siela, Gargždų vaikų ir jaunimo laisvalaikio centro stendinio modeliavimo mokytojas Pranas Sungaila.

Didžioji dalis modelių buvo parodyti pirmą kartą, o jų autoriai nestokojo išmonės. „Man pačiam, ko gero, labiausiai patiko motociklo „Ural Patrol“ modelis su baikere gražuole, vežančia priekaboje lokį su virduliu, kuris buvo skirtas ne arbatai virti, o kitam, daug stipresniam gėrimui. Taip pat sujaudino Klaipėdos švyturiai, kuriuos suklijavo kolegos iš Lenkijos. Kauniečio Mindaugo Pekarsko naujas modelis – lenkų hidrolėktuvo „Lublin R-XX“ nepaliko abejingų. Susirinkusiuosius žavėjo ir panevėžiečio Donato Skiauterio vis gausėjanti „Meseršmitų“ kolekcija. Savų girti nesinori, jie ir taip jau priliaupsinti“, – šypsodamasis profesionaliai konkurso modelius apžvelgė P. Sungaila.

Vaikų ir jaunimo kategorijoje kiekviename pogrupyje buvo įsteigtos trys nominacijos – medaliai, diplomai ir prizai. Suaugusiųjų kategorijoje pagal galimybes diplomais ir prizais apdovanotos trys nominacijos. Laimėtojų sąrašą galite rasti „Bangos“ internetinėje svetainėje www.gargzdai.lt.

Svečius žavėjo Šimtmečio šventė

Konkurso data – vasario 16–18 dienos – šiemet sutapo su Lietuvos valstybės atkūrimo 100-osiomis metinėmis. Šiai progai paminėti organizatoriai išskyrė specialią modelių klasifikaciją „KLiet“. Joje buvo eksponuojami architektūros bei karinės ir civilinės technikos modeliai. P. Sungaila džiaugėsi, kad „Gargždai 2018“ pakerėjo net užkietėjusius modeliuotojus iš Lenkijos. „Gargždai 2018“ organizatoriai pasakojo, kad taip pat visiems svečiams neišdildomą įspūdį paliko Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio šventė, šalį užplūdusios trispalvės. „Kaip sakė svečiai iš Chelmžos, parodėme puikų pavyzdį, kaip jie galėtų švęsti Lenkijos nepriklausomybės šimtmetį lapkričio 11 dieną“, – prisiminė P. Sungaila.

Gargžduose entuziastų nestinga

Į Gargždus stendinis modeliavimo konkursas grįžo natūraliai. „Pasivažinėję 10 metų po Lenkijoje, Latvijoje, Čekijoje ir Ukrainoje rengiamus konkursus, pamatėme, kad panašūs renginiai gali sutraukti daug žiūrovų net ir nedideliuose miesteliuose ar net kaimuose. Pavyzdžiui, Lenkijos miestelyje Pšecišuve, kuriame gyvena vos daugiau nei 6 600 gyventojų, vyksta pagrindinis Lenkijos „popieriukininkų“ konkursas, kuriame dalyvauja 800–1000 modelių. Taigi, nusprendėme, kad kažko reikia ir mūsų Gargždams. Neklydome“, – džiaugėsi stendinio modeliavimo entuziastas ir vylėsi, kad šis konkursas Gargžduose taps gražia kasmetine tradicija.

P. Sungaila pasakojo, kad organizuojant konkursą jam talkino Klaipėdos regiono modeliavimo klubo „Mikropasaulis“ vadovas, Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijos mokytojas Evaldas Venckauskas, Gargždų vaikų ir jaunimo laisvalaikio centro kolektyvas, dabartiniai ir buvę minėto centro stendinio modeliavimo būrelio moksleiviai, susibūrę į neformalią jaunimo grupę „Gargždų guliveriai“. „Nuoširdžiai dėkojame gausiam būriui rėmėjų. Taip pat esame dėkingi ir visiems apsilankiusiems žiūrovams. Tikime, kad pamatę ir savo atžaloms parodę mūsų kuriamą grožį, ne vienas iš tėvų susidomėjo šia veikla. Vaikams tai prieinama paprasčiausiai – atėjai į būrelį ir jau po 4–5 mėnesių klijuoji įstabius modelius. Suaugusieji kažkodėl linkę slėpti savo darbus. Tačiau kviečiame ir juos dažniau apsilankyti mūsų būrelio užsiėmimuose ir „išlįsti iš pogrindžio“ – visus priimsime ir padėsime, kuo galėsime“, – išbandyti save stendiniame modeliavime ragino P. Sungaila.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių

Skip to content