Ar gali sutarti citrina ir burokėlis?

Šiandieninėje mokykloje po vienu stogu gyvena keturios kartos. Jos visos turi skirtingus pomėgius, įsivaizdavimą apie vertybes, gyvenimą. Ar gali jos sutarti tarpusavyje? Namuose, mokykloje? Ypač tuomet, kai atstovaujantieji mokiniams turi paklusti tėvų mokytojų reikalavimams.

Pasak švietimo ekspertės Lidijos Laurinčiukienės, dabartinė karta, dar vadinama ,,Google“ karta (gimę po 2005 m.), pripažįsta tik horizontalų bendravimą, puikiai žino savo teises, tik ne pareigas, nepakenčia jokio įsakinėjimo, pakelto tono, tačiau su jais kuo puikiausiai galima sutarti, jeigu kalbėsiesi konstruktyviai vienodame lygmenyje.

Gargždų „Kranto“ pagrindinės mokyklos aktų salėje susirinkę keturių kartų atstovai (mokiniai, bendruomenės atstovai ir mokytojai) Mokyklos tarybos posėdį pradėjo nuo Ugdymo plėtotės centro parengto mokomojo filmuko stebėjimo. Po jo teko kūrybinė užduotis – atitinkamais simboliais pavaizduoti savo atstovaujamą kartą. Po šios užduoties – dar vieną, po tos – dar kitą. Tuomet ant staliukų renginio vedėjos – mokinių prezidentūros vadovė Vaida Zacharevičienė ir soc. pedagogė Gintarė Stasytė išrikiavo piramides, ant kurių komandos turėjo hierarchine tvarka sudėlioti vertybes. Suvedus rezultatus, paaiškėjo, kad didžiausia vertybė Mokyklos tarybos atstovams yra sveikata, po jos – šeima ir dvasingumas.

Netradicinio posėdžio tema – vertybės pasirinkta neatsitiktinai – ją dar rugsėjo mėnesį pasiūlė Mokyklos tarybos narys Gytis Kasperavičius. Pasibaigus posėdžiui visi išsirikiavo tradicinei nuotraukai su įvairiais renginyje naudotais atributais rankose, nes viena iš užduočių ir buvo pabandyti įrodyti, ar gali sutarti tarpusavyje, sakykim, morka ir svogūnas, citrina ir burokėlis. Dalyviai įrodė – gali!

Egidijus ŽIEDAS

„Kranto“ pagrindinės mokyklos direktorius

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių

Skip to content