Sukūrė sprendimą, kuris Galimybių pasą nuskanuoja itin greitai – mažiau nei per sekundę: veikia 50-yje „Maxima“ parduotuvių

Lietuvos įmonė UAB „Raso“ sukūrė sprendimą, kuris leidžia itin greitai nuskanuoti Galimybių pasą specializuotu delniniu kompiuteriu su brūkšninių kodų skaitytuvu.

Lietuvos įmonė UAB „Raso“ sukūrė sprendimą, kuris leidžia itin greitai nuskanuoti Galimybių pasą specializuotu delniniu kompiuteriu su brūkšninių kodų skaitytuvu. Šis sprendimas įdiegtas daugiau nei 50-yje parduotuvių „Maxima“ visoje Lietuvoje, kurios viršija 1500 kv. metrų ir nuo rugsėjo 13 dienos gali priimti lankytojus tik su Galimybių pasais.

Šis sprendimas leidžia prekybininkams kelis kartus greičiau patikrinti, ar lankytojai turi galiojantį dokumentą ir gali apsilankyti prekybos centre.

„Specialios programėlės reikėjo tam, kad Galimybių paso QR kodą būtų galima skanuoti mobilaus delninio kompiuterio skeneriu, o ne telefono fotoaparatu, kuriam yra pritaikytas standartinis Galimybių paso sistemos generuojamas kodas. Net ir paties geriausio telefono vaizdo kamera kodą dėl įvairių faktorių skanuoja iki kelių sekundžių, kai tuo tarpu profesionalus skeneris tai gali atlikti per sekundės dalis. Per dieną taip sutaupomos ne minutės, o ištisos valandos darbo tam pačiam žmonių kiekiui patikrinti“, – pasakoja Vitalijus Garbauskas, prekybos, logistikos, gamybos sistemų kūrimo bendrovės „Raso“ direktorius.

Mobiliame „Honeywell“ kompiuteryje, kuris pagal dydį panašus į išmanųjį telefoną, instaliuota programėlė per viešojo rakto infrastruktūros (angl. Public Key Infrastructure – PKI) technologiją susisiekia su Registrų centro duomenų baze ir mažiau nei per sekundę pateikia atsakymą dėl Galimybių paso galiojimo.

„Mums labai svarbu, kad tikrinant Galimybių pasus šis procesas vyktų greitai ir efektyviai, ypač piko valandomis, kai į prekybos centrus nori patekti daugiau pirkėjų. Ieškojome sprendimo, kuris leistų greičiau ir patikimiau nuskanuoti Galimybių pasą nei tai galima atlikti su įprasto telefono vaizdo kamera“, – sako Ernesta Dapkienė, „Maximos“ Komunikacijos ir įvaizdžio departamento direktorė.

Pasak V. Garbausko, tūkstantinius lankytojų srautus aptarnaujančioms parduotuvėms svarbu ir tai, kad skenavimo įrenginys būtų atsparus smūgiams. Specializuotam delninukui nieko neatsitiks netyčia jį išmetus ant žemės, kai paprastą telefoną tokiu būdu itin lengva sudaužyti, ypač, kai juo tenka naudotis ištisą dieną.

Vitalijus Garbauskas

„Joks įprastas telefonas neatlaikys aštuonių valandų QR kodų skanavimo vaizdo kamera – jo baterija išsikraus jau po kelių valandų darbo, nes fotografavimas naudoja palyginti daug energijos. Tai didelė problema verslui, nes tuomet reiktų galvoti apie pakaitinius įrenginius. Tuo tarpu profesionalūs skeneriai be problemų gali dirbti visą dieną, nes jie tam ir pritaikyti“, – sako V. Garbauskas.

V. Garbausko teigimu, jo vadovaujamai komandai nebuvo sudėtinga taip greitai sukurti programėlę, nes pandemija išmokė prisitaikyti prie greitai besikeičiančių sąlygų ir verslo poreikių. Įmonė jau trisdešimt metų kuria, tiekia ir aptarnauja kasų, elektroninių etikečių ir kitokią prekybinę, technologinę įrangą įmonėms, yra sukaupusi didelę tokios veiklos patirtį.

„Nepaisydami dėl pandemijos pasaulį užklupusios logistikos ir gamybinės krizės, galime užtikrinti spartesnį įrangos tiekimą įmonėms, nes turime ilgalaikius santykius su gamintojais“, – pastebi vadovas.

Lietuviško prekybos tinklo „Maxima“ atstovės teigimu, įvestas ribojimas į parduotuves įleisti lankytojus tik su Galimybių pasais, pirkėjų srautų valdymo ir apsaugos stiprinimas kas mėnesį atsieis apie 300 tūkst. eurų. Kol kas nėra žinoma ir to, kiek ilgai šį sprendimą reikės taikyti.

„Šiuo metu svarbiausia, kad mūsų pirkėjai net ir esant nustatytiems ribojimams galėtų apsipirkti kuo greičiau ir patogiau. Į dabartinę situaciją, kuomet turėjome greitai surasti technologinius sprendimus, pažiūrėjome ir iš ilgalaikės perspektyvos – įsigytus delninukus vėliau galėsime pritaikyti įprastame parduotuvių darbe ar sandėliuose, instaliavę kitas programėles“, – teigia E.Dapkienė.

Nuo rugsėjo 13 dienos Galimybių pasus turi tikrinti visos nebūtinųjų prekių parduotuvės, taip pat tos parduotuvės, kurių pagrindinė veikla yra maisto, veterinarijos, pašarų gyvūnams, vaistinių, optikos prekių ir ortopedijos techninių priemonių, augalų, sėklų, trąšų pardavimas, tačiau jų prekybos plotas viršija 1500 kv. metrų.

Įsitikinti, kad lankytojai turi galiojantį Galimybių pasą turi ir grožio specialistai, bibliotekų skaityklų darbuotojai, smulkaus remonto paslaugų teikėjai, jei jų kontaktas tarp paslaugos gavėjo ir teikėjo trunka ilgiau nei 15 minučių.

Galimybių pasus turi tikrinti ir renginių organizatoriai, kurie organizuoja renginius uždarose erdvėse arba kviečia į didesnius nei 500 asmenų kultūros, pramogų, sporto renginius, šventes, muges, festivalius atvirose erdvėse.

Pranešimas žiniasklaidai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių

Skip to content