Rajono gyventojus į patalą guldo gripas ir peršalimo ligos
Sergamumas pasiekė tokį lygį, kad Gargždų ligoninė „lūžta“. Savaitgalį priimamojo durys neužsidarė, lovų užimtumas šimtaprocentinis. Gargždų PSPC fiksuojami susirgimų skaičiai taip pat stipriai šoktelėjo aukštyn. Gyventojus į lovas guldo viršutinių kvėpavimo takų infekcijos, gripas.
Serga šeimomis
Gargždų ligoninės vyriausioji gydytoja Virgina Ruškienė patikino, kad Gargždų ligoninė po savaitgalio – pilna. Pirmadienį iš 118 lovų buvo užimta 117. „Yra pacientų ir sloguojančių, ir kosinčių, ir dūstančių. Daug karščiuojančių vaikų. Simptomatika panaši į gripo. Gyventojai serga šeimomis ar po kelis vaikus toje pačioje šeimoje“, – pasakojo V. Ruškienė. Anot jos, savaitgalį priimamasis buvo pilnas, 30 žmonių buvo vien terapinio, vidaus ligų profilio, dar 10–12 prireikė chirurgų. Judėjimas labai intensyvus, dirbama visu pajėgumu.
„Prieš paguldydami į ligoninę kiekvieną pacientą tiriame greituoju antigenų testu dėl COVID-19. Dabar koronaviruso atvejų nebuvo diagnozuota, tačiau kartas nuo karto pasitaiko“, – sakė V. Ruškienė. Praėjusią savaitę buvęs vienas koronaviruso atvejis. Paklausta, koks tas šiųmetis gripas, atsakė: „Kiek teko bendrauti su gydytojais, tai, jų pastebėjimu, banguojantis: atrodo, žmogus sveiksta, jaučiasi geriau, tačiau praeina diena – ir vėl sukarščiuoja.“
Galima pasiskiepyti
Gargždų PSPC vyriausiasis gydytojas Petras Serapinas antrino, jog sergamumas išaugęs. „Jau ketvirta savaitė, kai fiksuojami gripo atvejai. Pradžioje jų buvo tik 5, o dabar jau kelios dešimtys. Bendras sergamumas anksčiau siekė 257, 235 atvejus, o praėjusią savaitę viršutinių kvėpavimo takų ligomis sirgo 328 asmenys“, – sakė P. Serapinas. Gargždų PSPC vyr. sveikatos statistikė Rymantina Lebednykienė sukonkretino, jog iš 328 sergančiųjų 235 yra vaikai. Gripo atvejų – 42, iš jų 34 vaikams. Tai tik Gargždų PSPC, kuri turi apie 25 000 pacientų, statistika.
Atsižvelgiant į išaugusį sergamumą, pacientams nėra lengva prisiskambinti šeimos gydytojams. Jų atsiprašoma už nepatogumus ir prašoma būti kantrius. „Gydytojai ne visada suspėja atsiliepti, kai kabinetas pilnas ir pacientų srautas žymiai didesnis, o papildomai dirbančių gydytojų neturime“, – komentavo P. Serapinas.
Jis akcentavo, kad Gargždų PSPC turi vakcinos nuo gripo tiek mokamos, tiek nemokamos, kam ji priklauso. Norintieji pasiskiepyti kviečiami ateiti į procedūrinį kabinetą arba į savo ambulatoriją. Tam išankstinė registracija nereikalinga.
Apsaugo kaukės
Priekulės PSPC vyriausioji gydytoja Laima Simenienė „Bangai“ teigė, kad ir čia sergamumas išaugo maždaug 30 proc. „Vyrauja ūminės viršutinių kvėpavimo takų infekcijos, taip pat gripai. Gripą atskirti galima pagal labai aukštą temperatūrą, kylančią iki 39 laipsnių, kaulų „laužymą“, galvos skausmą, kartais sausą kosulį“, – sakė L. Simenienė. Paklausta, kaip patartų saugotis, patarė nešioti vienkartines kaukes, taip pat vengti didelių susibūrimų, kontaktų ypač uždarose erdvėse.
Jeigu dėl COVID-19 ligos ir kaukių dėvėjimo buvo visokių diskusijų, tai nuo gripo, anot medikų, jos tikrai apsaugo. Patariama toliau puoselėti per pandemiją jau visiems išmoktą rankų higieną. Taip pat primenamos kitos rekomendacijos – sloguojant ar kosint neiti į darbą ar parduotuvę, neleisti sergančių vaikų į mokyklą ir darželį. Jeigu jau esate „priversti“ eiti į darbą sirguliuodami, reikėtų vėdinti kabinetą, dėvėti kaukę ir susilaikyti nuo kavos pertraukėlių su kolegomis.
Agnė ADOMAITĖ
Asociatyvi nuotr.