Abiturientų išleistuvės – be brandos atestatų?

Abiturientus, besiruošiančius egzaminų sesijai, dar sausį pasiekė žinia, jog nuo šių metų gegužės bus išduodami tik skaitmeniniai brandos atestatai. Pasak Nacionalinės švietimo agentūros, skaitmeniniai brandos atestatai – žingsnis švietimo sistemos skaitmenizavimo procese, suteiksiantis sparčią ir patikimą prieigą prie ugdymo institucijų išduotų pažymėjimų ir atestatų. „Banga“ teiravosi rajono švietimo bendruomenės nuomonės, kaip toks pokytis paveiks abiturientus ir kaip bus įteikiami brandos atestatai mokyklos baigimo proga.

Naujovėmis siūlė džiaugtis

Ši  Klaipėdos rajono, kaip ir visos Lietuvos,  abiturientų laida – pirmoji, gausianti skaitmeninius brandos atestatus.  Klaipėdos rajono savivaldybės tarybos Švietimo, kultūros ir sporto komiteto narė, „Vaivorykštės“ gimnazijos tarybos narė Lina Daujotytė-Kasperavičienė teigė, kad brandos atestatų skaitmenizavimas – teigiamas pokytis. „Gal ir gerai, kad tai galima padaryti skaitmeniniu būdu, nors brandos atestato gavimas yra šventės dalis, ypač tas emocinis aspektas, kai į rankas įteikiamas popierinis brandos atestatas“, – pasakojo pašnekovė.

Pasak L. Daujotytės-Kasperavičienės, turėtų palengvėti stojimo į aukštąsias mokyklas procesas, kadangi brandos atestatų nereikės skanuoti, kopijuoti: „Šiame skaitmeniniame amžiuje jau turbūt reikėjo prie to prieiti.“

Panašios nuomonės laikosi ir Klaipėdos rajono savivaldybės tarybos narys bei „Vaivorykštės“ gimnazijos tarybos pirmininkas Mindaugas Šunokas. Jis kalbėjo, kad naujovės – geras pokytis. „Gal vyresniems žmonėms daugiau sentimentų kelia popieriniai brandos atestatai. Nors ir pats tokį atestatą turiu, bet skaitmenizacija turėtų būti į gera. Brandos atestatai bus išsaugomi duomenų bazėje, o jei keičiasi studijų, gyvenamoji vieta, gali kažkur tas popierinis variantas pasimesti, todėl žymiai paprasčiau bus surasti elektroninėje erdvėje. Manau, visokių nuomonių bus, ypač gal vyresnių žmonių, o jaunimas turėtų palaikyti naujoves. Visos naujovės kažkada ateina ir pas mus, reikia džiaugtis tuo“, – akcentavo M. Šunokas.

Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijos abiturientė Erika Jankauskaitė „Bangai“ komentavo, kad abiturientams šis pokytis didelės reikšmės neturės. „Labai smagus procesas ir graži tradicija – kiekvienais metais per išleistuves abiturientams įteikiamas atestatas į rankas, tačiau tai turbūt ir yra vienintelis praradimas“, – teigė gimnazistė. Ji pridūrė, jog dėl popierinių brandos atestatų buvo kilusi diskusija, ieškota alternatyvos, to norėjosi ir tėvams, kurie susirenka į Gargždų bažnyčią paminėti atžalų mokyklos baigimo šventės.

Štai Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazijos direktorė Laima Navickienė su „Banga“ dalijosi įspūdžiu, jog dauguma tėvų ir moksleivių į tokį pokytį sureagavo neigiamai: „Būtų buvę visai neblogai, jei būtų likę ir popierinis brandos atestatas, ir elektroninis variantas.“

Abejonės dėl išleistuvių tradicijos

Klaipėdos  rajone jau tradicija tapusios išleistuvių šventės formatas, pasak gimnazijų vadovų, kol kas nesikeis. Kaip teigė Veiviržėnų J. Šaulio gimnazijos direktorė, abiturientams mokyklos baigimo proga parengta staigmena, kurios iki šventės ji nenorėjo atskleisti „Daugumos mūsų mokytojų nuomone, tai yra viena gražiausių, šilčiausių mokyklos švenčių. Atsiklausėme mokinių, jų tėvų – jie norėjo šventės. Tad tradiciškai liepos 14 d. ją rengsime bažnyčioje“, – teigė L. Navickienė.

Priekulės Ievos Simonaitytės gimnazijos direktorius Antanas Alčauskis „Bangai“ pasakojo, kad dėl brandos atestatų skaitmenizavimo nepasitenkinimo nebuvo, mokiniai ir jų tėvai sureagavo gana normaliai. „Išleistuvės vyks liepos 20 d., planuojame atspausdinti iš sistemos atestatus ir prisijungimus moksleiviams. Šiais metais ta tradicija tikrai išliks tokia pati. Diskutavome, ar rengti brandos atestatų šventę, bet moksleiviai jos tikrai nori“, – akcentavo direktorius.

Skaitmeniniai pažymėjimai ir brandos atestatai bus laikomi išduotais, kai mokyklai juos sudarius bus įregistruoti Diplomų, atestatų ir kvalifikacijos pažymėjimų registre. Visiems skaitmeniniams pažymėjimams ir brandos atestatams bus suteiktas registracijos numeris. Moksleiviai ir abiturientai mokymosi pasiekimus įteisinančius dokumentus galės atsispausdinti, peržiūrėti, atsisiųsti, o pametus ar kitaip praradus, nebereikės prašyti mokyklos išduoti dublikato ir atvykti jo pasiimti į mokyklą.

Gabrielė ČIUNKAITĖ

A. VALAIČIO nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių