Agile metodika: nauda ne tik verslui, bet ir produkto kūrėjų komandai

Viena svarbiausių Agile projektų dalių yra komandinis darbas. Būtent nuoseklus ir vieningas tikslų siekimas, bendradarbiavimas ir efektyvi komunikacija tarp komandos narių, suinteresuotų šalių ir klientų padeda įmonėms sėkmingai įgyvendinti projektus. Tad šį kartą dėmesį kreipiame ne tik į Agile metodų teikiama naudą verslui, bet ir tai, kokią naudą Agile duoda visai, prie projekto įgyvendinimo  prasidedančiai komandai.

Nemokamos nuotraukos šaltinis: pexels.com

Kaip vyksta komandinis darbas Agile projektų valdyme?

Agile komandos narių darbas pagrįstas lygiavertiškumu ir pagarba. Čia nėra aukštesnių, viršesnių ar turinčių paskutinio žodžio teisę. Projektų komandos, kurios vadovaujasi Agile metodika, geriau sutaria ir priima naudingesnius bei efektyvesnius sprendimus. Turėdami lygias teises bei kiekvieno nario pagarbą, komandos nariai gali save realizuoti, nebijoti išsakyti savo nuomonės ir laisvai diskutuoti svarbiausiomis temomis. Taip gimsta pačios geriausios projekto idėjos ir sprendimai.

Nuolatiniai  susitikimai

Iki COVID-19 pandemijos labiausiai buvo vertinami gyvi susitikimai, leidžiantys efektyviai perduoti turimą informaciją, diskutuoti, prieiti vieningą nuomonę. Prasidėjus pandemijai įprastas praktikas teko pakoreguoti ir perkelti į elektroninę erdvę. Vis dėlto, kasdieniniai susitikimai ir intensyvus tarpusavio bendravimas niekur nedingo. Esant galimybėms, tiek komandos nariai, tiek suinteresuotos šalys, tiek klientai, kiek įmanoma dažniau palaiko gyvą kontaktą ir jo metu ieško geriausių sprendimų iškeltiems tikslams pasiekti, nesant tokių galimybių pasitelkiamos įvairios nuotolinio bendravimo priemonės ir įrankiai. Be to, palaikomas nuolatinis ryšys su klientu leidžia geriau suprasti jo patirtus nusivylimus ir poreikius.

Dalijimasis patirtimis

Agile projektų komandoje kiekvienas narys mokosi iš vienas kito patirčių. Tai labiausiai padeda naujiems darbuotojams. Jeigu komandos nariui nesiseka įveikti užduoties, didesnę patirtį sukaupę kolegos padeda ir pamoko. Taip darbas vyksta greičiau, o komandos nariai tobulėja. Be pagarbos ir lygiavertiškumo, sėkmingai įgyvendinti projektą būtų neįmanoma.

Balansas tarp individualaus ir komandinio darbo

Nors Agile metodai pagrįsti glaudžiu bendradarbiavimu, komandos nariams taip pat svarbu išlaikyti savarankiškumą. Manoma, kad darbuotojai ilgesnį laiką išlieka motyvuoti, kai dalį darbų gali atlikti savarankiškai, naudojant tas technologijas, darbo įrankius ar metodus, kurie jiems yra priimtiniausi. Žinoma, savarankiški sprendimai neturėtų trukdyti komandiniam darbui, todėl labai svarbu išlaikyti balansą tarp individualumo ir bendradarbiavimo – tai viena sudėtingiausių Agile metodų pritaikymo užduočių.

Nemokamos nuotraukos šaltinis: pexels.com

Kokia Agile nauda komandai?

Projektuose, kuriuose didelį vaidmenį turi komandinis darbas, svarbu, kad kiekvienas narys jaustųsi gerai ir gautų ne tik komandinės, bet ir asmeninės naudos.

  • Aukšta motyvacija. Nesvarbu, kokios yra darbuotojo pareigos, ar kokio dydžio jo alga, kiekvienas komandos narys yra gerbiamas ir lygus. Tai padeda išlaikyti motyvuojančią darbo atmosferą ir leidžia visiems komandos nariams jaustis laisvai.
  • Lygiavertiškumas. Pagarba ir lygiavertiškumas, kuris yra puoselėjamas Agile komandose, leidžia nariams drąsiai išsakyti savo mintis, idėjas bei taip pasiekti geriausių rezultatų.
  • Išlaikomas individualumas. Komandiniuose projektuose labai svarbu, kad darbuotojai nejaustų spaudimo dėl padidėjusio darbų tempo. Pagal Agile metodiką, projekto darbai yra skirstomi taip, kad atitiktų kiekvieno individualius gebėjimus. Taigi, komandos nariai išvengia nerimo, didelio spaudimo ir daro mažiau klaidų.
  • Galimybė nuolat mokytis. Bene didžiausia Agile metodikos nauda – nuolatinio mokymosi kultūra. Kiekvienas projekto narys yra unikalus, pasižymintis skirtingais gebėjimais, todėl vykdydami užduotis, komanda dalinasi savo patirtimi ir sukauptomis žiniomis. Taip suteikiama galimybė tobulinti asmeninius gebėjimus, gilinti žinias, o naujai įgytus įgūdžius pritaikyti projektų įgyvendinime.
  • Geresni darbo rezultatai. Nuolatiniu bendradarbiavimu su komandos nariais, suinteresuotomis šalimis ir klientais paremtas projektų valdymas teikia daug naudos verslui. Palaikydami ryšį su klientais, komanda gauna atgalinį ryšį ir papildomos informacijos, ką reikėtų tobulinti ar keisti. Taip ne tik nuosekliai einama kliento poreikius atitinkančio produkto link, bet ir visa projekto komanda gali produktyviau planuoti darbus ir laiką.

Galutinis produktas atitinkantis klientų lūkesčius

Glaudus komandos bendradarbiavimas lemia ne tik malonią atmosferą, bet ir geresnius darbo rezultatus. Efektyviai dirbanti komanda turi daug įtakos galutiniam produktui ir klientų pasitenkinimui.

Visų pirma, klientui labai svarbu, kad užsakytas produktas būtų pateiktas  laiku. Pagal Agile metodiką dirbančios komandos kartais pristato produktą netgi anksčiau nei buvo numatyta. Tai padaryti leidžia gerai iškomunikuoti poreikiai, bendras komandinis darbas, efektyvus rizikų numatymas, jų greitas pašalinimas bei nuolatinis galutinio produkto testavimas. Prie laiku įgyvendinamo projekto prisideda ir nuolatinis dėmesys techninėms detalėms bei puikiai veikianti programinė įranga.

Kitas komandinio darbo privalumas klientui – kuriamas  produktas atitinka visus poreikius ir yra aukštos kokybės. Tai pasiekiama nuolatiniu visų suinteresuotų šalių bendravimo ir bendradarbiavimo metu. Smulkiais etapais įgyvendinamas projektas, kuriame produktas nuolat testuojamas ir tobulinamas leidžia išpildyti klientų poreikius ir pristatyti produktą tokį, kokio tikimasi.

Nemokamos nuotraukos šaltinis: pexels.com

Agile metodika – nauda verslui ir klientui

Agile metodika turi teigiamos įtakos ne tik bendram komandos darbui, bet ir individualiems jos nariams bei verslui. Tinkamai pritaikyta Agile gali padėti išvengti rizikų, produkto pristatymo vėlavimų ar rinkos poreikių neatitikimo. Be to, Agile metodas leidžia tobulėti ir komandos nariams, kurie dirbdami projekte mokosi, realizuoja savo idėjas ir ugdo tarpusavio pagarbą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių