Apyvarpės uždegimas – kaip to išvengti?

Apyvarpė – odos apvalkalas, dengiantis varpos galvutę. Gimimo metu apyvarpė visiškai prisitvirtina prie varpos, o laikui bėgant  atsiskiria ir ją galima atitraukti. Paprastai tai jau gali įvykti po antrojo berniuko gimtadienio, tačiau tai labai individualu. Kartais apyvarpė neatsiskiria tolygiai, bet įprastai iki brendimo tai tikrai jau įvyksta.

Kai kuriose šalyse, atsižvelgiant į tam tikrus šeimyninius, religinius ar kultūrinius aspektus, mažiems berniukams atliekama chirurginė apipjaustymo procedūra. Pagal bendras rekomendacijas ši procedūra reikalinga ir tais atvejais, kai vyresniems berniukams ar vyrams kartojasi apyvarpės uždegimas ir jo nepavyksta tinkamai išgydyti kitais medicininiais būdais.

Dažniausiai pasitaikančios problemos:

  • apyvarpės uždegimas. Tai viena iš dažniausių problemų, kurios pagrindiniai požymiai yra paraudusi, niežtinti ir skaudama apyvarpė. Apyvarpės uždegimas gali kilti dėl priverstinio atitraukimo, įvairių dirgiklių (pavyzdžiui, burbulinės vonios) ir, žinoma, nuo prastos asmeninės higienos ir nešvarių apatinių. Apyvarpės uždegimas dar vadinamas postitu.
  • apyvarpės infekcija. Ji atsiranda dėl šiltomis ir drėgnomis sąlygomis klestinčio grybelio.
  • lėtinės apyvarpės infekcijos. Kai kuriems vyrams įvairios infekcijos ir uždegimai gali kartotis labai dažnai. Dėl to ženkliai didėja šlapimo takų infekcijų rizika.
  • fimozė (apyvarpės susiaurėjimas). Kai apyvarpė yra labai įtempta ir jos neišeina tinkamai atitraukti, sunku arba neįmanoma laikytis geros intymios higienos. Erekcijos metu apyvarpė gali skilti ir kraujuoti. Ši problema trukdo ir šlapintis. Tam, kad ši bėda būtų išspręsta, būtina apipjaustymo procedūra.
  • parafimozė (kai atitrauktos apyvarpės nepavyksta grąžinti į pirminę padėtį). Ši problema sukelia skausmą ir patinimą. Taip pat rekomenduojamas apipjaustymas.
  • apyvarpės navikai. Retai, bet vis tik pasitaiko, kad ant apyvarpės išauga tam tikri dariniai – navikai. Jie gali būti ir vėžiniai.

Ką svarbu žinoti apie tinkamą apyvarpės priežiūrą?

Kūdikiams ir mažiems berniukams:

  • per jėgą neatitraukite kūdikio apyvarpės, nes tai gali sukelti skausmą, kraujavimą, infekciją ar randus;
  • dažnai keiskite kūdikio sauskelnes;
  • kai apyvarpė atsiskiria, nebijokite jos atitraukti ir tinkamai apiprausti vaiką. Mokykite sūnų patį tinkamai plauti apyvarpę.

Paaugliams ir vyrams:

  • tinkama apyvarpės priežiūra turėtų tapti įpročiu ir savaime suprantamu higienos dalyku. Reguliariai nevalant odos po apyvarpe, gali pradėti kauptis balkšvai gelsvos išskyros. Netinkama higiena įtakoja įvairius apyvarpės uždegimus, tad kruopščiai rūpinkitės šia kūno dalimi – kaip ir visomis kitomis kūno vietomis;
  • susidūrus su kokiais nors rūpesčiais, nebijokite kreiptis į gydytoją urologą.

Apipjaustymo procedūros nauda

Apipjaustymas – įprastas daugelio apyvarpės problemų gydymas. Naujagimiams ši procedūra būna paprasta ir greita, tačiau vyresnio amžiaus berniukams ir vyrams – kiek sudėtingesnė. Procedūrai reikalinga bendroji anestezija, o pasveikimui prireiks apie 6 savaičių laiko. Komplikacijos labai retos, tačiau gali būti kraujavimas, alerginės reakcijos į anesteziją ar infekcija.

Užsak.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių