Atgaivinta grafų tradicija: eglė su  žaisliukais iš Prezidentūros sužibės Žiemos sode

Kretingos muziejuje atgimsta gražiausia grafų Tiškevičių tradicija. Po daugelio metų kalėdinė muziejaus eglė bus įžiebta pačiame Žiemos sode, taip, kaip visada darydavo patys grafai Tiškevičiai. Tokia išskirtine proga – ir išskirtinis eglės dekoras. Ji bus papuošta iš Prezidentūros atkeliavusiais rankų darbo žaisliukais – iš vilnos pagamintais paukščiukais. Jų ant eglės nutūps net keli šimtai. Sodo eglė bus išskirtinė ir vienintelė tokia visame Kretingos rajone. Šventinio laikotarpio desertas muziejaus lankytojams – Kalėdų senelio rezidencija ir pirmasis profesionalaus Kretingos dvaro orkestro pasirodymas.

Grafai Tiškevičiai savo Kretingos rezidencijos kalėdinę eglę visuomet puošdavo Žiemos sode – prie eglės dovanų gaudavo visi tarnautojų vaikai, ne tik grafaičiai. Šiai tradicijai – jau daugiau negu 100 metų ir šiemet ji iš naujo atgaivinama. Apie 4 metrų aukščio eglė stovės virš fontano ir bus papuošta iš Prezidentūros parsivežtais žaisliukais. Pirmoji šalies ponia Diana Nausėdienė jau trečius metus iš eilės skelbia  akciją, kurios metu  Lietuvos žmonės, įvairios Lietuvos ugdymo, kultūros, socialinės įstaigos bei lietuvių bendruomenės užsienyje gamina Prezidentūros kalėdinei eglei žaisliukus ir juos siunčia į sostinę – pirmaisiais metais iš vilnos vėlė paukščiukus, antraisiais metais gamino namukus, o šiais metais – siuvo angelo sparnus. Kiekvienais metais Prezidentūra gauna tūkstančius tokių rankų darbo žaisliukų. Kretingą ir Žiemos sodą itin mėgstantys prezidentas Gitanas Nausėda ir pirmoji ponia Diana šiemet sutiko perduoti Žiemos sodo eglės puošybai 500 pirmosios akcijos žaisliukų. Išskirtinę puošmeną galės pamatyti ir nusifotografuoti visi Kretingos muziejaus lankytojai iki pat sausio 6 dienos.

Eglės įžiebimas vyks gruodžio 8 dieną, penktadienį, 18.00 val. Pirmiausia bus įžiebta lauko eglė. Ją muziejui padovanojo šalia muziejaus, Padvariuose gyvenanti Rudžių šeima. Ji eglę augino ir puoselėjo net 30 metų. Įžiebus lauko eglę, visi bus kviečiami į Žiemos sodą. Ten įvyks Prezidentūros žaisliukais puoštos eglės įžiebimo ceremonija. Ją vainikuos pirmasis profesionalaus Kretingos dvaro orkestro, vadovaujamo Egidijaus Mikniaus, kalėdinės muzikos koncertas.

Šios dvi eglės bus ne vieninteliai šventiniai akcentai Kretingos muziejuje. Gruodžio 1523 d. 10.00-18.00 val., Žiemos sode veiks Kalėdų senelio rezidencija.

Susitikimas su Kalėdų seneliu ir Nykštukų dirbtuvės vyks gruodžio 15 d. 14.0018.00 val., 16 d. 10.00-14.00 val., 17 d. 14.00-18.00 val., Kalėdų senelio rezidencijoje ir tradicinių amatų centre. Rezidencijoje bus galima pabendrauti ir fotografuotis su Kalėdų seneliu, o Tradicinių amatų centre vyks meduolių kepimo ir kalėdinio žaisliuko gamybos dirbtuvėlės. Visos rezidencijos metu veiks Kalėdų senelio paštas, o rezidencija bus ne paprasta – dekoruota retomis muziejinėmis vertybėmis.

Visą priešventinę savaitę taip pat vyks  edukacijos tradicinių amatų centre, jomsbūtina išankstinė registracija tel. (8 445) 77612:

„Kūtiu struovas (valgiai)“, gruodžio 18 d. 17.30 val. Šioje edukacijoje bus galima ne tik sužinoti kūčių valgių receptus, bet ir paragauti bei pasigaminti kuo tikriausius Kūčių gardumynus.

„Kūčiukų kepyklėlė“ vyks gruodžio 19 d. 17.30 val. Edukatorė išmokys kepti kūčiukus. Visi namo išeis su maišeliu gardžiausių kūčiukų.

„Stebuklinga arbatėlė“ garuos gruodžio 20 d. 17.30 val. Edukatorė per užsiėmimą papasakos apie žolelių stebuklus ir galią, o kiekvienas dalyvis susikurs savo arbatos rinkinį, labai tinkantį dovanoti sau ar artimąjam.

„Kvapų magija“ skleisis gruodžio 21 d. 17.30 val. Gardžiausi kvapai kutens nosį, edukatorė papasakos apie kiekvieno eterinio aliejaus naudą, o viso to rezultatas – asmeninis spintos kvaputis.

Kretingos muziejaus informacija

Daugiau info – +370 603 49884

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių