Atnaujintas Veiviržėnų bibliotekos filialas: čia knygų karalystė
Klaipėdos rajono savivaldybės Jono Lankučio viešosios bibliotekos Veiviržėnų filialas šią savaitę savo skaitytojus ir lankytojus pasitinka jau atsinaujinęs. Filialo erdvės praplėstos maždaug 100 kv. m – anksčiau buvusios buitinės patalpos išnaudotos racionaliau: jaukiai sutvarkytas koridorius tapo tarsi parodų sale, o už jo esančiame kabinete įrengtos 5 kompiuterizuotos vietos internetinei skaityklai. Suformuota didesnė erdvė vaikų, jaunimo literatūrai ir renginiams.
Modernizuojama lankytojų patogumui
Jono Lankučio viešosios bibliotekos direktorė Indra Tamašauskienė „Bangai“ sakė, kad Veiviržėnų filialo atnaujinimas kainavo apie 20 000 eurų. „Šios lėšos skirtos iš rajono biudžeto vykdant įsipareigojimą, kad uždarius Daukšaičių ir Tilvikų filialus bus modernizuojami, lankytojų patogumui, paslaugų plėtrai labiau pritaikomi artimiausi bibliotekos filialai, tai yra Vėžaičių, kuris pertvarkytas pirmiausia, o dabar jau ir Veiviržėnų“, – sėkmingais dviejų filialų pertvarkos rezultatais džiaugėsi I. Tamašauskienė. Ji akcentavo, kad bibliotekos misija dabar yra labai plati: nuo knygų ir idėjų – iki naujųjų technologijų ir įvairių kūrybinių projektų įgyvendinimo. Vadovės nuomone, vienas iš kūrybiškiausių bibliotekos filialų būtent ir yra Veiviržėnų ir jam vadovaujanti vyriausioji bibliotekininkė Valė Krauleidienė. Čia pradėjo dirbti ir vyresnioji bibliotekininkė Dainora Stirbytė-Bružienė – etatas šiame filiale perkeltas iš Daukšaičių.
Jono Lankučio viešosios bibliotekos direktorės pavaduotojos Aurelijos Butkutės-Norkevičienės pastebėjimu, atnaujintos patalpos ne tik erdvesnės, bet ir šviesesnės: „Čia tikra knygų karalystė.“
Parodoje – etnokultūros darbai
„Veiviržėnų bibliotekos filialas gali būti pavyzdžiu mus vertinantiems, mus sekantiems. Mes iš tiesų turime kuo pasidžiaugti. Tai – nuostabių bibliotekininkų nuopelnas. Tai yra ir mūsų viso kolektyvo pastangos augti: ne stovėti vietoje, o plėstis ne tik patalpomis, bet ir paslaugomis“, – permainų svarbą apibūdino Jono Lankučio viešosios bibliotekos direktorė I. Tamašauskienė.
Filialo atnaujinimo proga pirmadienį susirinko aktyviausi skaitytojai, Veiviržėnų seniūnijos, Kultūros centro, Muzikos mokyklos filialo atstovai, kitų filialų bibliotekos darbuotojai, Jurgio Šaulio gimnazijos prezidentūros nariai. Gimnazijos muziejininkė, tautodailininkė Valdonė Karaliūnienė renginio dalyvius supažindino su pirmąja išplėstų erdvių paroda – talentingo dailės mokytojo Vytauto Bliūdžiaus kartu su Veiviržėnų mokiniais išdrožtomis Rūpintojėlio, Marijos, Šv. Jono Nepamūko medžio skulptūromis ir medžio raižinių Veiviržėnų istorijos tematika originalų ekspozicija. Šie raižiniai panaudoti „Veiviržėnų etnokultūrinės aktualijos 2022 metų kalendoriaus“ iliustracijoms.
Augins daugiau skaitytojų
Veiviržėnų parapijos klebonas Vidmantas Gricius kalbėdamas renginyje taikliai atkreipė dėmesį, kad pastaruoju metu yra daugiau norinčiųjų rašyti, negu skaityti. Tad esminis jo palinkėjimas – turėti skaitytojų.
Vyriausioji bibliotekininkė V. Krauleidienė akcentavo, kad filialo atnaujinimas pirmiausia pasitarnaus skaitytojų aptarnavimo kokybei gerinti. Daukšaitiškiai esą taip pat nėra pamiršti: bibliotekininkė bendruomenės pirmininkui pasiūlė atvežti knygų pagal vietos gyventojų poreikius, jei jie patys neturi galimybių atvykti į Veiviržėnus. „Šiuo metu mes turime 530 skaitytojų, tačiau mūsų tikslas yra ambicingas: pasiekti, kad skaitytojų būtų per 600“, – ateities perspektyvomis dalijosi patyrusi bibliotekininkė.
Vietos žmonėms – šviesulys
„Vietos biblioteka – šviesulys, galbūt net lygiagretus su bažnyčia. Čia dirbantys žmonės yra labai atsakingi, iniciatyvūs, čia smagu pabendrauti. Man knyga yra neatskiriama gyvenimo dalis. Joje kartais randu tuo metu itin reikalingą išeitį“, – „Bangos“ pakalbinta samprotavo 50 metų Veiviržėnų bibliotekoje skaitanti psichologinių knygų mėgėja Albina Strumylienė, savo namuose sukaupusi irgi nemažą knygų fondą.
Atnaujintos bibliotekos popietėje dainavusi jaunosios veiviržėniškių kartos atstovė Inesa Gaudutytė sakė, kad jos vaikystės biblioteka niekaip negali lygintis su dabartine. „Skaitykime, mėgaukimės šiuolaikinėmis galimybėmis“, – linkėjo savo gimtojo miestelio žmonėms Inesa.
Vilija BUTKUVIENĖ
Autorės nuotr.