Auksinis finalas – BC „Gargždai“ NKL čempionai

„7bet-NKL“ čempionato finalas buvo lyg tikra gladiatorių kova. Abi komandos kovėsi iki paskutinių sekundžių, o dramatišką pergalę, čempionų titulą ir bilietą į LKL iškovojo „Gargždai“.

Pauliaus Juodžio auklėtiniai Palangoje vykusiame finale 77:73 (15:17, 25:19, 18:18, 19:19) palaužė Marijampolės „Sūduvos-Mantingos“ krepšininkus ir pirmą kartą klubo istorijoje laimėjo NKL čempionatą.

Visas ketvirtasis kėlinys priminė tikrą gladiatorių kovą: komandos keitėsi taikliais metimas, o likus 2 minutėms po Simo Galdiko dvitaškio į priekį išsiveržė „Gargždai“ (72:71). Kitoje atakoje Šarūnas Beniušis prasižengė puolime, o likus minutei Mindaugas Stašys padidino persvarą iki 3 taškų (74:71).

Netrukus marijampoliečiai prametė, o M. Stašio metimas likus 25 sekundėms nutolino gargždiškius per 5 taškus (76:71).

Kitoje atakoje „Sūduva-Mantinga“ nesugebėjo pasižymėti, tačiau Galdikas prametė baudas, o likus 12 sekundžių Žygimantas Šimonis dviem baudų metimais sumažino skirtumą iki 3 taškų (73:76).

Tačiau tai buvo viskas: M. Stašys įmetė baudą (77:73), kitoje aikštelės pusėje Aurimas Urbonas prametė abi ir gargždiškiai triumfavo.

Finalo ketverto MVP tapo finalo herojus M. Stašys, kuris lemiame mače surinko 13 taškų (5/10 dvit., 0/3 trit., 3/4 baud.), 2 atkovotus bei 1 prarastą kamuolį, 6 rezultatyvius perdavimus 5 asmenines bei 4 išprovokuotas pražangas ir 10 naudingumo balų.

„Tris kėlinius tylėjau, ketvirtajame kėlinyje reikėjo kažkam imtis iniciatyvos, aš pasiėmiau ant savęs, – po pergalės kalbėjo M. Stašys. – Ačiū dievui, kad viskas sukrito ir mes šiandien esame čempionai. Fantastika. Kažkas turėjo imtis iniciatyvos: ar Marius, ar Ruikis, ar Galdikas, ar aš. Jie tokią gynybą taikė, sukrito metimai. Fantastinis finalas. Eina sau… Super!“

Pusfinalyje prieš „Telšius“ M. Stašys per 30 minučių pelnė 16 taškų (3/9 dvit., 1/1 trit., 7/8 baud.), atkovojo 2 kamuolius, atliko 4 rezultatyvius perdavimus, išprovokavo 7 pražangas bei surinko 20 naudingumo balų.

Iš viso finalo ketverte 36-erių gynėjas fiksavo 14,5 taško, 5 rezultatyvių perdavimų, 2 atkovotų kamuolių ir 15 naudingumo balų statistiką.

Tai buvo antrasis finalo ketverto MVP apdovanojimas ir čempiono titulas M. Stašiui. Paskutinį kartą gynėjas jį iškovojo 2015-aisiais, kuomet atstovavo Klaipėdos „Neptūnui-Akvaservis“.

Gargždų ekipos gretose taip pat išsiskyrė D. Romančenko, kurio sąskaitoje per 32 minutes buvo 17 taškų (3/7 dvit., 3/6 trit., 2/2 baud.), 5 atkovoti kamuoliai, 3 rezultatyvūs perdavimai bei 22 naudingumo balai.

Marijampolės komandai Žygimantas Šimonis per 30 minučių pelnė 16 taškų (3/4 dvit., 2/6 trit., 4/6 baud.), atkovojo 5 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus bei surinko 18 naudingumo balų.

Rungtynes geriau pradėjo marijampoliečiai, kurie spurtavo 12:2 ir pirmojo kėlinio viduryje įgijo dviženklę persvarą. Tačiau netrukus atsaką sudavė „Gargždai“, kurie įspūdingai spurtavo 38:20 ir po Manto Ruikio tolimo šūvio nutolo per 8 taškus (40:32).

Atkarpos metu ryškiausiai žibėjo D. Romančenko, kuris vien per antrąjį surinko 10 taškų.

Visgi prieš pertrauką Marijampolės ekipai pavyko kiek aptirpdyti deficitą ir po Ž. Šimonio baudos metimo jis sumenko iki 4 taškų (36:40).

Likus 2,5 minutės iki trečiojo kėlinio pabaigus rezultatas buvo lygus – 50:50, bet tuomet „Gargždai“ surengė atkarpą 8:3 ir po S. Galdiko baudų metimų ketvirčio pabaigoje įgijo 5 taškų pranašumą (58:53).

„Sūduva-Mantinga“: Aurimas Urbonas 18 (4/9 dvit., 2/7 trit., 4/8 baud., 7 atk. kam., 4 rez. perd.), Žygimantas Šimonis 16 (2/6 trit., 5 atk. kam.), Šarūnas Beniušis 12 (6/9 dvit.), Ignas Labutis 11 (4/6 dvit., 6 atk. kam., 3 per. kam.), Lukas Aukštikalnis 7 (1/7 trit., 2 blok.).

„Gargždai“: Dovydas Romančenko 17 (3/7 dvit., 3/6 trit., 5 atk. kam., 3 per. kam.), Marius Runkauskas 16 (4/8 trit.), Mindaugas Stašys 13 (5/10 dvit., 6 rez. perd.), Mantas Ruikis (2/3 trit.) ir Simas Galdikas (8 atk. kam.) po 8, Ernestas Bružas 7.