Avangardinė mada išlaisvina fantaziją ir gelbsti buityje

Kai Gargžduose pabuvę vaikinai iš didmiesčių mūsų miestą pavadina manekenių kraštu, jie visai neapsirinka. „Vaivorykštės“ gimnazijoje bei Vaikų ir jaunimo laisvalaikio centre veikia keli drabužių modeliavimo būreliai ir studijos, tokią pat patirtį sėkmingai perima ir aplinkinėse rajono vietovėse besikuriantys mados kūrėjų klubai. O jų avangardinės mados kolekcijos padeda ne tik išlaisvinti fantaziją, bet ir gelbsti buityje.

Laimėjimai lydi nuolat

Gargždų miesto 760-ojo jubiliejaus iškilmėse Gargždai buvo tapę mados sostine. „Vaivorykštės“ gimnazijos mados studija „Infinity“ (vadovė Joana Lukienė) ir rūbų dizaino bei modeliavimo būrelis (vadovė Rita Batečko) pakvietė visos šalies jaunuosius mados kūrėjus į respublikinį festivalį „Kitokia mada 2014“.

Tarp 27 kolekcijų, kurias demonstravo bemaž 300 jaunuolių, netrūko mūsų rajono atstovų. Į mados kūrėjų gretas rikiuojasi dizaineriai iš kitų rajono ugdymo įstaigų. Jaunesniųjų grupėje antrąją vietą pelnė Plikių Ievos labutytės pagrindinės mokyklos kolekcija, trečiąją – Kretingalės pagrindinė mokykla, o vyresniųjų grupėje sėkmingai pasirodė patys gargždiškiai – pirmąją vietą pelnė R. Batečko ugdytiniai, o pagrindinį prizą – Vaikų ir jaunimo laisvalaikio centro mados kūrėjai.

Gimnazijos mados studija „Infinity“ su kolekcija „Alisa stebuklų šalyje“ renginyje pasirodė tik kaip svečiai. Galybėje festivalių Lietuvoje ir už šalies ribų dalyvavęs jaunimas vėliau juokavo nenorėję savo mieste susižerti nugalėtojų prizų. O tai padaryti greičiausiai būtų pavykę be didelio vargo – gimnazistų kolekcijos konkursuose dažniausiai sulaukia didžiausio palaikymo, o kartais dar užkulisiuose konkurentai juos ima sveikinti su pergale. Pirmąsias vietas avangardinės mados kūrėjų pasirodymuose gimnazistai pelnydavo jau 2001 metais.

Lėmė rengimosi stilių

Atgarsiams apie gargždiškių originalumą sklisti yra dėl ko – jie pasipuošti geba ir popieriumi ar net gipsu. Šią kolekciją „Balta, bet ne šalta“ prisiminusi gimnazistė Kamilė Lukaitė juokėsi – apsirengti iš tokių neįprastų medžiagų pasiūtus drabužius trukdavo dvi valandas, o jei prieš pasirodymą kuriam nors modeliui nutrūkdavo kokia detalė, streso būdavo visiems.

Tačiau mergina akcentavo, kad tokie mados kūrėjų būreliai ypač praverčia namuose. Juk kuriant avangardinius drabužius irgi reikia perprasti modeliavimą, siuvimą. Tad visos kada nors tokius būrelius lankiusios merginos (ir, žinoma, vaikinai), be vargo gali pataisyti prairusį drabužį, atlenkti kelnes ar kitaip patobulinti kasdien naudojamus siuvinius.

„Šiuo metu mūsų mados studiją lanko 18 moksleivių ir norinčiųjų modeliuoti daugėja. Kai kurios merginos – nebūtinai gimnazijos moksleivės, tačiau jas mielai priimame. Kartais mums padėti užsuka ir gimnaziją baigę studentai“, – džiaugėsi dar pradinėse klasėse mados būrelį pradėjusi lankyti K. Lukaitė.

Ilgai ir aktyviai gimnazijoje mados kūrėjų veikloje dalyvavusi Aistė Stalmokaitė patvirtina, kad patirtis padėjo pasirinkti ir pačios aprangos stilių, derinti drabužių spalvas, rasti sau tinkančius siluetus ir kt. Praėjusiais mokslo metais mergina didesnį dėmesį skyrė abitūrai, tačiau kartu su seserimi Aušra, taip pat Agne ir Guoda Rimeikaitėmis, Karolina Šimkūnaite bei kitomis merginomis ilgą laiką mėgavosi „Infinity“ bendryste. „Kuriame avangardinius drabužius, kurie nėra pritaikyti kasdieniam nešiojimui, bet tokia veikla žadina domėjimąsi mada, verčia ieškoti, dairytis įkvėpimo žurnaluose, kitų sukurtuose rūbuose, darbuose“, – teigė Aistė.

 


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių

Skip to content